Vtíravé myšlenky, co s tím?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.1.22 17:40

Vtíravé myšlenky, co s tím?

Ahoj
Vím, že tady se to asi nehodí psát, ale byla by jsem ráda kdyby mi někdo k tomu něco napsal a poradil. Asi budete vědět i proč píšu anonymně.

Trápi mě vtíravé myšlenky.
Nejsou to vzpomínky, ani nic hezkého.. jsou se mnou všude, doma, ve vlaku i v práci.
Co kdyby něco se stalo mě, blízkým..

Z ničeho nic když jdu třeba po cestě mě napadne, že se něco stane a mám strach. Ve vlaku se mi někdy rozbuší srdce, potí ruce a představují si nehodu vlaku I když to nechci a snažím se myslet na něco pozitivního nejde to. Z ničeho nic se mi změní nálada a někdy i brečím.

Měla jsem to i v těhotenství před 6 lety. Teď těhotná nejsem a mám to častěji a nevím, jak se toho zbavit a proč to začalo, dost mě to omezuje a nedokážu se z ničeho těšit.

Mám krásnou rodinu, bydlení, pracuji ve školství. Jediné co mě trápí jsou nohy, mám patní ostruhy a doktorka mi řekla, že už mi nic nepomůže jen operace, to je snad jediná věc, která mě trápí.

Setkali jste se s tím? Co mám dělat? Pozotivni myšlení mi nepomáhá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
380
1.1.22 17:46

Co návštěva psychologa či terapeuta? Jen se vypovídat, sdílet pocity a myšlenky.

A zkusit se naučit pracovat se svými pocity. Vnímat v jakých situacích se to spoušti, snažit se rozptýlit, najít nějaký odreagování. Je složité pracovat s těmito pocity, myslím si, že je má občas každý. Bohužel ne každý s nimi umí pracovat a žít - tudíž, jak jsem psala, návštěva psychologa, nebo jen někdo, komu se svěřovat a kdo by s tebou na tom pracoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
1.1.22 18:21

Jo, nehody vlaku si občas představuju taky… Si vem do vlaku knížku, když ti těch pár potenciálních rozmašlovanejch mrtvol tak vadí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5968
1.1.22 18:24
@Anonymní píše:
Ahoj
Vím, že tady se to asi nehodí psát, ale byla by jsem ráda kdyby mi někdo k tomu něco napsal a poradil. Asi budete vědět i proč píšu anonymně.

Nejsou to vzpomínky, ani nic hezkého.. jsou se mnou všude, doma, ve vlaku i v práci.

Z ničeho nic když jdu třeba po cestě mě napadne, že se něco stane a mám strach. Ve vlaku se mi někdy rozbuší srdce, potí ruce a představují si nehodu vlaku I když to nechci a snažím se myslet na něco pozitivního nejde to. Z ničeho nic se mi změní nálada a někdy i brečím.

Měla jsem to i v těhotenství před 6 lety. Teď těhotná nejsem a mám to častěji a nevím, jak se toho zbavit a proč to začalo, dost mě to omezuje a nedokážu se z ničeho těšit.

Mám krásnou rodinu, bydlení, pracuji ve školství. Jediné co mě trápí jsou nohy, mám patní ostruhy a doktorka mi řekla, že už mi nic nepomůže jen operace, to je snad jediná věc, která mě trápí.

Na patní ostruhy platí ortopedické vložky do bot :palec: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4793
1.1.22 18:43
@Anonymní píše:
Ahoj

Ahoj, mně to připomíná obsedantně-kompulzivní poruchu, tedy obsese bez kompulzí - ty vtíravé myšlenky, něčím podobným mimo jiné též trpím. Pokud ti to výrazněji zasahuje do života, tak bych se objednala k psychologovi, nejlépe na KBT, to je dle studií nejúčinnější terapie na léčbu úzkostných poruch a pokud by psycholog uznal, že je to už na AD, tak tě pošle pošle k psychiatrovi. Držím moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
529
1.1.22 19:03

Na obsese/OCD se hodně používá kbt terapie.
Individuálně (bezplatný klinicky psycholog na pojišťovnu, mají dost obsazeno, nebo si platit soukrome i online, případně je možné využít bonusy od zdravotních pojišťoven k soukromým terapeutum vzp 5000 na 10 sezení, cpzp 2500 na 5h).

Taky se využívá skupinova terapie, docházkovy stacionář (denní, občasný, více variant) nebo intenzivní kbt program na terapeutickem oddeleni s hospitalizaci.
Nudz praha dělá kbt (dochazkovy nebo s hospitalizaci, kdo nemůže dojíždět), FN Olomouc a najdeš i jinde…
Na stacionář se můžeš prihlasit sama.
Pro hospitalizacni typ potřebuješ doporučení od lékaře.

Na obsese se používají psychofarmaka, která předepisuje psychiatr, některé i prakticky lékař. Nevím, jak moc tě obtěžuje a vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
529
1.1.22 19:09

Antikoncepci bereš? Zhoršuje psychické potíže, když k tomu má člověk „blizko“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
1.1.22 23:12

Já tedy neměla vtíravé myšlenky tohoto typu, ale taky jsem měla takové, které jsem si neužívala. Pomohlo mi soustředit se na pomalé, hluboké dýchání (nádech na čtyři, zadržím na čtyři, vydechuji na čtyři, zadržím na čtyři - a pořád dokola) a pak jsem si v hlavě představila, že přiletí ptáček s košíčkem. Já v hlavně najdu tu otravnou myšlenku, představím si ji třeba jako malou světelnou kuličku, tu mu vložím do košíčku a on s ní uletí. A myšlenka byla pryč. Fakt jsem si za půl minuty nedokázala vzpomenout, na co jsem myslela… Taky jsem občas meditovala, protože to krásně uvolňuje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat