Výbava na zimu pro kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kajcatko
Kecalka 236 příspěvků 4 inzeráty 24.08.18 14:11
Vybava na zimu pro kojence

Ahoj holky, predevsim zkusenejsi maminy :) mohly byste mi prosim sepsat, jakou vybavu jste pouzily pro mimco na prvni zimu? Jde mi predevsim o obleceni, abych neporizovala nesmysly. Male bude v rijnu pul roku. Dekuji vsem za tipy :kytka:

Přečtěte si článek: Výbavička pro zimní miminko - co obsahuje?

Reakce:

leja.t
Kecalka 108 příspěvků 24.08.18 14:24

Tady v tom věku nám v zimě stačil fusak, kombineza a pod ní měli už jen většinou punčošky, bodynko s dl.rukávem a na tom ještě třeba tričko s dl.rukávem, nákrčník a čepice.
Určitě kup nějaký ochranný krém na obličej. Na horách jsem využívala takovou clonu na kočárek myslím od Dooky, aby tam moc nefoukalo, a když už byla fakt velká kosa, dávala jsem přes kočár pláštěnku. A pro sebe si určitě kup rukávník na kočár!!

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 1377 příspěvků 2 inzeráty 24.08.18 14:25

To je dost nepraktickej věk na zimu :) Pořídila bych kombinézu a nepromokavý rukavice, protože moje děti v tomto období udělaly vše od lezení přes sed až po chůzi a trénovaly to samozřejmě i venku (ale jaksi jsou o půl roku jinak, takže v létě a na podzim).
Ale pokud je to první dítě, tak můžeš ven jen v době jeho spaní a aktivně trávit čas doma, netuším, jak se to dělá s dětma takto narozenýma, já mám dvě děti zimní, takže veškeré pohybové vývojové fáze se odehrávaly za hezkého počasí, tudíž v pohodě venku.
Pak určitě fusak do kočáru, pro sebe rukávník na madlo. Teplou čepici, bodyčka s dlouhým, punčochy, teplý ponožky,..

tininas
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 24.08.18 14:35

Příspěvek upraven 24.08.18 v 15:08

Helileli
Závislačka 3039 příspěvků 24.08.18 14:51

Mladší syn je v listopadu. Oproti jarnímu bráchovi měl navíc jen zimní fusak, dvě chlupaté kombinezky a jednu vlněnou kuklu od Johy. A na doma zavinovací merino dečku od sijemdetem.cz. A to bylo všechno.
Tak jak byl doma, tak šel do chlupatky a do fusaku, plus kuklicka. Doma byl v overalku s tapkami a zamotaný do dečky, případně v zavinovacím body s dlouhým rukávem a ponozkach, zamotaný do dečky a v klasické zavince s vložkou.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2241 příspěvků 24.08.18 14:51

Tak to tě lituju,neumím si představit toho našeho lumpa v půl roce rvát v zimě do kombinézy a čepice. I když našemu bude v listopadu rok a myslím,že to nebude o nic lepší. Momentálně přebalujeme ve dvou,když ho chytne rapl. Jeden drží,druhý rychle přebaluje. Snad do té doby dostane rozum. Jinak,my měli kombinézu(2,ale to spíš pro jistotu,kdyby jedna neuschla),čepice rukavice. Pod ní stačí punčocháče a bodyčko s dlouhým rukávem. Na noc pyžamo-overal,žádný spací pytel, vydržel v klidu pod dekou, ale letos hodně pořídím,malý už se odkopává a vstává. A má doma podle toho,jak hodně topíte,my máme doma zimu,takže oblékám i teple přes den.

Helileli
Závislačka 3039 příspěvků 24.08.18 14:59

Je, já jsem tydyt, já myslela, že máš novorozence :oops:
Tak dubnove jarnatko mělo na zimu fusak, fleesovy overal a merino kuklu. Žádný rukavice, žádný nepromokavý kombinézy, ležel v kočáru jak placka minimálně do unora. Na doma vlněné body a přes látkovou plinu longies od manymonths. A vlněné ponožky. Pár bavlněných overalku s dlouhým, asi dvoje bavlněné tepláky, flisovou mikinu a tepláky.

Aspera
Generální žvanilka 21084 příspěvků 1 inzerát 24.08.18 15:00

V tomto věku jsem už měla do kočárku fusak a teplé kalhoty a bundu. K tomu samo rukavice, čepici.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1149 příspěvků 24.08.18 15:26

Já mám malou o půl roku jinak, narodila se v zimě a tudíž v další zimě už měla rok. Nicméně mám na to systém dvou venkovních modelů - jeden je prostě teploučká kombinéza na procházky, a druhej byl „naslušno“ když jsme šli někam, kde jí budem horní vrstvu vyslíkat. To měla klasickej kabátek a teplejší džíny (takový ty pohodlný miminčí, měkký, elastický a bez knoflíků). Hlavně teplou čepici a rukavice na šňůrce (jedny jsem měla navlečený v kombinéze, druhý v kabátě). Plus dostatek punčocháčů a mikin - u těch jsem měla potíž, že kabát i kombinéza měli kapuci, a ty mikiny většinou taky, a to se blbě vrství, takže jsem poučená, že kapuci mám kupovat jen na jedné vrstvě :)

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 24.08.18 16:58

Na doma byly děti oblečené do body s dlouhým rukávem a polodupaček. V tomto oblečení jsem je dávala do fleecové kombinézy a fusaku. Pokud byla velká zima, přidala jsem rolák, mikinu. A samozřejmě čepici.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >