Vybíravý chlap v jídle

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
2382
4.1.22 12:24

Nic extra bych dospělému chlapovi kvůli jeho rozhodnutí (tím myslím pokud se nejedna o nějakou potravinovou alergii atd.) nevyvařovala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4022
4.1.22 12:25

To mi pripomina, jak muj byvaly pred par lety provozoval hospodu a typek se ho ptal, co maji pro vegany a muj chlap nehnul brvou a suse odvetil: DVERE. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26295
4.1.22 12:26

Jo a veganské vaření je tak náročné na vymýšlení i přípravu (tedy pokud chci jíst tak, aby mi nechyběly důležité živiny a minerály - rýži s kapustou nepovažuji za veganské plnohodnotné jídlo), že bych musela být hooodně přesvědčená o jeho prospěšnosti a chlap by mě musel na rukou nosit, abych to podstupovala jen pro něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4389
4.1.22 12:27
@Fuflík píše:
A tvůj názor je zas typický pro otylé ošklivky jako je obludka na tvém obrázku. :lol:

Zadnou obludku nevidim, co se ti zobrazuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4022
@Anonymní píše:
Ahoj všem. :mavam:
Nepřišla jsem si stěžovat, spíš už se tomu směju a jdu si vyslechnout vaše názory s nadhledem…
Bydlím s přítelem, který je pár let vegan. Když jsme se poznali, snažil se mě taky zveganizovat, dřív jsem to zkoušela a donedávna nejedla maso, ale teď v těhotenství jím vše a potřebuju být zdravá a silná z kvalitní stravy. Já mám ve stravě po dlouhých letech komplikací a trápení se konečně jasno. Jím vše a jsem spokojená. Ale mám pocit, že i když se snažím vyhovět chapovi, tak mu to není dost dobrý. Vařím teplé obědy, často i večeře, někdy vegansky, ale pochopitelně jindy do jídla dám i sýr, vejce, sobě někdy udělám maso. Ale přítel vše komentuje, vyptává se, co v tom je, nejhorší je, že vše nahrazuje vegan fast foodem - burgery, tortilly, bagety, na snídani standardně pečivo, sladké musli, samé sacharidy a cukry. Já jakožto empatik ženská to samozřejmě vnímám, není mi to lhostejné, mám ho ráda. Když vidím, jak se po té stravě cítí, chci to změnit, ale on ne. Říkala jsem mu taky, že jiný chlap by došel domů a byl by rád za teplé jídlo na talíři, nevyptával by se, co v tom je atd. I máma mi řekla, že její přítel by prostě snědl, co je, a ona by ani nevařila nic jiného. Jenže já nevím, jak to udělat nějak ideálně. Pak si zase stěžuje, že vařím málo, ale já vařím prostě hlavně abychom já a mimi měli jídlo kvalitní. Ufff… Co byste dělali vy? :D Jsem zvědavá :D

Toto me ovsem zaujalo. Jak vidis, jak se po te strave citi, ma nejake zdravotni problemy, napriklad cukrovku z toho neustaleho peciva?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25919

@hani28 Přesně jak píšeš, sednout si, sepsat, co ano a co ne, vymyslet jídla, která budou jednoduše řešená po obou způsobech. A zapojila bych ho do přípravy.
Jinak bych tedy příteli řekla, co si myslím o tý jeho „veganský“ stravě. Pokud to dělá z přesvědčení, nechápu, že se pak cpe fastfoodem a cukrem namísto třeba luštěnin, klíčků a jiných zdravých potravin. A jestli si uvědomuje, jak si ubližuje.
Máte vyřešené stravování dítěte? Abyste nebyli na nože ještě než ukončíte pětiletku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
530
4.1.22 12:31

Tak pokud uvaříš jednou vegansky a jednou nevegansky, tak mi přijde celkem logické, že se tě zeptá, co v tom je :roll: A ne, opravdu není důvod, aby ti byl někdo vděčný za to, že mu uvaříš jídlo, které nemůže jíst :poblion: navíc ty jsi s tím stravováním dřív problém neměla, jsi to ty, kdo režim nabourává. Proč by se měl měnit, jen proto, že to chceš ty? Když je doma neveganské jídlo, dej na něj cedulku s lebčičkou, ať se tě nemusí ptát a do jeho svačin ti opravdu nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
4.1.22 12:33
@divine woman píše:
Nechala bych ho, ať si svoje stravování zajišťuje sám. Jeho volba, když chce jíst jinak. A jsem taky zvědavá, jak to budete řešit u dítěte.

Přesně tak. Kamarádka má doma také vegana. Vaří jen pro sebe a děti běžná jídla a on se stravuje sám, nakupuje si sám i si sám vaří. Jedině nadává, že vždy po sobě nechá dost velký nepořádek v kuchyni. Ale o jeho jídlo se vůbec nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4022
4.1.22 12:33
@unuděná píše:
Jo a veganské vaření je tak náročné na vymýšlení i přípravu (tedy pokud chci jíst tak, aby mi nechyběly důležité živiny a minerály - rýži s kapustou nepovažuji za veganské plnohodnotné jídlo), že bych musela být hooodně přesvědčená o jeho prospěšnosti a chlap by mě musel na rukou nosit, abych to podstupovala jen pro něj.

Ale tak zas neprehanej, je spousta veganskych kucharek, kde lze najit inspiraci. Kdyby byl ten chlap co k cemu, tak kucharku koupi a chopi se zastery sam, aby ukazal, ze i veganska jidla muzou byt dobra (jakoze jo - a to jsem od prirody spis masozrout). Ale on radsi bude brblat, ze ona vari bud blbe nebo malo. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24041
4.1.22 12:34

Oznámila bych mu, že pro sebe si bude vařit sám. Má ruce jako ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4389
4.1.22 12:36
@Sisika9 píše:
Tak pokud uvaříš jednou vegansky a jednou nevegansky, tak mi přijde celkem logické, že se tě zeptá, co v tom je :roll: A ne, opravdu není důvod, aby ti byl někdo vděčný za to, že mu uvaříš jídlo, které nemůže jíst :poblion: navíc ty jsi s tím stravováním dřív problém neměla, jsi to ty, kdo režim nabourává. Proč by se měl měnit, jen proto, že to chceš ty? Když je doma neveganské jídlo, dej na něj cedulku s lebčičkou, ať se tě nemusí ptát a do jeho svačin ti opravdu nic není.

Muze jist ale nechce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56481
4.1.22 12:36

Vařím jedno jídlo. Nemáme teda doma vegana. Snažím se do něj nedávat, co kdo nerad - za předpokladu, že každý má třeba dvě neoblíbené potrviny, ne deset. Neoblíbené vařím, když není dotyčný doma. Jsem ochotná dělat i varianty a úpravy, pokud mi to nezabere moc času. Pokud ano, tak prostě odeberu, co smí/ rád, ať si to pak dotvoří dle obrazu svého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
4.1.22 12:38

Nejsem vegan, ale kojená dcera reaguje průjmy a hleny na vejce, mléčnou bílkovinu, sóju, med a nejspíš i banány. Takže můj jídelníček je teď dost omezený. Manžel občas vaří a jsem ráda, že si dává bacha, aby nepoužil něco co nemohu a neřekl mi, že mám ruce a nohy a můžu si uvařit sama. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
687
4.1.22 12:44

At ti da recepty nebo kuchařku s jídly, která si představuje. Flakotu si s dítětem můžete udělat vždy, jsou i vege jídla, kde si ho dáš min jako přílohu a k tomu flakotu. Každopádně ale, to co popisuješ za partnerovo stravování, sice je „veganske“,ale dost nezdravé a není divu, že se cítí blbe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28717
4.1.22 12:45

Znám i když v jiné formě. Ex byl taky vybíravý, ten chtěl jen kuřecí, vše smažené, pořád hranolky, pak se dorazil bramburkama a čokoládou :roll: když sem udělala nějakou omáčku, těstoviny apod, prostě normální jídla, tak radši nejedl nic. S mužem teď taky nejime vše stejné, ale on většinu sní než keců a když nechce co uvařím, tak si uvaří sám :D Me to teda u ex po nějaké chvíli přestalo bavit, jíst pořád dvě jídla dokola sem nechtěla a když sem pak půlku jídla vyhazovala nebo koukala jak sedí celý den o čokoládě a připadala si neschopně, tak to nebyl nic moc pocit. Ale když mi pak jako tehotne bylo zle, tak sem neměla náladu pořád něco smažit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat