Vyčerpaný rodičovský příspěvek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 13:48
Vycerpany rodicovsky prispevek

Jdu si k vam pro radu :) prisel me minuly mesic dopis, ze me zvysuji rodicovsky prispevek a k dovrseni cilove castky to dela 13 000. Pred par dny me oněch 13 tisic prislo. Co ted? Mam v planu nastoupit do prace, ale misto pro me bude za par mesicu. Muzu se hlasit jako osoba pecujici o dite. Ale kde? Na ÚP rekli manzelovi, ze staci jen zavolat na pojistovnu, me se to nezda. Prijde me jeste nejaky dopis, ze jsem vycerpala? Smlouva v praci me vyprsela, takze jsem ted vpodstate nezamestnana…

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11677 příspěvků 14.10.18 13:54

tak pokud nemas pracovni smlouvu, jdi se normalne nahlasit na urad prace jako zadatel o praci.

Amys
Generální žvanilka 20735 příspěvků 14.10.18 14:01

Tou pojišťovnou myslela zdravotní. Tam se nahlaš jako pečující o dítě do sedmi let. Příspěvek žádný nedostáváš, ale platí se ti zdravotní pojištění a do čtyřech let věku dítěte se to počítá jako odpracované roky do důchodu.

Edit: hrubka :oops:

Příspěvek upraven 14.10.18 v 14:02

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 14:01
@nozu píše:
tak pokud nemas pracovni smlouvu, jdi se normalne nahlasit na urad prace jako zadatel o praci.

Ja ale o praci zadat nechci. Mam ji slibenou. Netusim jak to tam chodi, oni me tam nejakou praci budou asi nabizet, ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 14:05
@Amys píše:
Tou pojišťovnou myslela zdravotní. Tam se nahlaš jako pečující o dítě do sedmi let. Příspěvek žádný nedostáváš, ale platí se ti zdravotní pojištění a do čtyřech let věku dítěte se to počítá jako odpracované roky do důchodu.

Edit: hrubka :oops:

Příspěvek upraven 14.10.18 v 14:02

Jj, to presne mam na mysli. Takze opravdu tam staci zavolat? Zadna zadost? Zadnych 1000 dokumentu k tomu?? Dceri je teprve 20 mesicu

Kriss Tina
Kelišová 5480 příspěvků 14.10.18 14:29

Vem si ten papír kde máš psáno, že si vyčerpala rodičák a jdi s tím na pojišťovnu, nemusíš nic vyplňovat jen se tam domluv že se chceš nahlásit jako osoba pečující o dítě do 7 let.

makarka
Kecalka 394 příspěvků 14.10.18 14:31

A proc ti vlastne pisou, ze ti zvysuji rodicovsky prispevek? Ja bych chtela rp cerpat do 4 let, i kdyz davno pracuji na dpč. Prave proto, abych nemusela nic papirovat se zdrav.pojistovnou… kdyz pobiram rp, automaticky za mne pojistny plati stat, aniz bych musela papirovat, nebo ne?? :?

vokishka
Extra třída :D 12755 příspěvků 14.10.18 14:38
@Anonymní píše:
Jj, to presne mam na mysli. Takze opravdu tam staci zavolat? Zadna zadost? Zadnych 1000 dokumentu k tomu?? Dceri je teprve 20 mesicu

Zavolat ne,bude to chtít návštěvu. Abyste to mohla podepsat a donést rodný list dítěte.

medunka23
Kelišová 7054 příspěvků 14.10.18 14:50

@makarka to se dělá když ten rodicak dobiras, pošlou ti ty poslední 2 najednou.

makarka
Kecalka 394 příspěvků 14.10.18 15:13

@medunka23 jo tak, diky

Anna85
Kecalka 342 příspěvků 14.10.18 17:18
@Anonymní píše:
Jdu si k vam pro radu :) prisel me minuly mesic dopis, ze me zvysuji rodicovsky prispevek a k dovrseni cilove castky to dela 13 000. Pred par dny me oněch 13 tisic prislo. Co ted? Mam v planu nastoupit do prace, ale misto pro me bude za par mesicu. Muzu se hlasit jako osoba pecujici o dite. Ale kde? Na ÚP rekli manzelovi, ze staci jen zavolat na pojistovnu, me se to nezda. Prijde me jeste nejaky dopis, ze jsem vycerpala? Smlouva v praci me vyprsela, takze jsem ted vpodstate nezamestnana…

Taky mi prisel dopis v cervenci ze dostanu zbylych 13tis, v srpnu mi je poslali a v zari jeste prisel dopis,ze jsem vyčerpala cely -ukonceni.

semisova
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 14.10.18 18:57

Já takto řeším podobné a to, ze mi poslední dávka přišla v srpnu a rodit budu bude tento nebo příští měsíc. Na UP se registrovat nechci ač bych prý na podporu nárok měla, pracovní poměr mám ukončený, takže jsem po dohodě s VZP stáhla z jejich stránek dva formuláře, vyplnila a poslala. Je to změna u poplatníka a zaškrtntne se tam pece o dite do 7 let. Jak porodim, přihlásim tam rodným listem dite a sami si už změnu udělají.

nestarejtese
Kecalka 441 příspěvků 15.10.18 13:09

A to tady neumíte nikdo říct že má právo na podporu??? Radši to nereknete co?? 8o :roll:

Anna85
Kecalka 342 příspěvků 15.10.18 15:00
@nestarejtese píše:
A to tady neumíte nikdo říct že má právo na podporu??? Radši to nereknete co?? 8o :roll:

Cekali jsme na tebe :roll:

nestarejtese
Kecalka 441 příspěvků 16.10.18 06:30
@Anna85 píše:
Cekali jsme na tebe :roll:

No vypadá to tak 8o

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >