Reklama

A zase ta rodičovská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marffusha
Stálice 81 příspěvků 11.10.18 15:30
A zase ta rodičovská

Maminky, jdu k vám pro radu. Byla jsem si vyřizovat rodičovský příspěvek. Paní na úřadu práce mi sdělila, že:
1. Pokud mi končí MD k 15.12.2018 a rodičovský příspěvek bude vyšší jak cca 7000 nebude vyplacen v prosinci, ale až k 1.1.2019. Tedy, že k tomuto datu nastoupím na RD.
Co jsem tedy od 15.12.2018 do 1.1.2019 zaměs­tnanec nebo na rodičovské dovolené?

2. Na rodičovské dovolené můžu být pouze po dobu čerpání rodičovského příspěvku. Pokud vyčerpám rodičovský příspěvek a budu chtít ještě prodloužit rodičovskou, musím zajít na svou pojišťovnu a zeptat se, zda můžu prodloužit rodičovskou do 3.let věku dítěte. (měla jsem za to, že je to automatické a mužu prodloužit vždy do 3 let bez ohledu na to zda příspěvek pobírám či nikoliv a zaměstnavatel musí souhlasit.) Tušíte jak to je?

Reklama

Reakce:

rozand
Závislačka 2941 příspěvků 11.10.18 16:17

RP a RD spolu vůbec nesouvisí. Zaměstnavatele tvůj RP nemusí vůbec zajímat, můžeš ho vybrat během roku a další dva být na RD.

rozand
Závislačka 2941 příspěvků 11.10.18 16:22

Jo a na RD jsi od chvíle, kdy ti skončí MD, pokud mezi MD a RD nečerpáš řádnou dovolenou. A zaměstnanec jsi celou dobu, pokud máš platnou smlouvu, takže nechápu, že se ptáš, jestli jsi zaměstnanec, NEBO na RD 8o .

Marffusha
Stálice 81 příspěvků 11.10.18 16:43
@rozand píše:
RP a RD spolu vůbec nesouvisí. Zaměstnavatele tvůj RP nemusí vůbec zajímat, můžeš ho vybrat během roku a další dva být na RD.

Přesně jak to píšeš jsem si to také myslela. Paní na úřadu práce mě presvedcovala, že je to nesmysl a že neexistují žádné dva pojmy jako je rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek. Že je pouze rodičovský příspěvek a podle jeho výše se určuje jak dlouho budu doma a jakmile ho výberu, musím do práce nebo na pracak. Pokud chci prodloužit musím jít na svou pojišťovnu a na té záleží jak se k tomu postaví. Jestli mi odsouhlasi prodloužení rodičovské dovolené aniž bych pobirala rodičovský příspěvek. Já na ni hleděla neboť jsem vše pořádně studovala a touto informací mě naprosto zaskočila a nebudu se s ní hádat, když nejsem z oboru a ona je ta, která tomu jistě rozumí víc…

Marffusha
Stálice 81 příspěvků 11.10.18 16:45
@rozand píše:
Jo a na RD jsi od chvíle, kdy ti skončí MD, pokud mezi MD a RD nečerpáš řádnou dovolenou. A zaměstnanec jsi celou dobu, pokud máš platnou smlouvu, takže nechápu, že se ptáš, jestli jsi zaměstnanec, NEBO na RD 8o .

Ano, také jsem si to tak myslela. Dokud mi ona madam netvrdila, že na RD budu až od 1.1.2019. Tedy nevím co ty dva týdny předtím…

rozand
Závislačka 2941 příspěvků 11.10.18 16:47

@Marffusha Blbost no, paní mele kraviny, na to stačí google. Rodičovská dovolená je volno z práce, rodičovský příspěvek peníze od státu. Proč bys chodila na pracák, když práci máš? :roll:

alialiali
Kecalka 171 příspěvků 11.10.18 17:12

nevíte, proč jsou ty uřednice tak mimo, když to denně dělají?? mně tvrdili to o té min 50 kč RP co musím pobírat, aby za mě platil stát zdravotní pojištění …psala jsem na VZP a ti mi řekli, že pokud to nepřesáhne měsíc ta mezera mezi koncem RP a začátkem nové mateřské (můj případ) tak nemusím řešit nic a pokud by to přesáhlo tak jen vyplnit na pojistovnu Čestné prohlášení L - osoby celodenně řádně pečující o dítě a vše by měl VZP hlásit na základě mých informací můj zaměstnavatel..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >