Výdaje na jídlo za měsíc

19.2.21 11:37

Výdaje na jídlo za MĚSÍC

Ahoj, tak jsem z hrůzou zjistila, že poslední měsíce utratím hrozně moc peněz za jídlo. Počítala jsem to a min. měsíc to bylo 10800 Kč cca a prosinec nějak 9600 Kč. Jsme dva a 3 měsíční dítě. Do toho započítávám i UM, kojenecké vody, lékárnu (např. Bepanthen baby, vlhčené ubrousky, pleny) no a jídlo. Je fakt, že tak 2× do týdne si objednáme jídlo z Dáme jídlo, ale víckrát ne. Mě to hrozně překvapilo, žila jsem v domnění, že si tak nebužírujeme. Nemáme každý den ani maso. Ani nějak zeleninu a ovoce nejíme, nějak na to nejsme, ale měli bychom. A to v tom není ani nájem samozřejmě, internet, telefon.
Co tak pravidelně kupuju a objednávám jsou párky, pečivo, hermelíny, camemberty, pizzu mraženou, pak nějaké to maso, brambory, mléko, vejce, máslo, sýry, džus, jogurty (teď teda i dost ujíždím na různých brambůrkách a takových snacků k telce, to je fakt… ale nic převratného nekupuju. Máte jako 3 členná rodina taky takové výdaje jen na jídlo a lékárnu? Nebo máte nějaký tip jak ušetřit?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18955
19.2.21 11:40

Ale to je normální částka, spíš nižší. Zvlášť když do toho počítáš i UM a pleny.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
19.2.21 11:40

Výdaje máme tak 2,5 násobné, nenakupujeme blbosti, za to ryby, hovězí steaky, ovoce a zeleninu. :nevim: Nemyslím si, že by jste moc utráceli. :think:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19380
19.2.21 11:42
@KonradovaDenisa68 píše:
Ahoj, tak jsem z hrůzou zjistila, že poslední měsíce utratím hrozně moc peněz za jídlo. Počítala jsem to a min. měsíc to bylo 10800 Kč cca a prosinec nějak 9600 Kč. Jsme dva a 3 měsíční dítě. Do toho započítávám i UM, kojenecké vody, lékárnu (např. Bepanthen baby, vlhčené ubrousky, pleny) no a jídlo. Je fakt, že tak 2× do týdne si objednáme jídlo z Dáme jídlo, ale víckrát ne. Mě to hrozně překvapilo, žila jsem v domnění, že si tak nebužírujeme. Nemáme každý den ani maso. Ani nějak zeleninu a ovoce nejíme, nějak na to nejsme, ale měli bychom. A to v tom není ani nájem samozřejmě, internet, telefon.
Co tak pravidelně kupuju a objednávám jsou párky, pečivo, hermelíny, camemberty, pizzu mraženou, pak nějaké to maso, brambory, mléko, vejce, máslo, sýry, džus, jogurty (teď teda i dost ujíždím na různých brambůrkách a takových snacků k telce, to je fakt… ale nic převratného nekupuju. Máte jako 3 členná rodina taky takové výdaje jen na jídlo a lékárnu? Nebo máte nějaký tip jak ušetřit?

a když od toho odečteš UM, pleny a lékárnu, tak jsi na kolika za vás dva? 9tis.? :think: my jsme 2+2 a čistě jídlo můžeme tak okolo té desítky mít, u vás mi to přijde celkem dost :think: Za mě je spíš blbý to, že v tom vlastně nemáš maso/ryby, ovoce a zeleninu, ale kupujete párky, sýry, mraženou pizzu + ty brambůrky a tyčinky. Když vezmu, že dvakrát týdně k tomu máte jídlo z restaurace, tak v tom zbytku pak jíte za mě dost nezdravě a to se celkem prodraží :think:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6409
19.2.21 11:43

Pizza se dá udělat za pár korun a tisickrat lepší než ty mrazeny hnusy, džusy jsou podle mě taky úplně zbytečnost a kupují je opravdu velmi výjimečně. Ale jinak taky utratime hodně peněz za jídlo a je čím dál dražší a to máme brambory a vajíčka domácí.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.2.21 11:45

@Keyllah jo, to je pravda. Zdravě moc nežijeme :-( V těhu jsem jedla ukázkově, měla jsem i těhot. cukrovku, takže žádné sladké a tak a od porodu v tom jedu dost hrozně…sladké, brambůrky každý večer, různé kinder pingui… nějak to nejde zastavit.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 11:45

Jak v tom máš plény i UM tak to máš dobré. My od 4. ledna do dneška za jídlo, drogerií a léky utratili… 28400Kč… jsme dva dospělí, dcera 5 let. A manželovy dvě dcery 10 a 14, jezdí co 14 dní na víkend. A posílám jim něco málo pak domu (nějaké cereálie, šunky, mozazerlu, jogurty..) to udělá tak 500 za měsíc. Ale v tomto není oblečení, nafta, benzin a pak takové ty utraty časopís, vínko, tam to skáče taky.
A bramburky kašli… ušetříš a jsou nezdravé, kup si okurek, mrkev :-) a udělej si dresink z jogurtu a namáčej do toho…mňamka k tv.
Anonym finance.

  • Citovat
  • Nahlásit
8332
19.2.21 11:46

@KonradovaDenisa68 Pliny a um dá měsíčně dost.Jsme doma 3, jídlo kolem 11tis je to dost ale máme rádi jidlo :nevim:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 11:47
@Keyllah píše:
a když od toho odečteš UM, pleny a lékárnu, tak jsi na kolika za vás dva? 9tis.? :think: my jsme 2+2 a čistě jídlo můžeme tak okolo té desítky mít, u vás mi to přijde celkem dost :think: Za mě je spíš blbý to, že v tom vlastně nemáš maso/ryby, ovoce a zeleninu, ale kupujete párky, sýry, mraženou pizzu + ty brambůrky a tyčinky. Když vezmu, že dvakrát týdně k tomu máte jídlo z restaurace, tak v tom zbytku pak jíte za mě dost nezdravě a to se celkem prodraží :think:

to chci umět za 10tis jídlo pro čtyři lidi… to snad dneska ani nejde za 2500Kč pro jednoho na měsíc??? 83Kč na den? Jak? :nevim: :nevim: :nevim:

  • Citovat
  • Nahlásit
6718
19.2.21 11:49

@KonradovaDenisa68 no 2 x týdne dovazka udělá za měsíc dost. Pro dva to je tak za 400-600 určitě. 8× za měsíc a máš 3200-4800 jen za toto. Těch 8 jídel při vaření doma uděláš v pohodě za 1000,–. A jinak mě to jako celková částka nepřijde tak hrozný. Na to, že tam máte humusy co já nekupuji. Ale zase hovězí, ryby apod. jsou šílené drahy oproti třeba kuřeti nebo veprovymu.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52836
19.2.21 11:50

@KonradovaDenisa68 to naskakuje při tom objednávání jídel. To si sečti na kolik vyjde za měsíc ;) A zjistíš že bez toho by to bylo ok. Um a pleny bude taky nějaká částka.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.2.21 11:51

Tak za UM cca 1200 Kč za měsíc a pleny kupuju v akci a to vyjde tak cca 1000 Kč. Ubrousky vlhčené + ten bepanthen, ten kupujeme každý měsíc.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6718
19.2.21 11:51
@Anonymní píše:
to chci umět za 10tis jídlo pro čtyři lidi… to snad dneska ani nejde za 2500Kč pro jednoho na měsíc??? 83Kč na den? Jak? :nevim: :nevim: :nevim:

Dobře plánovat, nakupovat v akcích, vařit doma větší množství. A nekupovat zbytečnosti, sladkosti a pochutiny.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19380
19.2.21 11:52
@Anonymní píše:
to chci umět za 10tis jídlo pro čtyři lidi… to snad dneska ani nejde za 2500Kč pro jednoho na měsíc??? 83Kč na den? Jak? :nevim: :nevim: :nevim:

už mám dítka ve školních zařízení a my s chlapem máme obědy v práci. Ale hlavně my jsme teda dost nejedlíci, takže maso taky jednou za čas, rybu se teda snažím každý týden až dva, ale u nás to nejsou větší množství. Taky nekupuju moc sladkosti a kvůli sobě se snažím omezit i to slané. Když to vezmeš, tak to máte 4 večeře z restaurace týdně, to je 16 za měsíc a za kolik? 100-150,–Kč jedno jídlo? to máš hned pomalu dva tisíce, které já mám oproti vám v rozpočtu navíc…

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 11:53
@Cenarius píše:
Dobře plánovat, nakupovat v akcích, vařit doma větší množství. A nekupovat zbytečnosti, sladkosti a pochutiny.

tam to bude… nekupujeme chipsy apod… ale dobré sýry, šunky drahé, drahé jogurty, teď hodně za zeleninu uvalíme… no nevím zda bych to uměla za jednoho za 2500Kč…

  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat