Vydrží mi kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 19.02.18 14:43
Vydrží mi kojení?

Zdravím maminky, prosila bych o radu. Moje holčička 3 mesice je na um přes den, s kojením bojujeme už od 1 měsíce a ted je to tak ze kojím večer - přes noc si cucá a pak kojím ráno - a pak zase celý den UM a před spaním kojím… přes den mám strasne málo mléka takže si to přes ten den,, nahromadím '' zajímá me jen zkusenost jestli mi to vydrží Děkuji :kytka:

Reklama

Reakce:

Zireael
Ukecaná baba ;) 1729 příspěvků 19.02.18 14:44

@Kalbe A přes den ji vůbec nepřikládáš?

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 19.02.18 14:46

Podle me mleko takhle nevydrzi. Na kojeni bych se vyprdla, pokud to nejde a nechala bych ji jen na UM.

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 19.02.18 14:49

@Zireael už ne, bylo to vždy na dlouho a pak mi stejně řvala hlady a když jsem ji hned dokrmila tak se ji to tam asi namíchalo a mela kolíky, takže dávám jen UM je spokojena a Já taky - je to i pro mě jednodušší jsem na ni celý den sama a musím zvládat i jine věci, ale protoze chci aby mela i nějaké protilátky tak ji kojím před spaním a celou noc a ráno a pak zase je na UM už to děláme asi 3 týdny a je spokojena, jen jestli se mi laktace tomuto přizpůsobí.?

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 19.02.18 14:50

@vertunka když já se bojim aby mela ty protilátky :-( a alespoň trošku ten kontakt

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 19.02.18 14:51

@Kalbe
Koj i přes den. Mléko se tvoří podle toho kolik ho je potřeba, když nekojíš přes den, tak se netvoří. V žádném případě se NEHROMADÍ. Kojila jsem jen 1× denně od 1,5 roku do téměř tří let dítěte a kojila bych i dál, kdyby byl zájem.

ivašot.
Kelišová 6007 příspěvků 19.02.18 14:54
@Vlaďka 83 píše:
@Kalbe
Koj i přes den. Mléko se tvoří podle toho kolik ho je potřeba, když nekojíš přes den, tak se netvoří. V žádném případě se NEHROMADÍ. Kojila jsem jen 1× denně od 1,5 roku do téměř tří let dítěte a kojila bych i dál, kdyby byl zájem.

Souhlasím, to je zásadní omyl, mléko se nehromadí ale tvoří přímo při kojení.

Karleon
Kelišová 5245 příspěvků 19.02.18 14:56

Když bys vydržela 2-3 dny jen s kojením, možná by se ti laktace rozjela. Chtělo by to zalehnout do postele, z jednoho prsa kojit a nechat bradavku žužlat, jak jen to půjde, až se odpojí (třeba za hodinu), jen by sis přelehla na druhou stranu a kojila z druhého prsu a tak dokola. Mohla by sis u toho číst nebo sledovat filmy. Mezi tím třeba jedna procházka, aby se pořádně prospala, prsa se nalila a pokračovala bych tak dál. Já jsem si takhle kojení zachránila.

A jinak jo, možná že tímhle způsobem laktaci udržíš, možná se ti na to ale za tyden dva vykašle, na tohle neexistuje odpověď.

fia80
Závislačka 2944 příspěvků 19.02.18 14:59

Zase na druhou stranu se mléko lépe tvoří v noci. Pokud ti malá mléko z prsu nezačne odmítat, tak si myslím, že vydržet kojení může. Já jsem dlouho kojila jen před večerním spaním a to stylem, že jeden večer pravé prso a druhý večer levé prso.

Hlavně se nelekni, když se ti prsa přestanou nalévat. Po určité době se začne mléko tvořit jen podle potřeby dítěte a nenalevají se tak jako na začátku kojení.

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 19.02.18 15:00

Edit: 2krat stejny prispevek

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 19.02.18 15:29

Tak jo Děkuji všem :kytka:

Berushka1
Kecalka 156 příspěvků 19.02.18 20:11

I když si myslíš že máš mléka málo tak furt dávat kojit i přes den… ono se to nesrovná hned ale zavelíš tělu přes den máme málo mléka tak se začne tvořit více (větší poptávka vytvoří větší nabídku) jestli i tak z nějakého důvodu chceš dávat UM tak přes den odsávej ať vidíš o kolik se zvyšuje množství, můžeš to hodit i na mrazák… však víš

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama