Reklama

Vydrží mi kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 19.02.18 14:43
Vydrží mi kojení?

Zdravím maminky, prosila bych o radu. Moje holčička 3 mesice je na um přes den, s kojením bojujeme už od 1 měsíce a ted je to tak ze kojím večer - přes noc si cucá a pak kojím ráno - a pak zase celý den UM a před spaním kojím… přes den mám strasne málo mléka takže si to přes ten den,, nahromadím '' zajímá me jen zkusenost jestli mi to vydrží Děkuji :kytka:

Reklama

Reakce:

Zireael
Ukecaná baba ;) 1742 příspěvků 19.02.18 14:44

@Kalbe A přes den ji vůbec nepřikládáš?

vertunka
Závislačka 4623 příspěvků 19.02.18 14:46

Podle me mleko takhle nevydrzi. Na kojeni bych se vyprdla, pokud to nejde a nechala bych ji jen na UM.

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 19.02.18 14:49

@Zireael už ne, bylo to vždy na dlouho a pak mi stejně řvala hlady a když jsem ji hned dokrmila tak se ji to tam asi namíchalo a mela kolíky, takže dávám jen UM je spokojena a Já taky - je to i pro mě jednodušší jsem na ni celý den sama a musím zvládat i jine věci, ale protoze chci aby mela i nějaké protilátky tak ji kojím před spaním a celou noc a ráno a pak zase je na UM už to děláme asi 3 týdny a je spokojena, jen jestli se mi laktace tomuto přizpůsobí.?

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 19.02.18 14:50

@vertunka když já se bojim aby mela ty protilátky :-( a alespoň trošku ten kontakt

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 19.02.18 14:51

@Kalbe
Koj i přes den. Mléko se tvoří podle toho kolik ho je potřeba, když nekojíš přes den, tak se netvoří. V žádném případě se NEHROMADÍ. Kojila jsem jen 1× denně od 1,5 roku do téměř tří let dítěte a kojila bych i dál, kdyby byl zájem.

ivašot.
Kelišová 6408 příspěvků 19.02.18 14:54
@Vlaďka 83 píše:
@Kalbe
Koj i přes den. Mléko se tvoří podle toho kolik ho je potřeba, když nekojíš přes den, tak se netvoří. V žádném případě se NEHROMADÍ. Kojila jsem jen 1× denně od 1,5 roku do téměř tří let dítěte a kojila bych i dál, kdyby byl zájem.

Souhlasím, to je zásadní omyl, mléko se nehromadí ale tvoří přímo při kojení.

Karleon
Kelišová 5300 příspěvků 19.02.18 14:56

Když bys vydržela 2-3 dny jen s kojením, možná by se ti laktace rozjela. Chtělo by to zalehnout do postele, z jednoho prsa kojit a nechat bradavku žužlat, jak jen to půjde, až se odpojí (třeba za hodinu), jen by sis přelehla na druhou stranu a kojila z druhého prsu a tak dokola. Mohla by sis u toho číst nebo sledovat filmy. Mezi tím třeba jedna procházka, aby se pořádně prospala, prsa se nalila a pokračovala bych tak dál. Já jsem si takhle kojení zachránila.

A jinak jo, možná že tímhle způsobem laktaci udržíš, možná se ti na to ale za tyden dva vykašle, na tohle neexistuje odpověď.

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 19.02.18 14:59

Zase na druhou stranu se mléko lépe tvoří v noci. Pokud ti malá mléko z prsu nezačne odmítat, tak si myslím, že vydržet kojení může. Já jsem dlouho kojila jen před večerním spaním a to stylem, že jeden večer pravé prso a druhý večer levé prso.

Hlavně se nelekni, když se ti prsa přestanou nalévat. Po určité době se začne mléko tvořit jen podle potřeby dítěte a nenalevají se tak jako na začátku kojení.

vertunka
Závislačka 4623 příspěvků 19.02.18 15:00

Edit: 2krat stejny prispevek

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 19.02.18 15:29

Tak jo Děkuji všem :kytka:

Berushka1
Kecalka 156 příspěvků 19.02.18 20:11

I když si myslíš že máš mléka málo tak furt dávat kojit i přes den… ono se to nesrovná hned ale zavelíš tělu přes den máme málo mléka tak se začne tvořit více (větší poptávka vytvoří větší nabídku) jestli i tak z nějakého důvodu chceš dávat UM tak přes den odsávej ať vidíš o kolik se zvyšuje množství, můžeš to hodit i na mrazák… však víš

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >