Výhodný sport

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ayra.5
Kecalka 492 příspěvků 11.02.17 11:49
Výhodný sport

Ahojte maminky, mate nějaké tipy na sport, který je v tehu vhodný? Před otěhotnění jsem nějak výrazně nesportovala (zhruba od listopadu 1 týdne). Teď jsem v 6tt a mám ze sebou jeden spontánní potrat loni v létě. Nicméně mám pocit ze s aktuální kondici nebude porod ani pece o dítě žádný med, chtěla bych v tehu aspoň něco dělat. Absolutně teda nesnáším jógu kvůli provázanosti s východními náboženstvími. :oops:
Mate nápad Co jiného bych mohla dělat? Tohle mě napadlo: plavání, heaty, port de brass, pilates, pomalý tanec, aqua aerobik, lehké posilování končetin, protahovano? prosím napište mi jestli je tohle vpohode připadne co dalšího Se dá Dělat. Nerada bych na konci byla Lina velryba ( aspoň teda veroxba ve formě) :mrgreen: :lol:

Reakce:

Ice79
Závislačka 2613 příspěvků 11.02.17 11:57

Tak vzhledem k tomu, že jsi loni potratila, bych tedy sport neriskovala. :nevim: Nevím, proč bys na konci těhu měla vypadat jak velryba…

Hanka1
Extra třída :D 13527 příspěvků 11.02.17 12:01

Plavani je vhodne pro tehotne. Ale pokud si dosud nesportovala, tak nevidim duvod s tim v tehotenstvi, zvlast po prvnim nepodarenem, zacinat. Nebo chod primo na tehotenske cviceni.
Nevidim duvod vypadat jak velryba, ja zeru rada, presto jsem v tehotenstvi pribrala prvne deset kilo a podruhe osm kilo.

terulína
Neúnavná pisatelka 16624 příspěvků 11.02.17 12:02

Začínat se sportem v těhotenství je celkem nesmysl. Ale procházky a klidné plavání - proč ne?
Heat určitě ne, ten je náročný na tepovku (a tím se zvyšuje tep i miminku). Na posilování a pilates bych se taky vybodla :nevim:

Já sportovala před těhotenstvím dost, ale všechna těh. jsem měla rizikové a nechtěla jsem nic riskovat.

Takyjedna
Závislačka 4646 příspěvků 11.02.17 12:06

Plavání taky ne, to je dost nebezpečné zase kvůli infekcím.

ayra.5
Kecalka 492 příspěvků 11.02.17 12:10

@Ice79 nejde mi o to jak budu vypadat ale jak se budu cítit. Mám Proste pocit ze moje tělo pohyb potřebuje. ze jsem mu ho po potratů nějakou dobu nedávala je moje blbost. Nicméně mám problém se zady a krční patři. Na rehabce mi před tehu rekli ze musím posílit svaly na zádech a nezilopatkove a víc s hýbat. Asi by blo lepší dat se nejdřív do formy a pak otěhotnět ale člověk Plánuje a věci jsou jinak ;) teď hledám způsob jak neumrit na bolest hlavy a krku a byt v pohodě i v tehu.

Ice79
Závislačka 2613 příspěvků 11.02.17 12:14
@ayra.5 píše:
@Ice79 nejde mi o to jak budu vypadat ale jak se budu cítit. Mám Proste pocit ze moje tělo pohyb potřebuje. ze jsem mu ho po potratů nějakou dobu nedávala je moje blbost. Nicméně mám problém se zady a krční patři. Na rehabce mi před tehu rekli ze musím posílit svaly na zádech a nezilopatkove a víc s hýbat. Asi by blo lepší dat se nejdřív do formy a pak otěhotnět ale člověk Plánuje a věci jsou jinak ;) teď hledám způsob jak neumrit na bolest hlavy a krku a byt v pohodě i v tehu.

Tak to bych se poradila s lékaři. Sama si můžeš ublížit ještě víc. Držím palce! :mavam:

enyf
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 11.02.17 12:17

Šachy jsou oficiálně taky sport. To určitě uškodit nemůže :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 12:21

Delší procházky a budete v kondici. Pokud jste nesportovala, tak bych nic jiného nedělala. Pokud budete chodit a rozumně jíst, tak v kondici budete. Já také přibrala jen kolem 8, 9 kilo v obou těhotenstvích a nesportovala jsem ani v těhotenství ani před. Cvičení pro těhotné by mohlo být také dobré - třeba na velkých míčích, tam je dobré, že naučí i techniky dýchání, které se potom hodí k porodu atd.
Já jsem na toto cvičení nechodila, protože jsem pracovala až do mateřské a ještě dálkově studovala. Ale chodila jsem na vědomou přípravu k porodu, kde ty techniky dýchání a relaxace se také nacvičovaly.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32341 příspěvků 11.02.17 12:40

Chodila bych ma delší procházky, případně plavání. Jinak bych v těhotenství s nějakým sportem nezačínala.

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 11.02.17 13:27

Můžeš chodit na procházky, plavat, lekce těhotenského cvičení. Letos jsem 2× potratila v 6 tt a teď jsem po konci prvního trimestru taky začala cvičit. Dělá mi to víc prostě dobře, pohyb potřebuji.

Cvičím podle youtube. Zkus si najít BabyFit by Amy, má různá posilovací a cardio videa. Cvičím 5× týdně a 2-3× týdně chodím na procházky 6-10 km.

Souhym
Stálice 98 příspěvků 30.07.17 17:42
@enyf píše: Šachy jsou oficiálně taky sport. To určitě uškodit nemůže :kytka:

Když šachy jsou spíše „hlavosport“ tedy na myšlení… :lol:,ale samozřejmě nic proti nim.. :).Ale pro zakladatelku.­.,pokud to zde již nebylo probíráno..,co běh..,možná investice do začátku -obuv, věci na sebe samozřejmě bude.. :palec:

Mysiceles
Kecalka 234 příspěvků 03.08.17 07:19

Jestli se můžu přidat, tak já ' cvičím ' orientální tanec a nemůžu si to vynachválit. Jsem teď za to tak ráda, že jsem s tím kdysi začala.. protože s tím strachem někam dál jezdit, včetně kola, a nemožností sportovat obecně ( při prudkých pohybech bolí břicho ) aktivit kromě procházek moc nezbývá. S Orientem se protáhnu, zacvicim, zpotim kdykoliv doma na pár metrech a ještě je to fakt relax.. na názory že shimmy aj může dítěti vadit nedbám, vesměs všechny pohyby jsou příjemné, myslím, že když by miminku něco vadilo, bříško by bolelo. Opravdu, za sebe, orientální tanec v těhotenství doporucuju a chválím, díky němu jsem schopná udržet se ve všech směrech v kondici…*sa­mozřejmě nevím, jak by to probihalo v případě, že by s tím člověk v těhotenství teprve začal, ale myslím si, že zakladni prvky, prováděné opatrně a pozvolně, můžou být prospěšné. Na zpevnění zad, posílení svalů, uvolnění. Já jsem ve 27. týdnu, cvičím s menší přestavkou od začátku těhotenství ( tančila jsem i předtím ) a pohyby zatím svedčí všechny. Jen se člověk nemůže tak moc ' rozhecovat ' a třebas se bezmezně natřásat ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >