2. miminko?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barbora1993
Kecalka 430 příspěvků 10.02.17 14:26
2. miminko?

Zdravím všechny maminky :)
Mám jen jeden dotaz, který Vám připadne asi jako trapný a zbytečný, ale zeptat se chci. Máme teď syna 8 měsíců a já už tak nějak od porodu cítím, že druhé dítě nechci. Přítel by si však druhé miminko moc přál. Všichni okolo mě mě stresují svými dotěrnými dotazy, kdy bude druhé, za 2 roky si uděláte další ne? a spol… Je to jen hormonama nebo to má někdo z Vás taky? A jak to nakonec dopadlo? Máte jedináčka nebo více dětí? I kdybych dítě chtěla, tak určitě ne tak brzo..Chci se vrátit do práce, užít si prvního syna a partnera :)
Jsem padlá na hlavu nebo je to normální?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Berousik
Nadpozemská drbna 26568 příspěvků 10.02.17 14:32

@Barbora1993 Tak jestli máš v nicku ročník narození, tak máš času dost. Když si teď nejsi jistá, tak se vrať do práce a časem se uvidí. Já bych to tak asi udělala.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17366 příspěvků 20 inzerátů 10.02.17 14:33

Nech to uzrát. Buď k tomu druhému časem dospěješ, nebo taky ne.
S přítelem o tom ale mluv narovinu a otevřeně. Neslibuj mu něco, co možná nikdy nebudeš chtít splnit.
A zvědavce usměrňuj třeba větou, že „To zrovna není na pořadu dne“ nebo „Jak často mi ty dvě děti budeš chodit hlídat“, případně, „Začínám dělat finanční sbírku, hlásíš se jako sponzor?“. I těm natvrdlejším by mohlo dojít, že nemají strkat nos do životních rozhodnutí jiných lidí.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8456 příspěvků 10.02.17 14:33

@Barbora1993 tak já jsem zase ten druhý případ mám sice teprve 11 týdenního chlapečka a být na mě pořídím si druhé ale racionálně vím že bych si neužila ani jedno mimčo, takže až malý oslaví rok spíš 18 měsíců začneme se snažit o druhé i když manželovi by stačilo jen jedno, ale já jedináčka nechci :-) Takže pokud chcete jen jedno a partner taky tak okolí tomu může být do toho prd :-) kamarádka měla nejdřív holčičku a až v jejich 7 letech si pořídili druhé a je spokojená :-)

Mona111111
Kecalka 192 příspěvků 10.02.17 14:37
@Barbora1993 píše:
Zdravím všechny maminky :)
Mám jen jeden dotaz, který Vám připadne asi jako trapný a zbytečný, ale zeptat se chci. Máme teď syna 8 měsíců a já už tak nějak od porodu cítím, že druhé dítě nechci. Přítel by si však druhé miminko moc přál. Všichni okolo mě mě stresují svými dotěrnými dotazy, kdy bude druhé, za 2 roky si uděláte další ne? a spol… Je to jen hormonama nebo to má někdo z Vás taky? A jak to nakonec dopadlo? Máte jedináčka nebo více dětí? I kdybych dítě chtěla, tak určitě ne tak brzo..Chci se vrátit do práce, užít si prvního syna a partnera :)
Jsem padlá na hlavu nebo je to normální?

Tak ja o druhem dítěti po porodu nechtěla ani slyset :)
13 mesicu po porodu jsembznovu otehotnela, a nez abych šla na potrat, nechala jsem si ho a nelituju :) sice teprve cekame, ale těšíme se na sourozence :)

Alušáček
Závislačka 3175 příspěvků 10.02.17 14:41

@Barbora1993 Dej tomu čas, až syn odroste, třeba znova zatoužíš po miminku… Jsi mladá, není důvod mít dvě děti hned za sebou, lepší je si v klidu užít to co máš a do ničeho se nenutit. Lidi mají často zbytečné otazky, asi jen tak aby řeč nestála, to bych úplně přehlížela ;)

bubulina
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 10.02.17 14:41

Padlá na hlavu nejsi, netlačila bych na to. Jako pro děti je dle mě lepší, když mají k sobě věkově blízko, ale nejdůležitější je, aby byla máma v pohodě, takže bych začala, až jak se budeš cítit. Tvůj muž se synovi věnuje?

Berousik
Nadpozemská drbna 26568 příspěvků 10.02.17 14:43

@Svistice já nevím, že někteří (a je jich dost) neumí mlčet a musí plácat blbosti, aby se něco řeklo. Omleté trapné průpovídky. Mladší dcera má 3 měsíce a furt slýchám: tak a do třetice kluka že? :roll: haha.

Jarka K
Závislačka 4000 příspěvků 10.02.17 14:52

@Barbora1993 nech to času…
já začala mít myšlenky na druhé až na konci rodičáku :mrgreen:
dřív mě to ani nenapadlo.
a taky se pořád někdo ptal. Je to strašně otravný.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17366 příspěvků 20 inzerátů 10.02.17 14:52
@Berousik píše:
@Svistice já nevím, že někteří (a je jich dost) neumí mlčet a musí plácat blbosti, aby se něco řeklo. Omleté trapné průpovídky. Mladší dcera má 3 měsíce a furt slýchám: tak a do třetice kluka že? :roll: haha.

My neprozřetelně před svatbou v rámci rodiny mluvili o tom, že bychom chtěli tři děti (těžký idealismus bezdětných :jazyk: ). Takže po té, co se narodilo druhé (do párečku), tak po jejím roce už jsem taky slyšela hecovačky „Tak jdete do toho třetího?“, „Tak u toho třetího se ani nemusíte snažit, jestli kluk nebo holka, když už máte páreček“, aby mi o několik měsíců později Ti samí lidé řekli, že „Být váma, tak se třetím minimálně pár let počkat, těch dvou už je takhle dost“ nebo fakt vážně řešili, jak se doma a v autě s tím třetím poskládáme.

Berousik
Nadpozemská drbna 26568 příspěvků 10.02.17 14:57
@Svistice píše:
My neprozřetelně před svatbou v rámci rodiny mluvili o tom, že bychom chtěli tři děti (těžký idealismus bezdětných :jazyk: ). Takže po té, co se narodilo druhé (do párečku), tak po jejím roce už jsem taky slyšela hecovačky „Tak jdete do toho třetího?“, „Tak u toho třetího se ani nemusíte snažit, jestli kluk nebo holka, když už máte páreček“, aby mi o několik měsíců později Ti samí lidé řekli, že „Být váma, tak se třetím minimálně pár let počkat, těch dvou už je takhle dost“ nebo fakt vážně řešili, jak se doma a v autě s tím třetím poskládáme.
:mrgreen: jojo a budeš to poslouchat až do přechodu :mrgreen:

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 10.02.17 14:57

@Barbora1993 Záleží, jak moc přítel s dítětem pomáhá. Pokud hodně, tak nevím co poradit, pokud moc nepomáhá, tak je to myslím jasné.

Co se týká okolí, tak někteří hold plácají jen aby něco řekli. Takže jsem zjistila, že když neodpovím hned, oni občas na odpověď ani nečekají, tak se to zamluví.
Občas je někdo hodně urputný, tak to pak řeknu, že to není hop na krávu a je tele a je klid.

Co se týká tebe samotné, tak to se může změnit. Já taky nechtěla druhé, manžel také ne, ale u něj se to po čase změnilo. Jenže on hodně pomáhá a fakt se snaží a je ukázkový otec a manžel a v otcovství si vysloveně užívá. Takže mě rozumnými argumenty nalomil a s rozestupem šesti let se nám v květnu narodí druhé miminko. V těhotenství mám docela dost potíží (přesně toho jsem se podvědomě obávala, poněvadž mám skoro 40 let).
Rozumově se na to miminko těším, nicméně mi to dává hodně zabrat po fyzické a zdravotní stránce. Ale jedno vím jistě, že až tohle náročné období překlepu, tak přestože jsem úplně tak nechtěla, tak to dítě je chtěné a bude milované stejně jako to první.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10423 příspěvků 10.02.17 15:00

@Svistice taky jsme udělali tu chybu. Teď mame dva kluky - jednomu není ještě ani sedm měsíců - a uz slycham řeči o tom, jak to nevadí, ze chceme tři a teď to určitě vyjde na holku :zed: (pokud bude treti, tak bych rada ještě kluka, ale každému je do toho prd)

Zakladatelko důležitá jsi jen ty a partner. Řekni mu jak se cítis ;) nemáš kam spěchat. Někomu ta touha naskočí a někomu ne a je šťastný s jedinackem. Jsi naprosto v pořádku

S.Berankinová
Kecalka 289 příspěvků 10.02.17 15:01

Já jsem taky tvrdila, že druhé dítě nikdy nechci. Prostě fakt nikdy. Měla jsem to jasně srovnané bez jakéhokoli zaváhání. Napsala bych to klidně vlastní krví a jako důkaz si nechala vybrat spodek (berte s nadsázkou). Jenže když bylo malýmu tři roky, kde se vzala tu se vzala nenápadná myšlenka, že by to vlastně bylo docela hezký. Nechápala sem, kde se to ve mě bere, toto téma mám v sobě přece jasně uzavřené. Teď jsou malýmu 4,5 a já už bych škrábala zdi, jak to druhý dítě chci. Moc moc chci. Takže z vlastní zkušenosti „nikdy neříkej nikdy“.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16396 příspěvků 10.02.17 15:02

Zakladatelko, okolí neřeš. Ty s partnerem budete své děti vychovávat a máte za ně zodpovědnost. Volba jejich počtu je čistě vaše věc.
Jinak hecování okolí je taková klasika a vždycky se nejde důvod. Kdy bude druhé? Při dvou (třech) dětech stejného pohlaví očekává okolí dalšího potomka pohlaví opačného :lol: A když máš dětí hodně, hecují taky, kdy bude další (páté, šesté, sedmé…). To si nepomůžeš, lidi jsou zvědaví :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >