Reklama

Vypadla plomba, díra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.18 12:44
Vypadla plomba, dira

Ahoj, prosim anomym.. Stydim se.
Pred chvilkou jsem jedla mrkev a rozlomila se mi 6. vlevo dole. Vyplivla jsem plombu a bezela rychle k zrcadlu :mrgreen: Plomba mi vypadla i s kusem zubu, mam jakoby diru trosku pod dasen :zed: a kousek toho zubu se mi vykla je tam prasklina ( plomba je 17 let stara) zub nijak neboli. Musim s tim zitra na pohotovost? U nas mi nijak nepomuzou tam jen davaji injekci a nevim jestli jet 70km jen kvuli tomu aby mi tam dali taky injekci :mrgreen: myslite ze se da zub zachranit? Zbyla mi z nej jakoby pulka ktera se jeste z poloviny kyve. Radsi bych vydrzela ke sve doktorce :nevim: je totiz uzasna ale ordinuje az ve stredu

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Margery
Echt Kelišová 7811 příspěvků 13.07.18 12:50

Pokud to nebolí, tak to do středy vydrží, můj názor. Mám ted vypadlé v puse tři plomby a dr může až za dva týdny :nevim:

brumi
Kelišová 6385 příspěvků 13.07.18 12:50
@Anonymní píše:
Ahoj, prosim anomym.. Stydim se.
Pred chvilkou jsem jedla mrkev a rozlomila se mi 6. vlevo dole. Vyplivla jsem plombu a bezela rychle k zrcadlu :mrgreen: Plomba mi vypadla i s kusem zubu, mam jakoby diru trosku pod dasen :zed: a kousek toho zubu se mi vykla je tam prasklina ( plomba je 17 let stara) zub nijak neboli. Musim s tim zitra na pohotovost? U nas mi nijak nepomuzou tam jen davaji injekci a nevim jestli jet 70km jen kvuli tomu aby mi tam dali taky injekci :mrgreen: myslite ze se da zub zachranit? Zbyla mi z nej jakoby pulka ktera se jeste z poloviny kyve. Radsi bych vydrzela ke sve doktorce :nevim: je totiz uzasna ale ordinuje az ve stredu

jestli je jen půl zubu a ještě hodně volný nejspíš už ho dají ven, ale je možné že se ještě usadí a zase zpevní,může být volný jen tím jak se udělalo místo po odpadnutí, mě zubní dodělal zub také v takovém stavu a jsem ráda že mi sedmička zůstala ':), pokud nijak nebolí vydrží do středy jen dávej pozor na hygienu bude to teď náchylné

Jagwa
Kecalka 199 příspěvků 13.07.18 12:50

Pokud to neboli je zbytecne jezdit na pohotovost

brumi
Kelišová 6385 příspěvků 13.07.18 12:51

@Margery wau tak to je mazec, a nebolí? mě teda když vypadne plomba a není to až moc hluboká tak to taky nebolí a čekám ale tak dlouho by mě asi pr.....

Margery
Echt Kelišová 7811 příspěvků 13.07.18 12:59

@brumi moje zubařka má dovolenou a mi ted ty plomby v těhotenství strašně padají, takže jsem u ní co dva měsíce :nevim:

Uživatel je onlinetininas
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 13.07.18 12:59

Ahoj. Pokud Tě to nebolí, tak vydrž ke své zubařce.

Mně se stalo něco podobného před dvěma lety v těhotenství, ale s jedničkou nahoře - dokážeš si představit, jak jsem vypadala. :) Taky v pátek navečer. Půlku soboty jsem obvolávala pohotovosti a toto mi bylo řečeno:

Ošetřují jen bolestivé případy. A ty rozvrtají, dají tam vložku a pak pacienta odkážou k jeho zubaři, aby to zaplomboval. Takže s vypadlou plombou oni nic neudělají. :,(

zuzanka003
Kelišová 7432 příspěvků 13.07.18 13:04

já mám ulomený zub 6 měsíců. byla jsem u dr. objednala mě za 4 měsíce a bohužel sem nemohla tak mě objednala na zaří :pocitac: snad bude zub v pohodě… nebolí tak neřeším.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.18 13:06

Neboli praveze, boli me jen dasen ale to je od psa. Rano byl moc nadseny a dal mi do zubu. Takže mi k tomu mozna i dopomohl.

• mne jde praveze o to, ze z toho zubu zbyla pulka. A z te pulky se kousek (pulka :mrgreen: ) hybe a vidim tam „prasklinku“. Tak mam strach hroznej. Za celej zivot jedna plomba, nikdy zadna bolest a ted tohle :mrgreen:

Kamaradka si takhle vymlatila dve stolicky uplne ke korenum, nic z nich nezbylo. Nebolelo to, tak ji vycistili kanalky, dali cepy a korunky. Snad to pujde i u mne.. Ze zubaru mam šílený strach, proto se tak urputně staram. Plomba je kd mých 11 let. :roll: :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.18 13:08
@tininas píše:
Ahoj. Pokud Tě to nebolí, tak vydrž ke své zubařce.

Mně se stalo něco podobného před dvěma lety v těhotenství, ale s jedničkou nahoře - dokážeš si představit, jak jsem vypadala. :) Taky v pátek navečer. Půlku soboty jsem obvolávala pohotovosti a toto mi bylo řečeno:

Ošetřují jen bolestivé případy. A ty rozvrtají, dají tam vložku a pak pacienta odkážou k jeho zubaři, aby to zaplomboval. Takže s vypadlou plombou oni nic neudělají. :,(
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Klasická pohotovost … No to muzu byt ráda za stoličku. Doufam, že me zubarka vezme hned. Objednavaci doba jinak 1-2 mesice :,(

brumi
Kelišová 6385 příspěvků 13.07.18 13:12

@Margery je v těhu to je často nu,taky jsem byla po těhu u zubního snad každý týden cca půl roku, bylo to šílený,nejhorší když to fakt bolelo, teď jak mi vyletí plomba už se strachuju aby to nebolelo a hned volám zubnímu, naštěstí ví jaký jsem plašák a bere mě co nedříve :roll: :mrgreen:

Margery
Echt Kelišová 7811 příspěvků 13.07.18 13:20

@brumi já hlavně nemám hlídání pro staršího, takže je to ted složitější :oops: ale pokud to začne bolet, tak jdu k prvnímu na poliklinice, kterého potkám. Snad mě ošetří :oops:

Helileli
Závislačka 2753 příspěvků 13.07.18 13:39

Do středy to určitě vydrží, moje zubařka vždy říká, že pokud nelezu po zdi bolestí, tak vydržet k ní, aby mi to někdo nezkazil.
Ale rozhodně to nenechávat dlouho, takto se mi ulomil kus šestky, nebolelo to, vykašlala jsem se na to a pak najednou šílená bolest, kdy jsem nemohla jíst, pít, prokazilo se mi to do kanálku a dostalo se do nich jídlo. Bylo to strašný. Ale to bylo několik měsíců po tom odlomení.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.18 14:00
@Helileli píše:
Do středy to určitě vydrží, moje zubařka vždy říká, že pokud nelezu po zdi bolestí, tak vydržet k ní, aby mi to někdo nezkazil.
Ale rozhodně to nenechávat dlouho, takto se mi ulomil kus šestky, nebolelo to, vykašlala jsem se na to a pak najednou šílená bolest, kdy jsem nemohla jíst, pít, prokazilo se mi to do kanálku a dostalo se do nich jídlo. Bylo to strašný. Ale to bylo několik měsíců po tom odlomení.

8o 8o Ja to mam uplne dole takove hnědé takze asi kaz ale fakt to neboli :nevim: ale dáseň tam celkem boli ale to uz od rana od toho psa, myslela jsem ze mi vyrazil vsechny zuby :lol:

IvonkaKo
Povídálka 24 příspěvků 13.07.18 14:06

Taky bych to neřešila pokavad není bolest :) jinak k zubaři…Mě když takhle vypadla plomba tak mi to hrozně řezalo do zubu ta dirka takže jsem musela

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama