Reklama

Výpis příjmů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZannettaP
Povídálka 37 příspěvků 09.01.17 11:52
výpis příjmů

Dobrý den, mám dotaz. Manžel jako každý rok co jsem byla na mateřské bude ve svém daňovém přiznání uplatňovat odpis za mě, tedy že jsem si nevydělala za minulý rok víc jak 60.00,– Do práce jsem nastoupila v září a výjde nám to jen tak tak. Ale nevím, kde mi na to vystaví potvrzení. Ptala jsem se na sociálce, ale tam mi vyjedou, jen rodičovský příspěvek, který jsem brala do srpna. Ale nedokázali mi říct, kde získám potvrzení na zbytek příjmů. Tak nějak předpokládám, že asi na finančním úřadě, ale v životě jsem tam nebyla a nevím jak to tam funguje. Máte s tím někdo zkušenost.

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 09.01.17 11:54

@ZannettaP Celkem logicky u zaměstnavatele, ne?

slivovicka
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 09.01.17 12:05

To nestačí prohlášení? A ta částka je kolem 68 tis.

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 09.01.17 12:13

Pokud manžel žádá o prohlášení u zaměstnavatele, nemusí dokládat nic, jen Tě klasicky dopíše do prohlášení. Pokud si podává přiznání na FÚ, pak napiš čestné prohlášení, že jsi neměla příjem vyšší než 68tis. Bohatě to stačí. Klidně může čestné prohlášení doložit i zaměstnavateli, ale povinná příloha to není.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27169 příspěvků 9 inzerátů 09.01.17 12:18
@ZannettaP píše:
Dobrý den, mám dotaz. Manžel jako každý rok co jsem byla na mateřské bude ve svém daňovém přiznání uplatňovat odpis za mě, tedy že jsem si nevydělala za minulý rok víc jak 60.00,– Do práce jsem nastoupila v září a výjde nám to jen tak tak. Ale nevím, kde mi na to vystaví potvrzení. Ptala jsem se na sociálce, ale tam mi vyjedou, jen rodičovský příspěvek, který jsem brala do srpna. Ale nedokázali mi říct, kde získám potvrzení na zbytek příjmů. Tak nějak předpokládám, že asi na finančním úřadě, ale v životě jsem tam nebyla a nevím jak to tam funguje. Máte s tím někdo zkušenost.

potvrzení o výši příjmu ti dá zaměstnavatel…
Jinak pozor na to, počítá se hrubý příjem, ne čistý…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 09.01.17 12:30
@Regina Hero píše:
potvrzení o výši příjmu ti dá zaměstnavatel…
Jinak pozor na to, počítá se hrubý příjem, ne čistý…

Tak tak a patří tam i příjem za prosinec, přestože peníze přijdou v lednu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama