Výpis příjmů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZannettaP
Povídálka 37 příspěvků 09.01.17 11:52
výpis příjmů

Dobrý den, mám dotaz. Manžel jako každý rok co jsem byla na mateřské bude ve svém daňovém přiznání uplatňovat odpis za mě, tedy že jsem si nevydělala za minulý rok víc jak 60.00,– Do práce jsem nastoupila v září a výjde nám to jen tak tak. Ale nevím, kde mi na to vystaví potvrzení. Ptala jsem se na sociálce, ale tam mi vyjedou, jen rodičovský příspěvek, který jsem brala do srpna. Ale nedokázali mi říct, kde získám potvrzení na zbytek příjmů. Tak nějak předpokládám, že asi na finančním úřadě, ale v životě jsem tam nebyla a nevím jak to tam funguje. Máte s tím někdo zkušenost.

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63415 příspěvků 3 inzeráty 09.01.17 11:54

@ZannettaP Celkem logicky u zaměstnavatele, ne?

slivovicka
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 09.01.17 12:05

To nestačí prohlášení? A ta částka je kolem 68 tis.

Hanula1212
Kelišová 5108 příspěvků 09.01.17 12:13

Pokud manžel žádá o prohlášení u zaměstnavatele, nemusí dokládat nic, jen Tě klasicky dopíše do prohlášení. Pokud si podává přiznání na FÚ, pak napiš čestné prohlášení, že jsi neměla příjem vyšší než 68tis. Bohatě to stačí. Klidně může čestné prohlášení doložit i zaměstnavateli, ale povinná příloha to není.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27408 příspěvků 09.01.17 12:18
@ZannettaP píše:
Dobrý den, mám dotaz. Manžel jako každý rok co jsem byla na mateřské bude ve svém daňovém přiznání uplatňovat odpis za mě, tedy že jsem si nevydělala za minulý rok víc jak 60.00,– Do práce jsem nastoupila v září a výjde nám to jen tak tak. Ale nevím, kde mi na to vystaví potvrzení. Ptala jsem se na sociálce, ale tam mi vyjedou, jen rodičovský příspěvek, který jsem brala do srpna. Ale nedokázali mi říct, kde získám potvrzení na zbytek příjmů. Tak nějak předpokládám, že asi na finančním úřadě, ale v životě jsem tam nebyla a nevím jak to tam funguje. Máte s tím někdo zkušenost.

potvrzení o výši příjmu ti dá zaměstnavatel…
Jinak pozor na to, počítá se hrubý příjem, ne čistý…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63415 příspěvků 3 inzeráty 09.01.17 12:30
@Regina Hero píše:
potvrzení o výši příjmu ti dá zaměstnavatel…
Jinak pozor na to, počítá se hrubý příjem, ne čistý…

Tak tak a patří tam i příjem za prosinec, přestože peníze přijdou v lednu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak si vyrobit ten nejhezčí adventní věnec?

Chtěli byste si vytvořit adventní věnec, ale nejste si stoprocentně jistí,... číst dále >

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec v Česku jí svědčí! Takhle to Lucii Šafářové ještě nikdy neslušelo

Je tomu více jak týden, co se hokejista Tomáš Plekanec (36) po dlouhých... číst dále >

Nový fotbalový boss na obzoru? Zemanův kancléř Mynář si chce koupit Slovácko

Fotbalové Slovácko letos patří mezi nejhorší týmy v české nejvyšší soutěži.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slim, boyfriend, bootcut? Čtyři tipy, jak si vybrat džíny

Džíny jsou klasikou, kterou naleznete v každém šatníku. Vybrat si pohodlný... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >