Reklama

Lze změnit DIČ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SarkaNovo
Závislačka 3383 příspěvků 05.01.17 09:45
Lze změnit DIČ?

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, zda-li nevíte někdo, jestli mi mohou na FÚ změnit DIČ. Jsem Fyzická osoba a neplátce DPH a mám DIČ mé rodné číslo. Jde o to, že až budu mít od března EET, na účtence, kterou dám zákazníkům bude veřejné mé DIČ. Nechci aby každý kdo přijde nakupovat a dostane účtenku mé rodné číslo viděl. Jsem z toho úplně zoufalá. Ale změnit asi nejde, že? :( Děkuju za odpověd.

Reklama

Reakce:

araw
Neúnavná pisatelka 16581 příspěvků 05.01.17 09:47
@SarkaNovo píše:
Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, zda-li nevíte někdo, jestli mi mohou na FÚ změnit DIČ. Jsem Fyzická osoba a neplátce DPH a mám DIČ mé rodné číslo. Jde o to, že až budu mít od března EET, na účtence, kterou dám zákazníkům bude veřejné mé DIČ. Nechci aby každý kdo přijde nakupovat a dostane účtenku mé rodné číslo viděl. Jsem z toho úplně zoufalá. Ale změnit asi nejde, že? :( Děkuju za odpověd.

Vsechny FO maji dic RC. Jakp nechapu, ceho se bojis 8o ze kazdy dle ica zna tvou adresu ti nevadi?

SarkaNovo
Závislačka 3383 příspěvků 05.01.17 09:49
@araw píše:
Vsechny FO maji dic RC. Jakp nechapu, ceho se bojis 8o ze kazdy dle ica zna tvou adresu ti nevadi?

Jenže rodná čísla se dají pěkně zneužít. Jako je to osobní údaj, nevím proč by všichni museli vědět mé rodné číslo.

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 05.01.17 10:06

@SarkaNovo jak pěkně se dá zneužít rodné číslo?

Tichošlápek
Echt Kelišová 9563 příspěvků 05.01.17 10:11

Vždyť uz si ho stejne muze každy zjistit v rejstříku. V čem je rozdíl?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 10:14

Ja jsem dokonce platce DPH a roky si to muze kdokoli vygooglit - vc. adresy.. neudelam vubec nic. Jo a kupodivu jeste nic :) (Anonym prosim nechat, ukazuje na majetkove pomery, jinak smazat, diky)

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 05.01.17 10:29

@SarkaNovo Neřešila bych to. Píšeš, že se dá RČ lehko zneužít?.. Jak?… Dnes už je dohledatelné téměř vše..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62443 příspěvků 3 inzeráty 05.01.17 10:36
@SarkaNovo píše:
Jenže rodná čísla se dají pěkně zneužít. Jako je to osobní údaj, nevím proč by všichni museli vědět mé rodné číslo.

Rodné číslo každého, kdo vlastní nějakou nemovitost je zcela veřejně dohledatelné na katastru… rodné číslo plátců DPH v ARESu…

Ivan PPZ
Kelišová 5603 příspěvků 05.01.17 10:56

Lidi se bojí RČ a na FB a jinde o sobě napíšou FŠECHNO. Kdy, kde, s kým, co jedli… Ano, FO s IĆ mají problém, stát to ví a teď s EET to znovu vyběhlo, protože to každý hned může vidět na účtence. Zatím se s tím nic nedělá a IČ kvůli tomu měnit nelze.

SarkaNovo
Závislačka 3383 příspěvků 05.01.17 11:19

http://eet.money.cz/…odnych-cisel

araw
Neúnavná pisatelka 16581 příspěvků 05.01.17 11:45
@SarkaNovo píše:
http://eet.money.cz/…odnych-cisel

Tak pokud je to pro tebe takovy problem, pak skoncit s podnikanim a jit do fabriky. Tam ho budes mit jen na osobnim. Ja bych fakt nedelala z komara velblouda. Rc je bez OP k nicemu :nevim:

SarkaNovo
Závislačka 3383 příspěvků 05.01.17 13:57
@araw píše:
Tak pokud je to pro tebe takovy problem, pak skoncit s podnikanim a jit do fabriky. Tam ho budes mit jen na osobnim. Ja bych fakt nedelala z komara velblouda. Rc je bez OP k nicemu :nevim:

Jo, problém to pro mě fakt je a o skončení i uvažuju.
Když si bereš úvěr u nějaký lichvářský společnosti, stačí ti RČ. Nedávno to zrovna někde bylo.

Ivan PPZ
Kelišová 5603 příspěvků 05.01.17 15:22

Tak to tedy rozhodně nestačí samotné RČ na poskytnutí půjčky. Resp. to bude nelegální. Ono už samotné slovo LICHVÁŘ tak nějak evokuje, že to nebude úplně OK. Jinak je jen vaší volbou skončit/ neskončit.

Hanula1212
Kelišová 5017 příspěvků 05.01.17 16:25

@SarkaNovo založ si s. r.o., převeď podnikání na s. r.o. a je to. Jediná možnost. Jinak DIČ změnit nejde.

araw
Neúnavná pisatelka 16581 příspěvků 05.01.17 18:21
@SarkaNovo píše:
Jo, problém to pro mě fakt je a o skončení i uvažuju.
Když si bereš úvěr u nějaký lichvářský společnosti, stačí ti RČ. Nedávno to zrovna někde bylo.

Fakt ti nestaci. A u nejakeho pofiderniho lichvare mu staci i tvoje jmeno a adresa. :mrgreen: fakt jen na rc ti nic nehrozi

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama