Insolvence a vrácení daní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 18:45
Insolvence a vrácení daní

Ahoj všem.
Prosím, mam dotaz. Jsem v insolvenci a potřebují vědět, jestli mi zůstane vrátka z daní a to konkrétně za skolkovne od dcery a nemocenskou. Další dotaz je, že dceru jsem měla vždy ve výplatě, jak jsem ale byla na nemocenské, tak jsem slevu na dani za dítě nepobirala ze? Takže mi je budou taky vracet v daních? Děkuji všem za jakoukoliv radu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
eumedon
Extra třída :D 13618 příspěvků 08.01.17 18:16
@Anonymní píše:
Ahoj všem.
Prosím, mam dotaz. Jsem v insolvenci a potřebují vědět, jestli mi zůstane vrátka z daní a to konkrétně za skolkovne od dcery a nemocenskou.

Z čeho se počítal základ pro vaše splátky? Jestli z vašeho čistého příjmu, tedy hrubé mzdy mínus odvody na sociální pojištění mínus zálohy na daň, tak to znamená, že to, co jste na dani z příjmu přeplatila, bylo od základu pro výpočet vašich splátek insolvence odečteno. Tudíž, v okamžiku, kdy je vám přeplatek na dani vrácen, jde o váš příjem, o který musí být korigován základ pro odvody na insolvenci. Takže vratka záloh na daň z příjmu vám přirozeně nezůstane.

 
eumedon
Extra třída :D 13618 příspěvků 08.01.17 18:48
@Anonymní píše:
Ahoj všem.
Další dotaz je, že dceru jsem měla vždy ve výplatě, jak jsem ale byla na nemocenské, tak jsem slevu na dani za dítě nepobirala ze?

Jak to tady může někdo vědět? To můžete vědět leda vy a vaše mzdová účetní.

Takže mi je budou taky vracet v daních? Děkuji všem za jakoukoliv radu.

Na daních vám bude vracen váš přeplatek záloh, pokud požádáte o jeho vyúčtování, nebo pokud jej vyúčtujete sama v daňovém přiznání. Přeplatek záloh se vypočte tak, že se vypočte daňová povinnost za uplynulý rok (přitom se uplatní i to školkovné a ta sleva na dceru) a tato daňová povinnost se odečte od zaplacených záloh. Rozdíl je to, co vám bylo strženo navíc oproti vaší povinnosti na zálohách a tento přeplatek vám finanční úřad vrátí.

A tento přeplatek záloh na dani z příjmu bude vaším mimořádným příjmem pro účely placení insolvence, poněvadž o tuto částku jste celkem měla během minulého roku nižší čistý příjem, ze kterého byly odvody na splácení insolvence počítány.

 
djdeee1301
Nováček 2 příspěvky 10.02.17 13:34

Dobry den.mam otazku jsem v insolvenci a chtel jsem uplatnit vraceni dani na tri deti za rok 2016.insolvence je sice na me ale formou darovaci smlouvy ji plati moje matka. vzhledem memu nizkemu prijmu.je mozne tedy v tomto pripade zadat o vraceni dane? dekuji za odpoved.

 
yweta
Závislačka 4157 příspěvků 10.02.17 17:57

Vracení daní je pro vás mimořádný příjem, který jste povinnen hlásit insolv. správci.

 
eumedon
Extra třída :D 13618 příspěvků 10.02.17 18:36
@djdeee1301 píše:
Dobry den.mam otazku jsem v insolvenci a chtel jsem uplatnit vraceni dani na tri deti za rok 2016.insolvence je sice na me ale formou darovaci smlouvy ji plati moje matka. vzhledem memu nizkemu prijmu.je mozne tedy v tomto pripade zadat o vraceni dane? dekuji za odpoved.

Pokud máte nárok podle daňového přiznání na vrácení daně, tak myslím naopak musíte FÚ tento nárok uplatnit a finančním úřadem vrácenou daň hlásit insolvenčnímu správci jako mimořádný příjem. Nemůžete se bezdůvodně vzdát příjmu, na který máte právní nárok (bylo by to poškozování věřitelů).

 
Rozarka101
Povídálka 28 příspěvků 19.03.17 22:08

Dobrý večer mam prosbu minuly rok jsem zadala o dane se slevou na manžela a finanční úřad mi to zamítl z důvodu insolvence a nic nám nevrátili ale je pravda ze první splátku jsme meli v březnu jestli to bylo tim ze to bylo na začátku :( a tento rok podáváme přiznání každý sám za sebe (tedy Já přes práci a on sám ted v březnu ) myslíte že nám to o pět ne zamítnou? Všichni tady pisou jak je dostávají a Já nevím jak to bude :-(

 
gabca330
Nováček 1 příspěvek 19.04.17 11:59

Dobrý den
Chtěla bych se zeptat.Jsem v insolvenci a mám s přítelem 2 děti. Peníze na insolvenci mi sráží ze mzdy.Ted bylo vyrovnání daní a dostala jsem výplatní pásku kde byla výplata se kterou jsem byla spokojena. Takovou výplatu jsem ještě nikdy neměla. Ale z ničeho nic insolvenční správkyně se ozvala mojí účetní a o daně jsem přišla. Celkem mi strhla z výplaty i s daněmi přes 6000 kč.

Dostala jsem šok. A to jsme chtěli naše děti za ty peníze pořádně vybavit do školy. Naše dcera jde letos do první třídy a všechno je drahé tak jsme byli rádi aspon za ty daně. Přítel je douhodobě na ÚP a vyřizuje si částečný důchod, takže jediný příjem pro celou rodinu mám jen já. Ale k věci.

Chci se zeptat jestli insolvenční správkyně mi může z výplaty vzít úplně celé daně a k tomu ještě peníze z výplaty. Pro mě je tady toto chování hyenismus, prostě je jí jedno jestli máme děti nebo ne. Dá se prosím vás proti tomu něco dělat? Můžete mi poradit? Chtěla bych ty daně zpět. Na ty daně přece nemá nárok si myslím já. Jo málem bych zapoměla. Se mnou v práci pracuje kamarádka a ta má taky insolvenci a taky má děti a o daně nepřišla jo a minulý rok když bylo vyrovnání daní tak mi je nevzali a to už jsem v té době byla v insolvenci. Prosím poradte mi jestli můžete. Předem vám moc děkuji.

 
yweta
Závislačka 4157 příspěvků 19.04.17 16:42

Když jsi v insolvenci máš z čisté mzdy nárok na nezabavitelnpi částku na sebe a 2 vyživované osoby + 1/3…zbytek jde insolvenčnímu správci na tvé dluhy. Jakékoliv ostatní příjmy jsi povinna insol. správci hlásit sama a odvádět 2/3 na insolvenci. Jinak porušuješ podmínky insolvence. A hyenismus nemohu posoudit. Dluhy asi nespadly z nebe, ale chápu že občas se stávají různé věci…

 
eumedon
Extra třída :D 13618 příspěvků 21.04.17 09:33
@gabca330 píše:
Chci se zeptat jestli insolvenční správkyně mi může z výplaty vzít úplně celé daně a k tomu ještě peníze z výplaty.

Už jsem psal několikrát, že může. A to proto, že srážky na insolvenci byly po celé daňové období počítány z čisté mzdy, po odečtení záloh na daně. Když byly zálohy větší, než daňová povinnost, tak o to menší byl odvod na splácení dluhů. Tudíž ten rozdíl, který je pak po zúčtování daně vrácen, je mimořádný příjem, který má být odveden (navíc k běžným odvodům) na splácení dluhů.

 
katerina131
Nováček 9 příspěvků 5 inzerátů 15.03.18 09:13
Daně

Dobry den jme z manželem v insolvenci mame ditě muj dotaz je dostaneme daně když jsme šli do isolvence v pulce roku daně čini cc 24000kc podle nas by měli nam nechat pulku stoho tak jdu pro radu jeto tak? děkuji za odpovědi

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 09:24

Když už je diskuze obnovena, tak se taky vetru s dotazem - přítel je v insolvenci, já na rd, dával do práce odečet daní za zaplacené skolkovne, dostaneme ho nebo to vezme insolvence? Díky a prosím o ponechání anonymu

 
Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 15.03.18 09:43

Na úhradu dluhů jdou všechny příjmy.

 
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 15.03.18 11:18
@katerina131 píše:
Dobry den jme z manželem v insolvenci mame ditě muj dotaz je dostaneme daně když jsme šli do isolvence v pulce roku daně čini cc 24000kc podle nas by měli nam nechat pulku stoho tak jdu pro radu jeto tak? děkuji za odpovědi

nedostanete, vezme si je insolvenční správce k pokrytí pohledávek. Nenechá vám nic.

 
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 15.03.18 11:20
@Anonymní píše:
Když už je diskuze obnovena, tak se taky vetru s dotazem - přítel je v insolvenci, já na rd, dával do práce odečet daní za zaplacené skolkovne, dostaneme ho nebo to vezme insolvence? Díky a prosím o ponechání anonymu

vezmou vše, stejně jak zakladatelce, nemáte nárok na nic. Bude použito na umoření dluhu

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Úsporná variace na svatomartinské menu. Hustá polévka i kuře jako husa

Svatý Martin se k nám sice chystá spíš na bílém bicyklu než na koni, ale... číst dále >