Daň při koupi domu a vše ostatní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nikdy nikdo
Stálice 89 příspěvků 12.12.16 18:48
Daň při koupi domu a vše ostatní

Dobrý den, prosím vás chtěla bych se zeptat. Právě dokončujeme hypotéku a chtěli by jsme vědět jak je to s dáni? Ne jen s daní prodeje, ale i s nemovitosti na daň. A jakou máte prosím pojistku na nemovitost a naco vše a v jaké výši? Moc děkuji za odpovědí

Reakce:

baal7513
Kecalka 127 příspěvků 2 inzeráty 12.12.16 18:55

Daň z nemovitosti je potřeba podat do konce ledna..Pojistka na nemovitost stačí jen na byt, na vybavení kvůli hypotéce není nutná ( dle vašeho uvážení) - výše by měla být na základě smlouvy k hypotéce (většinou tržní cena).

nikdy nikdo
Stálice 89 příspěvků 12.12.16 19:18

@baal7513 tak mi ještě nemáme doresenou. Takže když se zapíše do konce ledna dům na nás, tak zaplatíme ještě i daň za minulý rok? Nebo jak to prosím je

baal7513
Kecalka 127 příspěvků 2 inzeráty 12.12.16 19:25

Když se v katastru stanete majiteli do 31.prosince, musíte podat daň. přiznání za rok 2016 do konce ledna 2017. Pokud vás zapíšou až v lednu, tak máte čas až do ledna dalšího roku..

Ivan PPZ
Kelišová 5671 příspěvků 12.12.16 20:15

Vlastnictví možná bude již dnem podání návrhu na vklad, ne?
Pojištění nemovitosti- velmi pravděpodobně to bude povinné kvůli hypotéce a bude se muset vinkulovat- bez toho nenačerpáte. Pojištění domácnosti (věci uvnitř, nikoli „zdi“) není při hypotéce povinné, ale v praktickém životě je skoro důležitější (u bytu), než nemovitost. Nezapomenout na pojištění odpovědnosti- vzhledem k platnosti NOZ- také důležité.
Podmínky pojištění nemovitosti vám z velké části stanoví banka, tedy hl. pojistnou částku a i nutná rizika. Většinou na to nestačí ty nejnižší varianty.

Hanula1212
Kelišová 5095 příspěvků 13.12.16 06:07

Do konce ledna 2017 se podává přiznání na rok 2017 (nikoli za 2016)!! U daně z nemovitých věcí je to jinak než u ostatních daní. Takže pokud budete zapsaní jako vlastníci do konce roku 2016, podáte přiznání k 1.1.2017 na rok 2017. Pokud bude návrh na vklad až v roce 2017, budete podávat přiznání až v roce 2018. Pokud podáte návrh na vklad 2016 a do konce roku katastr nepovolí vklad, pak přiznání podáváte do konce třetího měsíce od měsíce v němž byl vklad zapsán (§13a zákona o dani z nemovitých věcí).
Nezapomeňte ještě na daň z nabytí nemovitých věcí!

nikdy nikdo
Stálice 89 příspěvků 13.12.16 07:04

Všem moc děkuji, hodně mi to pomohlo

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >