Reklama

Dan na brigate pri rodicovskem prispevku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

monar
Povídálka 29 příspěvků 14.12.16 18:38
Dan na brigate pri rodicovskem prispevku

Ahojte, chci se jen zeptat, jestli se plati dan z vydelku brigady kdyz jsem na rodicovskem prispevku na 3 roky..dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Katuskka
Závislačka 2776 příspěvků 14.12.16 18:47

Ano, plati ;)

vokishka
Extra třída :D 12332 příspěvků 14.12.16 19:27

@Katuskka vyznáte se v tom? Nevíte, co to je za novinku s pracovníma agenturama? Dcera přišla s tím, že jobs.cz bude končit, od půlky příštího roku. Prý bude problém s DPČ, všichni budou muset přejít na DPP, tam jim budou strhávat zdravotní a daň už od 2500. To tak fakt bude?

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 14.12.16 19:28

@monar
Daň se odvádí vždy. Pokud ne, tak je to tím, že se uplatní sleva na dani.

monar
Povídálka 29 příspěvků 14.12.16 19:57

@zvidavajanca

A kdy se muze uplatnit sleva na dani? Mam brigadu ted na 14 dnu, tak se ptam jestli delam za cistou nebo hrubou mzdu..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 20:35

Já mám taky brigádu na dohodu práce při rodičáku a daň neodvádím, mám prostě 70kč na hodinu a nic se mi nestrhne.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 14.12.16 20:39

@monar
Sleva na dani se uplatňuje podpisem růžového prohlášení. Můžeš mít podepsáno jen u jednoho zaměstnavatele daný měsíc.

@Anonymní píše:
Já mám taky brigádu na dohodu práce při rodičáku a daň neodvádím, mám prostě 70kč na hodinu a nic se mi nestrhne.

Protože si podepsala prohlášení.

To jsou takové rady občas :roll:

vokishka
Extra třída :D 12332 příspěvků 14.12.16 20:43

@zvidavajanca dcera taky podepsala a daň platí. Jen jí to na jaře vrátí.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 45 inzerátů 14.12.16 23:34

Www.google.com. u DPP se dan neplati do vydelku 10000 hrubeho ale muze se pracovat jen 300 hodin za rok. U DPC se dan neplati do 2500 pak uz se dan strhava ve vysi 15% ale zase muzes pracovat v prumeru 20 hod/ tydne. A jobs.cz neni agentura. Mas to pomotane. Na netu je to hezky vysvetlene.

monar
Povídálka 29 příspěvků 15.12.16 06:00

Tak ruzovy papir jsem podepsala..neptal se me nikdo jestli chci nebo nechci podepsat

Hanula1212
Kelišová 5037 příspěvků 15.12.16 06:05
@xkoup21 píše:
Www.google.com. u DPP se dan neplati do vydelku 10000 hrubeho ale muze se pracovat jen 300 hodin za rok. U DPC se dan neplati do 2500 pak uz se dan strhava ve vysi 15% ale zase muzes pracovat v prumeru 20 hod/ tydne. A jobs.cz neni agentura. Mas to pomotane. Na netu je to hezky vysvetlene.

No ty to máš pomotané zase co se týká daní. Daň se platí podle toho zda je nebo není podepsané prohlášení a jaké slevy na dani jsou v prohlášení uplatněné.

Hanula1212
Kelišová 5037 příspěvků 15.12.16 06:07
@monar píše:
Tak ruzovy papir jsem podepsala..neptal se me nikdo jestli chci nebo nechci podepsat

Podpis na prohlášení je možnost nikoli povinnost. Každý si vyplňuje a podepisuje sám. Pokud jsi jej podepsala, bude mzdovka měsíčně uplatňovat slevu na dani ve výši 2070 Kč.

Hanula1212
Kelišová 5037 příspěvků 15.12.16 06:09
@vokishka píše:
@Katuskka vyznáte se v tom? Nevíte, co to je za novinku s pracovníma agenturama? Dcera přišla s tím, že jobs.cz bude končit, od půlky příštího roku. Prý bude problém s DPČ, všichni budou muset přejít na DPP, tam jim budou strhávat zdravotní a daň už od 2500. To tak fakt bude?

O žádné takové novele jsem teda neslyšela.

monar
Povídálka 29 příspěvků 15.12.16 07:32

@Hanula1212

Takze budu mit mene o 2070 kc? Budu moct si udelat dane v breznu at dostanu neco zpet?

Za tech 14 dnu brigady budu rada at si aspon vydelam na dane :D

Ornwen
Závislačka 4259 příspěvků 1 inzerát 15.12.16 07:45

@monar dan strhavaji vzdy. Akorat srazkovo. Nad urcitou castku dle typu smliuvy se strhava dalsi-socialni, zdravotní.
Kdyz je podepsaný ruzovy papir, tak to muze vypadat, ze se dan nestrhava, protoze ji vrati ve sleve za poplatnika.
A nebo ti to vrati v rocnim zuctovani, kdyz si ho udelas. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama