Výpověď a covidové kompenzace

1746
16.4.21 17:50

Vypoved a kovidove kompenzace

Ahoj holky, poprosila bych o radu, pokud se nekdo orientuje.
Vec se ma takto - ja a moje kolegyne pracujeme v sektoru statem zavreneho skrz kovid. Tudiz jsme „na prekazkach“ 100%. Penize na mzdy bere zamestnavatel z programu „antivir“. Drtiva vetsina z nas dala vypoved. Nekdo odesel dohodou.
Vime od dvou kolegyn, co odesly na dohodu, ze vyplatu za posledni mesic nedostaly. Sef se odvolava na kovid, ze ty penize na ne uz nedostal. Ty kolegyne, ktere daly vypoved (s dvoumesicni vypovedni lhutou), se ted boji, ze budou dva mesice bez penez. Nevite, kdo je v pravu? A jak se v tomto pripade naklada s nevycerpanou dovolenou (lonska + letosni)? Je povinnost zamestnavatele ji proplatit? Nebo ji musi kolegyne vybrat ve vypovedni lhute? Diky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
394
16.4.21 17:58

Není to k dotazu, ale nejde mi do hlavy, proč dávat výpověď, když dostáváš celou mzdu v podstatě za nic? Já jsem taky na 100% překážkách a u nás teda výpověď nedal nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
16.4.21 18:03

@Mahidevran To neni dotaz uplne na me… Ja budu odchazet na MD. Takze zustavam. U ostatnich se seslo vic faktoru. Nejvetsi je asi frustrace. Jedna se tedy o hotel, kde ja pracuju jako provozni, ostatni jsou na nizsich pozicich. Maji priznane minimalni mzdy. Kdyz je bezny provoz maji mzdy az dvojnasobne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7955
16.4.21 18:04

@Mahidevran protože si chce najít něco jinýho? Jednoduchý.

@VitaminC kompenzace s tím jestli dostanou nebo nedostanou výplatu nemá nic společného. To by vám ty peníze posílal rovnou stát, ale tak to není. Povinnost ze smlouvy vůči vám má pořád zaměstnavatel. Kde vezme peníze na mzdy je jeho problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
16.4.21 18:07

@Cenarius Diky za odpoved. On se ohani tim, ze tam ted existuji vyjimky skrz prave ten covid. Hledaly jsme to na nekolika webech a ty informace se opravdu ruzni. Ani nekolik oslovenych ucetnich si s timto nevi rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8266
16.4.21 18:32

Kecá. Platí pracovní smlouva a zákoník práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14597
16.4.21 18:47

Kompenzace netusim, ale dovolenou muze zamestnavatel naridit vybrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
16.4.21 20:23

@VitaminC
To potom jo, s minimální mzdou bych taky horko težko vyžila. My máme ty mzdy přiznané, ale taky už u nás panují obavy, jak dlouho ještě obchod vydrží, když jsou tržby nulové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat