Známá se mě ptá, kdy dostane výplatu, když.....
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Známá se mě ptá,kdy dostane výplatu, když.....
…podepsala u zaměstnavatele smlouvu od 8.4.2021, zda by měla již tento měsíc 15 tého, což bylo včera, dostat výplatu za těch 6 odpracovaných dní?
A pak se jí to bude posílat od 15.-15, nebo ne?
Já si tím právě nejsem vůbec jistá, proto píši ještě holky vám, zda s tím nemáte holky zkušenost.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
Ta výplata chodí za předešlý měsíc, takže teď nedostane nic, první výplatu ma očekávat v pulce května, za duben. Tedy tak to aspoň je ve většině zaměstnání. Co kdyby se třeba podívala do svoji smlouvy?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Výplatu za duben dostane v květnu…výplatní termín určuje zaměstnavatel…a výplata se bere za měsíc…takže ne od 15 do 15…ale za duben, květen atd…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@EvaMagdalena pokud dělá od 8.4,prvni výplata je 15.kvetna. Vždy je to za kalendářní měsíc. Termín výplaty je pak stanoven na určitý den následující měsíc, my třeba měli 7.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Zajímalo by mě, kolik vám oběma je, že nevíte takové základní věci.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@vokishka píše:
Zajímalo by mě, kolik vám oběma je, že nevíte takové základní věci.
taky mně to hned napadlo ![]()
@EvaMagdalena kolik vám je i se známou? 15-18? že nevíte, tak triviální a základní věc?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@vokishka píše:
Zajímalo by mě, kolik vám oběma je, že nevíte takové základní věci.
Jestli ona a ta,,známá" není jedna a ta samá osoba.. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@EvaMagdalena píše: …podepsala u zaměstnavatele smlouvu od 8.4.2021, zda by měla již tento měsíc 15 tého, což bylo včera, dostat výplatu za těch 6 odpracovaných dní?
A pak se jí to bude posílat od 15.-15, nebo ne?
Já si tím právě nejsem vůbec jistá, proto píši ještě holky vám, zda s tím nemáte holky zkušenost.
První výplatu dostane 15.5. za toho 8.-30.4., ale toto ví každý, který někdy pracoval.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Dara90 píše:
Jestli ona a ta,,známá" není jedna a ta samá osoba..
jo, jo, to tak bývá, problém má vždy sestra, švagrová nebo kamarádka
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Asi jsou to holky mladé a prvně v práci. Nebo byly na zkušené v zahraničí. Tak můžou být zmatené
. Jako Au pair jsem zažila, že jsem peníze dostávala každý týden.
Výplata ji přijde do 15. 5., taky máme 15. výplatní termín, ale u nás je to vždy podle nálady účetní
. Když je protivná, naštvaná na celý svět, tak to drží do 12. - 13., když má lepší měsíc, tak to umí poslat kolem 4. a nejčastěji to posílá mezi 6. - 8. v měsíci.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@stinga píše:
jo, jo, to tak bývá, problém má vždy sestra, švagrová nebo kamarádka
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@vokishka píše:
Zajímalo by mě, kolik vám oběma je, že nevíte takové základní věci.
Já bych se do zakladatelky nenavážela, protože ne všude to probíhá stejně. Pracovala jsem v nadnárodní firmě, kde se výplaty jely podle britského systému - výplata poslední den v měsíci za právě odpracovaný měsíc (tzn. výplata za duben přišla 30. dubna).
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Jahru píše:
Já bych se do zakladatelky nenavážela, protože ne všude to probíhá stejně. Pracovala jsem v nadnárodní firmě, kde se výplaty jely podle britského systému - výplata poslední den v měsíci za právě odpracovaný měsíc (tzn. výplata za duben přišla 30. dubna).
No ale určitě jsi nedostala 15. peníze za sedm dní zpět. A takových firem tady moc není. Byl to konec měsíce, jsou firmy, co mají výplatu prvního. Dcery pracují pro mezinárodní firmy a taky mají výplatu normálně.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak aby bylo jasno, psala jsem tu, že já si jistá nejsem!!! Jelikož já dostala výplatu za 7 dní odpracovaných a poté každého 15 tého logicky!!! A ano, to ví každý!!!
Ale já se ptala trochu na něco jiného a zda nemáte zkušenost s tím, že i Vám vyplatili prvně jen pár dní a poté jste to dostávali LOGICKY ZPĚTNĚ ZA KAŽDÝ MĚSÍC!!!
Ale vidím, že tady akorát umíte útočit a urážet a nic kloudného vlastně nenapsat.
Já tam vylizaná nejsem, ale krmit někoho bludama nechci a nebudu, tak jsem sem napsala pouze v dobré víře.
Teď vidím, že to byla velká chyba.
Pokud chcete urážet a napad, tak si nejdřív zjistěte komu tohle píšete.
Já dělám už druhou vysokou a do toho makám. Na plný úvazek, tak nejsem tak blbá, jak tu někdo píše!
A ano, ptala se mě známá, ne já!! Nemám potřebu tu psát něco jiného!
Jde vidět, že jsme vážně dost omezený národ a nedivím se, že covid je tam kde je a že jsme úplně v prdeli.
Protože když to tak čtu, tak jsme jen zavistivci, neprejicni a jen se vysmivame někomu, kdo si to třeba vůbec nezaslouží a jen se proste na neco zeptal.
Nazdar dámy!
- načítám...
- Citovat
- Zmínit