Výpověď dohodou? jak??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
TalNat
Povídálka 17 příspěvků 23.06.19 17:14
Výpověď dohodou? jak??

Zdravím!
Holky prosím poraďte, jak na vypoved dohodou?? Chci skoncit v práci, ale mám bohuzel ve smlouve vypovedni dobu 3 měsíce, ale potřebuji skončit k 31.8. 2019. Musí to být vypoved dohodou? Chci výpoved poslat dodejkou, asi nemám dost síly se dohadovat se zaměstnavatelem, když už těd vím, že mi bude dělat peklo. Hlavně mám dovolenou nahlasenou ted od uterka,.. 8o

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vokishka
Extra třída :D 14827 příspěvků 23.06.19 17:15

Dohoda je, že se obě strany dohodnou. Jinak je klasická výpovědní doba 2 měsíce.

TalNat
Povídálka 17 příspěvků 23.06.19 17:17

@vokishka
A když mám ale ve smlouvě 3 měsíce? Nemusím právě kvuli tomu mít vypoved dohodou, aby mi to dalo na ty 2 měsíce? Nebo mohu proste dát klasickou výpověd?

cecetka
Echt Kelišová 8468 příspěvků 23.06.19 17:18

@TalNat Pokud chces skoncit k urcitemu datu, nezbyde ti, nez se dohodnout. Dohoda ale neni vypoved.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 23.06.19 17:18

Výpověď dohodou může napsat jen tatar.

vokishka
Extra třída :D 14827 příspěvků 23.06.19 17:19

Dohoda je opravdu jen to, že se dohodnete na něčem vy a zaměstnavatel. Ne že si vy něco usmyslíte a tak to bude. S tou výpovědní lhůtou nevím, myslela jsem, že je to prostě dané, ty dva měsíce.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33990 příspěvků 23.06.19 17:19

Výpověď dohodou neexistuje. Buď podáš výpověď a výpovědní lhůta ti poběží od následujícího měsíce, nebo se domluvíš se zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru. A to bez kontaktu se zaměstnavatelem nelze.

ivašot.
Echt Kelišová 8304 příspěvků 23.06.19 17:19
@TalNat píše:
Zdravím!
Holky prosím poraďte, jak na vypoved dohodou?? Chci skoncit v práci, ale mám bohuzel ve smlouve vypovedni dobu 3 měsíce, ale potřebuji skončit k 31.8. 2019. Musí to být vypoved dohodou? Chci výpoved poslat dodejkou, asi nemám dost síly se dohadovat se zaměstnavatelem, když už těd vím, že mi bude dělat peklo. Hlavně mám dovolenou nahlasenou ted od uterka,.. 8o

Existuje buď výpoveď nebo ukončení pracovního poměru dohodou. Výpověď je jednostranný úkon, kdežto na dohodě se musí obě strany shodnout. Takže, když pošleš návrh dohody poštou, tak ho klidně mohou vzít a vyhodit.

cecetka
Echt Kelišová 8468 příspěvků 23.06.19 17:21
@TalNat píše:
@vokishka
A když mám ale ve smlouvě 3 měsíce? Nemusím právě kvuli tomu mít vypoved dohodou, aby mi to dalo na ty 2 měsíce? Nebo mohu proste dát klasickou výpověd?

Pokud mas ve smlouve 3 mesice, plati 3 mesice. Zakonikem prace stanovena lhuta 2 mesice je lhutou minimalni, smlouvou ji lze prodlouzit.

ivašot.
Echt Kelišová 8304 příspěvků 23.06.19 17:22
@vokishka píše:
Dohoda je opravdu jen to, že se dohodnete na něčem vy a zaměstnavatel. Ne že si vy něco usmyslíte a tak to bude. S tou výpovědní lhůtou nevím, myslela jsem, že je to prostě dané, ty dva měsíce.

Delší výpovědní lhůtu je moźné dohodnout v pracovní smlouvě.

P4ja
Extra třída :D 10093 příspěvků 23.06.19 17:23

@TalNat No,buď se dohodnete, že skončíš k tomu a tomu datu. A nebo napíšeš výpověď a poběží ti výpovědní lhůta 3 měsíce, které máš ve smlouvě. Jiná možnost není. Teda kromě toho, že si necháš napsat áčka.
@vokishka To není pravda. Výpovědní lhůta nesmí být kratší než 2 měsíce, ale může být delší. Pokud má zakladatelka ve smlouvě 3 měsíce, tak to tak je.

vokishka
Extra třída :D 14827 příspěvků 23.06.19 17:24

@P4ja jo, už jsem si to taky dohledala, že je to minimální doba. Nikdy jsem se s delší právě nesetkala.

P4ja
Extra třída :D 10093 příspěvků 23.06.19 17:25
@vokishka píše:
@P4ja jo, už jsem si to taky dohledala, že je to minimální doba. Nikdy jsem se s delší právě nesetkala.

Já ano a docela často.

smoule.koule
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 23.06.19 17:30

Pak je ještě otázka, jestli zakladatelka třeba není ve zkušební době. To by ukončení bylo o něco jednodušší. Ale vzhledem k čerpání dovolené bych tipla, že ne. @TalNat

TalNat
Povídálka 17 příspěvků 23.06.19 17:32

@smoule.koule bohužel nejsem..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama