Výpověď dohodou v téhle době.

321
22.11.20 23:55

Výpověď dohodou v téhle době.

Ahojte. Potřebovala bych poradit od někoho kdo se tomu trochu rozumí.
Jako většina pracujících lidí jsem nyní doma na 100% od státu. Problém je v tom, že když jsem chodila do práce výplata byla kolem 20.tisic korun. Teď mám pouze minimalku, protože jsem bez prémii. Navíc nás majitel pěkně okrádá, ale o to teď nejde. Jedná se o malou prodejnu mobilních telefonů, jen pro představu. Už po prvním zavření se nás to finančně dost dotklo a všem strhl cca 2tis. korun a teď vyhrožuje, že se už možná ani neotevře. Nechci tam zůstat, a nechci se tam už vrátit. Proto jsem si našla práci, ale nástup by byl už 1.12. Majitel nemá problém dát výpověď dohodou, ale když chce uškodit umí to. Jedna z kanclu (jeho práva ruka) řekla, že dohoda se teď nesmí dát z důvodu, že dostáváme dotace od státu. Ale přece k poslednímu datu v měsíci můžu skončit ne? Nechce se mi věřit, že tohle je pravda. Přece stát mi dá peníze za listopad, ale prosince si můžu už odpracovat sama když mám tu možnost…nebo ne?
Není tu někdo kdo se tomu jak to teďka je rozumí. Nebo nevíte kam se mám obrátit? Na finančák?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3842
23.11.20 00:04

A ktere penize za listopad ti da stat? To nechapu..
Podpora od statu byla, ze pokud se nesnizil stav zamestnancu, firma mela snad nejakou ulevu..
Ja teda chapu i zam-tele, neni to lehke pro nikoho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
23.11.20 00:07

,,Většina zaměstnanců je ted doma za 100% od statu"?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
23.11.20 00:12

Výpověď "dohodou " muzete ukončit k jakému koliv dní proto je to o vzájemné dohodě obou stran. Tak že raději za 10 doma a nejistých? Bych odtamtud utíkal i kdy by mi už nic nedali. Ale to už je obdobné od jara viď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74178
23.11.20 00:13
@alun-ka píše: ,,Většina zaměstnanců je ted doma za 100% od statu"?

Taky jsem se chtela zeptat ktera vetsina :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
23.11.20 00:15

@j.a.n.i1 si myslím že 100% nebylo ani na jaře max 80 jestli se nepletu za ocr? Měl to kolega v práci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74178
23.11.20 00:16
@JiříkMazlík píše:
Výpověď "dohodou " muzete ukončit k jakému koliv dní proto je to o vzájemné dohodě obou stran. Tak že raději za 10 doma a nejistých? Bych odtamtud utíkal i kdy by mi už nic nedali. Ale to už je obdobné od jara viď?

No, to sice mohou, ale na dohodu musi byt dva… Neumim sice presne podminky antiviru, ale mam pocit, ze tam je, ze nesmi klesnout pocet zamestnancu o nejake procento a u malw firmy to muze byt i 1clovek. Pak je celkem logické, ze s dohodou zamestnavatel souhlasit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74178
23.11.20 00:17
@JiříkMazlík píše:
@j.a.n.i1 si myslím že 100% nebylo ani na jaře max 80 jestli se nepletu za ocr? Měl to kolega v práci

Ona nepise o ocr, ale o prekazkach. A ty mohou byt nekdy i 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
23.11.20 00:19

@j.a.n.i1 ale psala že majitel nemá problém dát dohodu. Honem bych ji tedy šel podepsat než si to rozmysli :lol: podal bych případně 2 měsíční do konce ledna tedy a šel dělat naferovku jinam když stejně mají zavřeno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3842
23.11.20 00:25

@j.a.n.i1 ale prkazky nejsou placene statem, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 00:52

My jsme taky doma. Dostáváme od zaměstnavatele 100%, a 80% z toho jim dá stát zpětně po tom, co prokáže, kolik nám zaplatil.
Zakladatelko, řekla bych, že ta jedna z kanclu kecá. Sama jsi řekla, že je jedna ruka se šéfem a podle mě, oni berou na vás těch 80% a nějak to osmeli, vám vyplatí to málo co dostaneš a zbytek si nechávají. Věřím, že i takoví se, bohužel, najdou. A když ty dáš výpověď, oni o ty peníze za tebe přijdou a proto ti kancelářská řekla to, co řekla. :think:

Jo.. a dohoda je dohoda, pokud ti ji nepodepíše, bohužel :(
Ještě si můžeš lajznout, že ti dá paragraf, když nepodepíše dohodu, ale budeš to mít v zápočťáku no :think:

Příspěvek upraven 23.11.20 v 01:00

• Citovat
  • Nahlásit
1101
23.11.20 00:57

@e008 Pokud jde o překážku kvůli Covidu, tak to teď jde. Taky jsem doma. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6020
23.11.20 01:28

A co podat klasickou výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou a prostě od prosince začít u toho nového, když stejně tento zaměstnavatel neví jestli otevře… Přinejhorším by ti pak dal áčko… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74178
23.11.20 05:49
@JiříkMazlík píše:
@j.a.n.i1 ale psala že majitel nemá problém dát dohodu. Honem bych ji tedy šel podepsat než si to rozmysli :lol: podal bych případně 2 měsíční do konce ledna tedy a šel dělat naferovku jinam když stejně mají zavřeno

No, spis ze nikdy v minulosti nemel s dohodou problém, nicméně ted se může stát, ze mu ta pravá ruka z kanclu, která bude nejspíš účetní poradí proč by to dělat nemel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
23.11.20 06:23

Ted v druhé vlně má stát proplácet opravdu sto procent nákladů na mzdu. Ale v podmínkách jsem se nikde nedočetla o omezení končicích zaměstnanců. Čímž netvrdím, že tam nejsou. Jedná se o podporu Antivirus A a info se dozvíš na ČSSZ. Když si najdeš stránky s informacemi o antiviru, je tam číslo na informační linku.

A mimochodem psát o tom, že vás zaměstnavatel odira, když sedíte doma a nechhce vám dávat prémie je dost tristní. On totiž jaksi teď nic nevydělá, ale náklady mu běží dál, uvědomujete si to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat