vyražený zoubek

29
3.8.05 10:15

vyražený zoubek

Ahoj holky, měla bych dotaz nebo možná chci spíš uklidnit:( Naše malá (18 měs.) si v pondělí při pádu tak nešťastně zlomila horní jedničku, že jí ji zubařka musela vytrhnout. Strašně mě to mrzí, navíc jsem ji hlídala já. Teď už s tím nic nenadělám, vím, že jsou horší věci. Ale chtěla jsem se zeptat, pokud s tím máte zkušenost, má smysl dávat jí tzv. mezerníček? Zubařka říkala, že spíš ne, nechci malou zbytečně trápit (asi by se musely dělat otisky a sundávání a nasazování toho mezerníčku asi nebude moc příjemné), ale zase co mluvení a kousání…
Budu ráda za váš názor a zkušenost. Asi se hlavně potřebuju vypovídat. Momentálně jsem na sebe strašně naštvaná a mám pocit, že bez zubu je jen ta naše malá dračice, co chvilku nepostojí:)
Díky, Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

319
3.8.05 10:25

Ahoj,
určitě nejste jediný bez zoubku.Moje kamarádka má holčičku-taky pěknou dračici a ta si ulomila zub na odrážedle motorce.Kamarádka to nechala být a Elince zoubek úplně odumřel.Zubař jí ho tam sice poloviční nechal,ale ten zoubek je stejně mrtvej.S její zbrklostí si myslím,že za chvíli bude po zoubku úplně :wink:
Nedělej si hlavu,naroste jí ještě jeden.
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
3.8.05 10:27

Jo a vidíš,
moje sestřenka porodila chlapečka už se zoubkem a oni mu ho už v porodnici vytrhli,takže je taky bez zoubku už od malička.Mezerníček mu nedoporučili,nevím proč.
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.8.05 20:41

Ahoj,

sbírala jsem všechny možné informace o stejném tématu, když si kamarádčin chlapeček vyrazil přední jedničku v necelých dvou letech. Mezerník se nedoporučuje taky proto, že by ho prcek mohl vdechnout a většinou stálé zoubky mají bez problémů místa dost. Mluvila jsem tenkrát s několika dětskými zubaři a žádný z nich mezerník nedoporučil s tím, že jeho přínos není úměrný riziku a že samozřejmě to mohou provést, ale kamarádka by musela podepsat nějaký papíry, že přebírá odpovědnost. Je to sice nepříjemný, ale za měsíc za dva ti to už nepřijde. Ti malí jsou bez toho zoubku hrozně roztomilí. Kousání je bez problémů, můžou být malinko problémy se šišláním, ale stálý zoubky to spraví… (navíc to není pravidlo, ten malej lumpík, o kterém jsem psala, nešišlal). Určitě si z toho nedělej moc velkou hlavu, důležitý je, že je malá v pohodě. Na to, že zoubek nemá, si zvykne rychle a Ty jistě taky. Držím Vám palečky Blanka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama