Vyrazeny zoubek - co dal?

2964
6.8.08 11:59

Vyrazeny zoubek - co dal?

Ahoj zeny,

nasemu sampionovi se vcera podaril nestastne vyrazit zoubek. Po celem maratonu pohotovost-zubari, nezdarenem snimkovani a prolitanem dni jsme zoubek nasli u klouzacky i s korenem. Pry je to v poradku a musi se to zahojit. Pokud mate nekdo proobnou zkusenost, reknete mi, co bude dal? Jak dlouho se to tak hoji? Kdy muze do bazenu? Pandr rikala, ze az bude starsi, dostane mezernicek - nevite, jak to vypada, jak se to detem nosi a jak se s tim proste zije?
Dal by me zajimalo, kdyz se ten zub vyrazil i s korenem, vyroste mu druhy, ten dospelacky, nebo ten roste z toho korene, ktery tam ted neni?

Jsem z toho cela nestastna a budu vdecna za jakoukoli zkusenost.

Mejte se lip nez my.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24840
6.8.08 12:27

Ahoj Marjanko, tak my jsme si tímhle prošli zhruba před dvěma týdny. Zub si vyrazil Davča (skoro 3 roky), no, nevyrazil, on si ro rozrazil a obě části mu zůstali v dásni. Byla jsem s ním u zubařky, a ta mi poradila, ať mu dám tvrdé jablko… Ha, ha, ha… Takže jsme byli u jiného pana doktora, protože David fňukal, že ho zoubek bolí. Ten se jen zeptal, kolik mu je let a zub mu vytrhl…
O žádném mezerníčku řeč nebyla, takže neporadím. Rána se hojí jako po každém vytrženém zubu, ptala jsem se, ani nemáme ničím vyplachovat. Tak za 2-3 dny měl ránu „zataženou“, takže když to přeženu, řekla bych, že za týden do bazénu jít klidně můžete, asi i dřív. Jinak stálý zub roste z úplně jiného kořene, takže v pohodě naroste…
A neboj, žádná tragedie to není…
Ahoj, Martina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
6.8.08 13:52

Ahoj holky, vy máte teda raubíře - chudáčci malí (mám doma něco podobného tak taky čekám vyražený zoubek, nakonec má být pokom :oops: :oops: :oops: ), ti museli zažít!!! Znám to z vlastní zkušenosti, ale já jsem si v bazéně vyrazila stálý přední zub, sice ne celý a je to hooodně dlouho, ale byla to taková bolest, že si to pamatuji ještě dnes!
Máti dělá na zubním a říkala, že je každý týden tam příjde maminka s maloškem co si vyrazil zoubek - zrovna minulý týden tam byla paní s chlapečkem ani ne 1,5 roku a taky chudáček spadl a vyrazil si zoubek a zbylý kousek mu museli vytrhnout!!!

Marjanko - zoubek mu naroste úplně zdravý a roste z nového kořene přesně jak píše FRAGOLA! To máš úplně stejné jako když si myšáček vytrhne sám, taky ho vytrhne i kořenem!
Ten merezníček si myslím, že je celkem zbytečná věc (myslím, že i dost drahá, ale asi jak kde) - je to v podstatě taková protézka nebo náhrada vyraženého zoubku! Myslím, že to dětem i celkem zavazí (třeba při kousnutí do jablíčka atd.) a hodně často vypadává!
Znám jednu paní a ta je tak praštěná, že když jejich malému vypadl zoubek tak mu hned letěla nechat udělat náhradní zoubek, aby nebylo vidět, že už mu vypadl a rostou mu stálé zoubky! A taky ho malý co chvíli ztrácel třeba na pískovišti a oni ho tom potom hledali a prosívali celé pískoviště jen aby ho našli! :roll: :lol: :roll: :lol: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
ave
837
6.8.08 14:21

Brácha si vyrazil dva zuby asi ve čtyřech letech (v rozmezí týdne - no šikula 8O ) a teď má hubu plnou zubů :D . Teď vážně, tehdy se s tím nic nedělalo a zoubky narostly naprosto v pohodě a chrup má teď ukázkový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
6.8.08 23:10

neboj nic, to je úplně to samé jako když mu zub vytrhnou … a samo že musí i s kořenem. Jája má vytržené 3přední zuby … dr mi o té nástavbě říkala taky, ale že je to spíš kvůli výslovnosti (což chápu u 3 chybějících zubů, ne u jednoho) ale je plno dětí kterých zuby padají už ve 4 letech kdy nemají výslovnost vybroušenou a naučí se mnluvit dobře, takže ani já ten mezerníček či jak se tomu říká, járovi nedám …
Jinak dírka se zatáhne během tak max 3 dnů, my jsme po vytržení ještě chladili nanukem … dr i doporučila.
bez zubů fungujem už skoro půl roku a bez problémů … jára baští i tvrdé věci … tak ani s tím nemusíš mít starosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
2
1.9.10 10:22

Prosím radu

Zdravím všechny,prosím Vás nutně potřebuji radu nebo info na dětský mezerníček.Moje holčička má 3 roky a má nemocné horní zoubky teď jí to budou v Ostravě operativně vytahovat (6zoubků)a zubní mi navrhla mezerníček vůbec nevím jestli je to dobré,ale bez zoubků jí nechci nechat,aby se mohla najíst a mluvit bez problémů..Prosím pokud s tím má někdo zkušenost napište .. Děkuju moc Vanessa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
1.9.10 10:24

uvidíš jak to bude snášet a to nezjistíš dokud jí ho nevyrobí a nedají .Určitě je lepší to s ním zkusit ,jinak místo po vytažených zubech začnout obsazovat ty co tam zůstaly a bude to zase boj s rovnátkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
1.9.10 11:27

Děkuju.. no a právě,že příjde o 6 předních zoubků a zůstanou jí jen stoličky tak by snad problémy s rovnátky být neměli. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
1.9.10 11:36

Starší syn má nahoře vytržených šest zubů (v 1,5r), zbyly mu jen oba špičáky a obě ty zadnější stoličky. Mezerníček jsme nedali, nesnesl nic cizího v puse. Zuby se mu nehnuly, už to budou dva roky a čekáme na druhé zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
1.9.10 11:42

ono jde i o to ,že když jí tam potom začnou růst ty stálý zuby tak můžou růst šejdrem ,protože nemají jen mezeru po vypadnutém zubu ,ale hooodně místa.zubařka vám to určitě vysvětlí proč je mezerníček dobrej.Jiná otázka je jestli to dítě snese v puse ,ale to je třeba vyzkoušet .(někdo potom totiž třeba zvrací nebo ho to nadavujue.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama