Vyrážka, ekzém, co to je?

24869
27.7.13 08:52

Vyrážka, exém... Co to je???

Dobré ráno,

snad mi tu opět poradíte ;)

Cca před týdnem se mi udělala lehce vyrážka, původně jsem si myslela, co jsem zase snědla a tak jsem mazala Fenistilem. Po pár dnech to pořád neustoupilo, naopak, horšilo se to víc a víc. Na noc jsem si vzala 2× po půlce Dithiadenu a zase nic. Začala jsem mazat sudokrémem, taky nic. Včera už to bylo k nevydržení a tak jsem naklusala k dr., dostala jsem injekci kortikoidů a tabletky na noc Xyzal. S tím, když to do pondělí nepomůže, tak mě pošle na kožní, ale já už to fakt nevydržím, jak to šíleně svědí :zed: Injekce absolutně nezabrala.

Prvně se mi to objevilo na prsách, ale ty mažu Nystatinem (malej měl dlouho moučnivku) a tam se to zlepšilo, ale nohy mám takhle šílené - viz foto od kolene dolů. Den co den se to rozlízá už i směrem nahoru :roll: V noci jsem si zase obě nohy rozdrápala :zed: Tak nemáte některá zkušenost, co by to mohlo být?? Občejná kopřivka se mě nikdy nedržela takhle dlouho a takhle moc..

Jo a kojím.

Příspěvek upraven 24.07.14 v 07:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7584
27.7.13 08:54

Něco podobného se udělalo neteři kdysi, když prošla vysokou trávou, ale pak ji to ustupovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.13 08:58

Nemáš doma mundisal? Já si tyhle vyrážky mažu tím :lol:, jak v tom je umrtvovadlo, tak to pak nesvědí.
nevzala sis toho dithiadenu málo? půlka se dává dítěti, ne? (myslím, že čvrtku jsem dávala synovi v pěti)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24869
27.7.13 09:03

@pannda - nikde nic, ani u jídla si nejsem vědomá, že bych měla něco novýho :nevim: ani na slunku jsem nebyla..

@Žirafátko - nemám, ale zkusím koupit, už nevím, co bych vyzkoušela, po všem se to zhorší :roll: A půlku Dithiadenu jsem si brala proto, že kojím a měla jsem obavu, aby mi malej nepsal až moc dlouho :D nebo spíš moc tvrdě.. :think:

Příspěvek upraven 24.07.14 v 07:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
27.7.13 09:05

@Maky.p prosimtě, tohle jsem teď měla tři dny :zed: po celém těle se mi dělali tyhle fleky, svědí to jak blázen, a taky jsem to škrábala, jak malá Jaruna :roll: prostě se to nedá vydržet :cert: :cert: :cert:

Já si myslela, že to mám alergii na guaranu kterou jsem si nasadila, takže jsem si ji včera už nevzala ale svědilo to pořád, prostě začne svědit nějaká část na těle, cítím to pod kůží tak lehce poškrábu a šup, lepra :zed: podpaží, noha, břicho prostě kdekoliv. Včera jsem si vyhrabala Alergin, tak jsem si ho vzala a dobrý :dance: teď jak to píšu tak mě svědí noha a hlava :lol: ale prášek už jsem si vzala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
27.7.13 09:16

@Maky.p jo aha, no tak při kojení nevím, dithiaden je fakt suanec :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24869
27.7.13 09:21

No je to šílený svědění, fakt už nevím, co s tím. Dr. mi dal dávku kortikoidů, že to pro jednou neublíží a je to silnější než kalciovka, ale nevím no, žádný zlepšení jsem nezpozorovala :nevim:

Původně jsem si myslela, že to mám z Vitacitu, jahodovýho si líznu jen tak a jed den jsem si dala trochu víc, ale to už jsem měla obsypaný ty prsa a navíc je to už týden, takže nic. Pak jsem si myslela, že to bude po kmínu, dělala jsem si odvar kvůli malýmu proti bolení, pila jsem to 3-4 dny, ale teď už to 3 dny nepiju a vyrážka se horší dál.

Jinak jsem nic novýho neměla, ani krémy, ani aviváž, gel na praní, všechno mám stejný.. Na slunku jsem nijak zvlášť nebyla, jsem s malým ve stínu nebo doma v tomhle vedru a taky nejsem nijak potivá, že by to byly potničky :nevim:

Snad jen, že jím něco jak před porodem, ale po porodu mi to nesedí?? To je ale asi blbina, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24869
27.7.13 09:22
@Žirafátko píše:
@Maky.p jo aha, no tak při kojení nevím, dithiaden je fakt suanec :think:

A to mi včera dr. řekl, že Dithiaden je slabej :nevim: ale asi myslel jen na tu moji vyrážku. Před těhotenstvím mi vždycky pomohl hned po první tabletce a byl klid, ale je fakt, že to bylo většinou jen štípnutí nějaké ludry, co mi nateklo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.13 09:30

@Maky.p teď čtu, že by se při kojení neměl, protože se neví, jak účinkuje na špunty, to je hrozný. No tak ať je ti líp :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
27.7.13 09:37

Nebyla ses nekde koupat? Myslim prirodni koupaliste nebo i bazen. Nekdo miva reakci at uz na rasy nebo prisady v bazenu.

Prijde mi to jako alergie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24869
27.7.13 09:57

@teredes - ne, ještě mám trošku očistky, jsem v šestinedělí.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
27.7.13 09:58

@Maky.p a nemůžeš si dojít do lékárny, aby ti poradili co můžeš při kojení :think:

• Nahlásit
  • Citovat
15977
27.7.13 10:04

Nebyla jsi na sluníčku? Napadl mě solární ekzém. Posledních pár let velmi častý a často se objevující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15977
27.7.13 10:07

Pokud ano, tak se vyhýbat sluníčku a když už tam jít, tak pořádně mazat vysokým faktorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24869
27.7.13 10:08

@Jasněnkaa - dali mi tabletky Xyzalu :nevim:

@Elilen - nebyla, viz výše :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek