Mám plašit? Kopřivka - pupínky

1265
26.7.13 13:05

Mám plašit?

Nedávno jsem psala, že Jana měla 2 dny horečky. Dneska už nemá ani teplotu, ale na noze se jí udělala vyrážka. Vypadá to, jako kdyby se popálila kopřivou. Červené a když to zmáčknu, tak velký bílý pupínky. Vypadá to na kopřivku. Můj dotaz zní, zda mám jít k doktorce, nebo mám počkat zda-li za chvíli nezmizí sama. Nechci zbytečně plašit. Jinak jí nic není. Ani mi nepřijde, že by jí to svědilo. :nevim: Ráno tam nic neměla. Udělalo se jí to během chvilky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6580
26.7.13 13:09

Neplašila bych, ale k doktorce bych zašla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
26.7.13 13:09

@Sfaticata Já bych šla, když si nejsem jistá, jdu i s „kravinou“. Máme super doktorku, nikdy nás neodbila a vždycky malou poctivě prohlídla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
26.7.13 13:10

A jinde vyrážku nemá? A kolik jí je?
Může to být cokoliv - 6. nemoc, viróza, alergie, spála, kopřivka
Zašla bych k dr.

Příspěvek upraven 26.07.13 v 13:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
26.7.13 13:10

Nikam bych nešla, zavolala bych doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
26.7.13 13:11

To vypadá na 5. nebo 6. nemoc. Horečky, pak přestanou a dítě se osype, je to neškodné…Akorát bych s tou vyrážkou nelezla moc na sluníčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
26.7.13 13:13

Také bych to tipla na šestou nemoc, nedávno ji malý měl, tři dny horečky a pak vyrážka, ta může vyskočit kdekoliv po tělíčku. Ale asi bych brnkla dr a poradila se s ní, ona ti řekne, jestli máte dorazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
26.7.13 13:13

Děkuji za odpovědi. Je jí 9 měsíců. Ted tam jdu volat. Má to i na dotek teplý. No, to jsem zvědavá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3402
26.7.13 13:37

To je šestá nemoc, horečky končí osypáním. Nikam bych nešla, je horko a je to zbytečné. Byla bych doma, zavolala doktorce, jestli to potřebuje do karty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1157
26.7.13 14:01

My to taky tak měli a během chvilky jí to zmizlo samo. u dr. jsme nebyli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20880
26.7.13 14:12

No ono takové tipování co to asi může být ti asi klidu nedodá. Určitě bych zajela k doktorce a informovala bych se co to je ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29567
26.7.13 14:42

Podle popisu to vypadá na 5. nemoc - je to sice podle učebnice nemoc předškolních dětí a školního věku, ale moje dcera ji měla v 5 měsících - byli jsme s tím u dr., viděla to a říkala, že je to neobvyklé, ale ne nemožné.
Taky jí to tenkrát začalo na noze a objevila jsem to po odpoledním spaní, vyrážka se rychle rozsela a na tvářích se udělala „motýlí křídla“.Do večera byla osypaná hodně. Nebyly to puchýřky, ale petechie, skvrny v kůži, které splývaly.

Taky bych tam zajela, laik to těžko pozná, zvlášť, když to nikdy neviděl. Tato nemoc od chvíle první vyrážky není infekční. Infekční byla doteď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
26.7.13 15:18

Děkuji všem. Tak doktorka říkala, že to vypadá na alergickou reakci. Uvidím. Během chvilky se jí to rozlezlo i na druhý noze a na zadečku. Říkala, že pokud to bude horši a horší, tak pohotovost nás nemine. To mi hlava nebere. Prý to není ani 5. ani 6. nemoc. Má to fakt hnusný. Takový lívance…jako kdybych jí dam plácala mega vařečkou. Tak uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
26.7.13 15:57

Tak přeji, ať je to za chvilku za vámi a aby jste na pohotovost nemuseli.:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3221
26.7.13 16:07

Ahoj, já taky tipuju že to bude šestá nemoc. Dcera ji měla v roce a půl a minulý víkend ji měl i náš malej :roll: Mají být 2-3 dny vysoké horečky (my měli jen jeden večer 38,5st) a pak se vysypou takové malé červené pupínky, které postupně mizí a objevují se všude jinde…Někdy se to může slít i do takových červených fleků…Za 2-3 dny by pupínky měli postupně odeznít. Já s tím byla v pondělí u doktorky a ta mi řekla, že je to asi ta šestka a já jí teda moc nevěřila, protože jsem si říkala, že měl horečky jen jeden večer, ale asi to fakt byla ona, protože ty pupínky po těch 3-4 dnech byly pryč :nevim: zkus o tom najít něco na netu-šestka je 2-3 dny horečky, pak najednou nic a osype se, u pětky je to trochu jinak, myslím, že se hlavně na obličeji udělají takové červené jakoby mapy…takže jak to popisuješ, viděla bych to na tu šestou…zajdi k dotkorce, možná lepší ještě před víkendem, ta ti řekne co to je.Na tu vyrážku se údajně může fenistil kapky, když to nemizí-u malého nám říkala 2× denně 8 kapek…Taky může mít podrážděnou kůži od sluníčka, pokud má citlivou pleť-to má naše dcera-v obličeji se jí udělají červené fleky, které pak mizi, udělá se z toho zrohovatělá suchá kuže a pak to mizí…Mažu to jen lavendulovou mastí (kvůli antiseptickým účeinkům) a pak měsíčkouvou weledou na zvláčnění…držím pěsti, ať je to „jen“ ta šestka, tak prostě přijde a odejde, nic se na to nedává… ;) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama