Vyrážka u anginy?

335
31.5.16 18:28

vyrážka u anginy?

Ahoj, prosím o radu, co to může být? Malá má od neděle horečky 38-39, včera a dnes zvracela. Ode dneška má tuhle vyrážku (jestli je to vidět) a stěžuje si na bolest v krku. Včera tam měla takové červené puntíky. Tipovala jsem spálu ale dr dnes říkal, že ne, nemá malinový jazyk.. Ted jsem si všimla, že se jí začínají dělat čepy. Bývá u anginy vyrážka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13406
31.5.16 18:55

Dcera teď měla spálu a malinový jazyk taky neměla, měla vyrážku, bolesti v krku a nemohla otočit hlavou do stran (bolestivé uzliny).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
31.5.16 18:58

@Mufina díky. jak ta vyrážka vypadala? neřešila bych to, ale v so. máme jet na dovolenou. dělali vám stěry?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11630
31.5.16 19:04

Co šestá nemoc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
31.5.16 19:05

Bude mít 4 roky, není to na šestou nemoc pozdě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13406
31.5.16 19:13

Vyrážka vypadala trošku jako husí kůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
31.5.16 19:24

Vypadá ano, ale na omak to tak moc není.. posílám ještě foto na ruce (usnula a má ji pod hlavou)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
31.5.16 20:06

Taky mi to přijde na tu spálu, asi nemusí být všechny příznky ne? kde všude má tu vyrážku? pro spálu je typický hlavně břicho a vůbec předek trupu. a syn u spály taky zvracel.
a nám na pohotovosti dr vyloženě řekl, že spála je „angína s vyrážkou“
pokud máte penicilin, tak to neřeš, na tu zabírá taky, oboje je to streptokok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
31.5.16 20:13

Hlavně na trupu, včera to nebylo tak vidět, dnes už to vyrazilo víc, jen ráno, když jsme ještě byli u dr, tak to tolik vidět nebylo.. a stále horečkuje. Výslednky stěru budou ve čt. ale nechce se mi zbytečně čekat a přemýšlím, že zajedu zítra na ORL a nechám udělat rychlý streptest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
31.5.16 20:16
@Vendle píše:
Hlavně na trupu, včera to nebylo tak vidět, dnes už to vyrazilo víc, jen ráno, když jsme ještě byli u dr, tak to tolik vidět nebylo.. a stále horečkuje. Výslednky stěru budou ve čt. ale nechce se mi zbytečně čekat a přemýšlím, že zajedu zítra na ORL a nechám udělat rychlý streptest.

a léky jste teda nedostali? pokud má čepy, tak bych jela na pohotovost, zbytečně se bude do rána 12 hodin navíc trápit..dostane penicilin, a za den dva mu bude dobře. tohle mi fakt přijde cekem jasný i bez streptestu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
31.5.16 20:24

Nedostali, ráno tam ještě nebylo nic vidět. a i ted jsem musela s baterkou koukat.. čep tam má zatím jeden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
1.6.16 12:54

Tak už za sebou máme penicilinovou injekci na infekčním a další nás čekají. Spála jak vyšitá, pediatr to včera ještě neviděl, dnes už to bylo jasný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13406
1.6.16 13:03

@Vendle nám naše dr. tvrdila že to není spála až do výsledků výtěru, ani horečka, bolesti v krku a bolestivé uzliny ji nepřesvědčily. Ona teda i po výsledcích říkala, že je to spíš viroza :roll: Přijde mi, že jakmile nemá spála typický průběh tak ji pediatr nepozná. A to já jsem té naší říkala, že lehlo několik dětí, které byly s dcerou na školce v přírodě, takže se ta spála dala očekávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
1.6.16 13:06

@Mufina ano ano, u nás je taky vše viroza… :(( ted jsem ještě vkládala dotaz ohledně infekčnosti - nevíš, jak to je? Jestli jsou už infekční v inkubační době, nebo až s horačkami, nebo vyrážkou? At vím, co můžu čekat se zbývajícíma dětma.. :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13406
1.6.16 13:10

S tou infekčností nevím, u nás ji naštěstí nikdo další nechytnul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama