Vyrážka u kojence a fenistil

1263
4.2.21 12:47

Vyrážka u kojence a fenistil

Ahoj, mimčo, 7 týdnů, se mi minulý týden osypalo jako by mělo akné, takové puchýřky, některé s hnisem, po prasknutí zaschly takovou tou žlutou krustou, na hlavičce a trochu na hrudníku. Zmizelo to, ale dnes ráno se to na tváři začalo objevovat znovu, zrovna jsme šli na kontrolu k doktorce a ta, že je to nejspíš alergie na něco, co jsem snědla a doporučila fenistil. Já myslela, že alergické reakce jsou spíš jak krupice, ne s hnisem. (Dneska jak na potvoru tam ten hnis není, zatím to fakt vypadá jak krupička, ale to minulé taky tak bylo ze začátku) Doporučila mi fenistil, ale já se ho bojím takhle malému miminu dát kvůli spavosti a spánkové apnoe, navíc když mám podezření, že to ani alergií není. Zažila jste některá takový exém, nebo dávala jste malému miminku fenistil?
Omlouvám se, že téma zakládám znovu, ale nešla mi oživit stará diskuze :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14447
4.2.21 12:56

@Kolicek95 a je to urcite vyrážka? Ty puchyrky se mi zdají jako nemoc pusa, ruka, noha.. Ted mi vypadl originalni nazev :oops: dcera to mela v roce a kousek. Joo impetigo se to jmenuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 16:27

Zkusila bych to zkonzultovat na kožním, aspoň po telefonu, poslat fotku mailem. Dávat Fenistil by se mi teda nechtělo ani trochu jen na základě toho, že praktická lékařka řekne „nejspíš alergie“. Taky mi přijde divné, že by se alergie projevovala puchýřky s hnisem, ale nejsem kožní doktor.

• Citovat
  • Nahlásit
5294
4.2.21 23:15

Fenistil se běžně dává na toxoalergické exantémy i v porodnicích, to není žádný kodein, že by dítě „ubezdušil“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat