Vysílačka Cobra MT 725

2133
26.1.06 10:06

Vysílačka Cobra MT 725

Ahoj holky,
pořídili jsme tyhle vysílačky a jsem trošku v rozpacích. Když to přepnu na chůvičku, tak to prostě přenáší jen šum (citlivost na max.), ani když do ní mluvím, tak nic. Když to zkusím jako vox, vysílačka v postýlce a já nad ní, mluvím normálně a taky se to nesepne. Když si ji dám k puse, tak to samozřejmě vox sepne.
Jenže takhle mám trošku pocit, že nám to tu „chůvičku“ moc nezastane - to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme ji kupovali.
Je chyba ve mě, ve vysílačkách a mám je reklamovat nebo je to normální?
Díky moc

Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

926
26.1.06 10:47

Ahoj Sylvo,
my tedy ještě mimčo nemáme, takže nebudu mluvit z vlastní zkušenosti.
Ale můj bratr, když před 2 lety čekali přírůstek, taky koupil vysílačku Cobra, že ji budou používat i jako chůvičku (mám ten pocit, že tím hračička brácha chtěl částečne i ospravedlnit nákup nové hračky pro sebe :) ). Záhy zjistili, a dokonce jim to pak v nějakém jiném obchodě i někdo potvrdil, že tyto vysílačky sice funkci VOX mají, ale není to dost citlivé na přenášení slabých zvuků od miminek. Takže jako pořádná chůvička to nestačí.
Nakonec tedy koupili i opravdovou chůvičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
26.1.06 10:54

Ahoj Evi,
my jsme měli dobrou chůvičku od Philipsu, jenže nám tu vysílací část ukradl někdo z kočárku :-((. Pak jsme to řešili vypůjčenýma chůvičkama, teď už je tak nepotřebujem - Ondra už má 2,5roku, ale občas se hodí. Třeba teď jedeme na hory. Navíc…doufám, že časem budem mít ještě další mimi, takže pak to využijem víc.
Nečekám, že vysílačka bude tak citlivá jako chůvička, ale ten pouhý šum mě zarazil. Vím, že tady o těchto vysílačkách byla i diskuze (v podstatě podle ní jsme ji i vybrali :-)), tak doufám, že se ozve někdo z holek, kdo ji používá.

Každopádně dík za odpověď a krásný zbytek těhotenství!

Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
26.1.06 11:20

Ahoj,
my jsme taky uvažovali o vysílačkách poté, co se nám rozbila chůvička.
Manžel si od kamaráda půjčil na zkoušku taky Cobru, abychom je mohli vyzkoušet, než si je koupíme.
Taky jsme dali citlivost na max. a když jsem do ní houkala (sice lehce ale z 10 cm), tak se sepla spolehlivě.
No a pak večer jsme ji vyzkoušeli v ložnici. Dali jsme vedle ní normální chůvičku (taky půjčenou), chůvička se sepla vždy, vysílačka jen jednou a to už Mates fakt řval. Dokonce vysílačka občas jen pípla a přitom Matýsek spal. Moc jsem vysílačky chtěla, protože jsem se těšila, že je využijeme i jinak, ale po téhle zkoušce jsem to raději vzdala a nechali jsme opravit chůvičku.
Pro nás bylo hlavně důležité, abychom slyšeli to první zabrouknutí, jelikož Matýsek vždycky jen houkne, já přijdu, najdu mu v postýlce dudu a on zase usne. Jakmile ho ale neslyším a on se rozeřve víc, tak jen tak lehce neusne.
Rozhodně si myslím, že na reklamaci to není, vysílačky holt nejsou tak citlivé.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
26.1.06 11:42

Meduzo,
diky. Ja to fakt nepotrebuju zas tak citlivy…ale prekvapil me ten pouhy sum, kdyz to bylo na chuvicku…i kdyz jsem rvala primo do mikrofonu.
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
26.1.06 16:16

jen posunuju nahoru :-)
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
13.2.06 21:17

Ahojky,
jen pro úplnost chci napsat, že počáteční rozladění bylo nejaké nedopatření.
Právě jsme se vrátili z hor a vysílačka fungovala bezvadně, i jako chůvička i jako vysílačka. Citlivost je samozřejmě menší než u chůviček klasických, ale v pohodě to stačí.
Takže tak.
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5891
25.2.06 17:56

je to by me zajimalo.my meli pujcene Cobry a byli celkem spokojeni, pouzivali jsme je i s manzelem v hypermarket,pac kazdy se koukame na neco jineho :wink: :wink: :wink:

a ted jsme si je koupili a nemame je ani 14 dni a jedna fakt sumi misto prenaseni zvuku :evil: :evil:

co s tim ??

jak se vam ji podarilo rozjet ???

diky Dalif

ps. klidne napis i SZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
3.3.06 15:12

Ahoj,
taky pouzivame vysilacky jako chuvicky. Kdyz jsem hledala informace, vysly tyhle Cobry nejlepe. Nakonec jsme kvuli cene koupily jine. Nam nevadi, ze neprenasi uplne vsechno. Ani chuvicky nepotrebujeme, spis takhle na dovcu, kdyz nejsme uplne vedle, ale treba pred barakem.
Pouzivame je zaroven s hands free, ktere povesime pres postylku a myslim, ze je ta citlivost hned lepsi.
Taky jde o to, ze vysilacka potrebuje nejakou chvili nez se sepne a na to nestaci kratke tony jako pofnukavani ci zakaslani. A to je dost nevyhoda proti chuvickam. Ale i tak i kdyz neslysime uplne, co se deje a Vitek vyda jen kratke tony, tak nas vysilacka zasumnenim upozorni a ja hned jdu.
Nam slo ale teda hlavne o jistotu na cestach a pozdejsi hracku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pepek
6.2.10 16:59

zdravím chci jen říct že já mám asi 5-6 let a zatím žádný problém kdyý je dám na Vox frčí bezva a to je samé když jsou na baby monitor Cobra 725 fakt si nemohu stěžovat a nepoužívám je jen na hlídání a jínak jsou docela pěkně citlivé neboť občas v létě jsem jí připevnil Rybízkovy na postílku a jakmile se pohnul tak mi to ROGER BEEP a to jsme byli na zahradě a bylo to přes zdi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
MichaelsCZ
29.11.12 19:29

Jak správně funguje VOX funkce.

Ahoj,

Používali jsme vysílačky Cobra MT725 také jako chůvičky. Ano šumí, ale jinak zvuk přenáší normálně, je potřeba se to naučit v tom šumu poslouchat a kluky jsme slyšeli.

Jinak bych upozornil, že funkce VOX funguje tak, že při hluku se vysílačky sepnou na vysílání na dobu 10 sekund, pak je 10 sekund pauza, kdy VOX nereaguje a teprve po této době začne vysílačka zase naslouchat.

• Nahlásit
  • Citovat
1
20.8.15 00:22

A v té době 10eti vteřinn je možno do odposlouchávající vysílačky promluvit? Myslím než začne zase vysílat. Je to prostor kdy je možno dítě hlasem konejšit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2146
20.8.15 01:22

@Ajkajda ahoj,my ty vysilacky koupili a byli jsme nestastni, nastesti nam je vzali zpět. Blbla nam stara chuvicka, ale pak se vzpamatovala a kdyz jsme je pak testovali dohromady, bylo vidět, ze chuvicka reaguje na kniknuti, kdežto vysilacka na delší a hlasitejsi brek.
Jinak k tvému dotazu-myslim ze asi slo na dítě mluvit, kdyz se na tvé chuvicce zmacklo tlačítko pro mluvení,kdykoliv.Je režim chuvicka a vox, tohle fungovalo u vox. Chuvicka ma kodovany kanál proti odposlechu, v režimu vox se kdokoliv muze na tebe napojit, kdyz naladi stejny kanál.
Proste z vysilacky chuvicku neudelas. Obcas pokud je nouze ano, ale na pravidelne používání za me už jedine chuvicka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama