Reklama

Výsledek po 1.screeningu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anetavelkanova
Povídálka 11 příspěvků 26.07.18 15:40
Výsledek po 1.screeningu

Ahoj holky, po prvním screeningu mi vyšlo NT: 2,2mm a NB: +. Byla jsem v 13tt na screeningu a odběru krve, kde mi vyšlo riziko postižení 1:21000 + doktor doporučil další odběr krve v 16tt. Výsledky z druhé krve zatím nemám, protože měli doktoři dovolenou a nikdo to nezpracovaval :-D. Myslíte, že hodnoty NT a NB jsou v pořádku?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 26.07.18 15:44

Ano

jancabr
Kecalka 318 příspěvků 28 inzerátů 26.07.18 16:10

ano, to je naprosto v pořádku. Doktor při vyšetření nic neříkal? Mě to vše popisovali a vysvětlovali při vyšetření. Máte i napsáno, že screening je negativní? Pokud ano, další testy bych zbytečně nepodstupovala. Je to jen marketingový tah doktorů.

Anetavelkanova
Povídálka 11 příspěvků 26.07.18 16:20

@jancabr to negativní tam napsané nemám (je to možná napsané na papíru s výsledky z té první krve, který viděl pouze gynekolog, který říkal, ze zbytečně matky straší tím pozvání na další odběr krve. Ale tak člověku to nedá, furt něco čte na diskuzích :-D a pak mam z toho „trauma“ :-D, ještě když tam napíšou, že vychází riziko DS a pozvou vás na další krev. Hodnoty mám pouze z prvniho screeningu + te krve, ale ten papír jsem sama nepočítala.

Overlook
Kecalka 305 příspěvků 26.07.18 16:23

Výsledek je super. Ten odběr v 16. týdnu bude asi triple test, nechápu, že se to furt dělá :roll:

Anetavelkanova
Povídálka 11 příspěvků 26.07.18 16:31

@Overlook děkuji za uklidnění :-)

rozand
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 26.07.18 17:00

@Anetavelkanova Těch rizik bys ale měla mít na tom papíru víc, ne jen jedno (jsou na různé věci, tohle je předpokládám na DS). Každopádně tohle je velmi silně negativní výsledek, lékař chce nejspíš jen vydělat dvakrát (udělat tripply a nechat si je proplatit, přestože jsou méně spolehlivé a po screeningu zbytečné).

Anetavelkanova
Povídálka 11 příspěvků 26.07.18 17:05

@rozand je to možné, že tam těch rizik bylo více, ale zminoval mi pouze 1:21000 na DS, to same mi vycetla i sestra. Ja sama jsem ten papir nevidela. Pry se nemam stresovat, takže mi ho neukazal. Jak pises silne negativní vysledel znamena ze dobry, nebo ze špatný.

rozand
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 26.07.18 17:11

@Anetavelkanova Ty nemáš zprávu ze screeningu? 8o Negativní je samozřejmě dobrý, je to vyšetření na vady, když vyjde negativní, vady by tam být NEMĚLY. Je to pravědpodobnost. Na 21000 dětí 1 s danou vadou (zřejmě DS).

Má ten doktor vůbec certifikaci?

Anetavelkanova
Povídálka 11 příspěvků 26.07.18 17:58

@rozand zprávu ze screeningu mam pouze takovou: NT, NB, predpokladany termin porodu, a ze plod odpovídá 13+1tt. Dale ze mi byla odebrana krev na PAPP-A, beta free HCG, a že případný následný (druhý) odber krve bude xx. Xx. Xxxx a termín druhého screeningu. Toto vyšetření mi dělala krajská nemocnice v liberci :) tot vse co mam v ruce.

nabab
Kecalka 153 příspěvků 27.07.18 19:32

@Anetavelkanova No uf, můj doktor mi dal 2 možnosti, buď Mladá Boleslav klasicky 2× anebo nemocnice v Liberci 1×. Tak to jsem vcelku ráda, že jsem šla do té Bolky :)

rozand
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 27.07.18 20:12

@Anetavelkanova Nechápu. Trvala bych na výsledcích z odběrů krve a na kompletní zprávě ze screeningu. Doktor nemá co rozhodovat o tom, jestli ti j vydá, aby ses nestresovala. A proč by ses měla stresovat, když to vyšlo nejlépe, jak může?

rozand
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 27.07.18 20:13

@Anetavelkanova A vyšetření ti musel dělat konkrétní doktor, musí na to mít potvrzení, že je proškolen,

jankajj
Závislačka 2788 příspěvků 28.07.18 09:43
@rozand píše:
@Anetavelkanova Nechápu. Trvala bych na výsledcích z odběrů krve a na kompletní zprávě ze screeningu. Doktor nemá co rozhodovat o tom, jestli ti j vydá, aby ses nestresovala. A proč by ses měla stresovat, když to vyšlo nejlépe, jak může?

Ano, presne. Ode mě chtějí komplet zpravu o prvotrim.scre­eningu i nyní v porodnici, jak me sem predala gynekolozka od 37.tt.

Peťula21
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 28.07.18 09:54

Já jsem byla na screeningu v HK v Sanusu. Taky ve 13 týdnu. Nejdřív mi vzali několik ampulí krve a pak jsem šla na utz. Doktor mi všechno popisoval, ukazoval a vysvětloval. Pak mi řekl, že je všechno v naprostým pořádku, že holčička je zdravá. Že co tam má být - tak tam je. A co tam být nemá - že tam není :D . Zprávu asi o 2 papírech mi dal do ruky. V číslech jsem se nevyznala, ale slovíčko NEGATIVNÍ tam bylo psané . Pak jsem šla taky ještě jednou na krev - prý jen něco dodatkového, ale že se nemám ničeho bát, že je opravdu všechno ok. Co to bylo za testy nevím. Jen mi pak hned začátkem ledna ze Sanusu volali, že krev vyšla naprosto v pořádku.

Tak jestli ti dr. řekl, že je všechno v pořádku, tak se ničeho neboj - všechno v pořádku určitě je a bude :hug: .

Držím palce :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama