Výsledky PGS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veromika
Nováček 8 příspěvků 16.04.18 19:33
Výsledky PGS

Hledala jsem a nenašla, tak snad nezakladám něco, co už tu je.
Nechali jsme si otestovat 8 embryí metodou pgs a 4 jsou úplně špatné a u dalších 3 je poznámka, že není vyloučena mozaika do 50% ale jsou vhodné k transferu.Tak si říkám, jestli je to normální. Doktorka mi říkala, že to je naprosto běžný výsledek, ale já se teď dost obávám na transfer jít, už máme doma jedno postižené dítě a mít druhé si nedovedu představit :(

Reklama

Reakce:

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 16.04.18 19:53

Nešla bych.do toho. Ta lékařka co vám tohle řekla se vám o jedno postižené a jedno s mozaikou starat nebude. :hug:

Veromika
Nováček 8 příspěvků 16.04.18 20:01

Ještě je tam to jedno dobré, ale stejně…Zas ten pocit, že bych neměla jiné dítě, které by mi třeba přineslo domů vysvědčení, poslalo pohled z tábora,… :,(
Přitom mi máme s partnerem genetiku v pořádku a první dítě jsme počkali ani nevíme jak

karkarka
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 16.04.18 20:16

Nech si zavestjen to jedno co je zdrave.

MartinaCV
Kelišová 5783 příspěvků 16.04.18 20:28
@Veromika píše:
Ještě je tam to jedno dobré, ale stejně…Zas ten pocit, že bych neměla jiné dítě, které by mi třeba přineslo domů vysvědčení, poslalo pohled z tábora,… :,(
Přitom mi máme s partnerem genetiku v pořádku a první dítě jsme počkali ani nevíme jak

Kde to PGS dělali, kolikátý den vývoje a za jakých podmínek? Věnuju se tomu už nějaký pátek, tak mě zajímá i toto.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 16.04.18 20:31

Nevim, co je mazaika u embryi. Nechala bych si zavest to 1 zdrave embryo.

MartinaCV
Kelišová 5783 příspěvků 16.04.18 20:41

Stručně řečeno, v dobrém centru, kde bylo PGS provedeno odpovídajícím způsobem (už jsem viděla ledasco), bys měla dostat přesné informace (písemné, ve zprávě), zda genetik transfer embrya s mozaikou doporučuje. To znamená, že vždy záleží na přesném výsledku a typu potenciální vrozené vady. Některé mozaiky se od počátku považují za abnormální a nedoporučují se k transferu, proto mne zaráží, že ti doktor řekl, že to je běžný výsledek. Leda někde, kde dělají nějakou modifikaci na PGS. Embrya s mozaikou, která se doporučí k transferu, nesou odlišnost, od níž se očekává, že se dalším vývojem v děloze opraví - že je to vůbec možné. Týká se to pak jen některé části buněk, když ostatní jsou zdravé. Některá mozaika může přetrvávat a to se objeví v karyotypu daného jedince, ale bude bez viditelné vady, ani o ní nebude vědět. Vzhledem k tomu, jak to podáváš, bych za 1) změnila centrum, 2) možná riskla zavést jen to zdravé, ale před tím bych si ověřila, jakou metodou bylo PGS provedeno (na webu daného centra) a prošla bych si reference na kvalitu jejich práce (což jsi měla učinit před IVF).

Veromika
Nováček 8 příspěvků 16.04.18 20:54

Já to napsala asi blbě.4 špatné a u těch 3 není vyloučena šance na mozaiku, ne že by na ní asi přišli. Jedno zcela v pořádku (ale možná i ty 3)
Jinak o lekařce vůbec nepochybuji. Spíš mě zarazilo, že z 8 jsou 4 špatné, proto mě zajímá, jaké zkušenosti mají po pgs ostatní.

Veromika
Nováček 8 příspěvků 16.04.18 20:55

@MartinaCV metoda array chg a NGS
5.den

MartinaCV
Kelišová 5783 příspěvků 16.04.18 20:58
@Veromika píše:
Já to napsala asi blbě.4 špatné a u těch 3 není vyloučena šance na mozaiku, ne že by na ní asi přišli. Jedno zcela v pořádku (ale možná i ty 3)
Jinak o lekařce vůbec nepochybuji. Spíš mě zarazilo, že z 8 jsou 4 špatné, proto mě zajímá, jaké zkušenosti mají po pgs ostatní.

Budu psát o PGS, které provádí Gennet, jež je kromě CARu i uznávaným genetickým pracovištěm - v naprosté většině případů, je po PGS zdravé jen jedno embryo z jednoho IVF cyklu. Stává se, že jsou zdravá dvě, vím o o paní, co má ve 34 letech zdravé tři. Nicméně 90% žen má zdravé jedno.
Je to odvislé od věku ženy, od způsobu stimulace (např. se ví, že Cetrotide sráží LH, které stojí za kvalitou vajíček), faktorů je mnoho.

Veromika
Nováček 8 příspěvků 16.04.18 21:01
@MartinaCV píše:
Budu psát o PGS, které provádí Gennet, jež je kromě CARu i uznávaným genetickým pracovištěm - v naprosté většině případů, je po PGS zdravé jen jedno embryo z jednoho IVF cyklu. Stává se, že jsou zdravá dvě, vím o o paní, co má ve 34 letech zdravé tři. Nicméně 90% žen má zdravé jedno.
Je to odvislé od věku ženy, od způsobu stimulace (např. se ví, že Cetrotide sráží LH, které stojí za kvalitou vajíček), faktorů je mnoho. [/citace

To také říkala, že výsledek odpovídá mému věku.
Děkuji za uklidnění

MartinaCV
Kelišová 5783 příspěvků 16.04.18 21:11
@Veromika píše:

Mozaika buď je nebo není.

Veromika
Nováček 8 příspěvků 16.04.18 21:38
@MartinaCV píše:
Mozaika buď je nebo není.

Jdu tam příští týden, tak si to asi nechám pořádně vysvětlit :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Zlatá mládež 2 v Indii: Xenofob Mike, glosátor Renato i kulturní šok mezi chuďasy

Zlatá mládež, šílený pořad České televize, od něhož nebudete moct odtrhnout... číst dále >

Zlatá mládež 2 v Indii: Xenofob Mike, glosátor Renato i kulturní šok mezi chuďasy

Zlatá mládež, šílený pořad České televize, od něhož nebudete moct odtrhnout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama