Výsledky spermiogramu-je vůbec šance?

Anonymní
13.1.21 17:00

Výsledky spermiogramu-je vůbec šance?

Ahoj holky,
Obracím se na Vás s prosbou o radu a případně pokud těmto výsledkům rozumíte, můžete mi ho prosím trpchu vysvětlit. Přiznám se, že já jsem v tomhle úplně ztracená. Po telefonu mi bylo sděleno že je spermio hodně špatný a doporučení na ICSI.
Je vůbec s tímto šance otěhotnět? Je tu někdo kdo měl podobně špatný spermiogram a přesto se přirozeně zadarilo? Děkuji předem za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6201
13.1.21 17:12

Sance je, ale jestli se vam chce na to cekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
336
13.1.21 17:13

Šance je, už otěhotněly ženy, jejichž muži měli horší spermio. Ale jestli to bude za měsíc nebo za 10 let, to Ti nikdo neřekne.

Proč nechcete podstoupit ICSI?

Nasadila bych vitamíny a za tři měsíce šla na kontrolu, může se to ještě zlepšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3882
13.1.21 17:18

Určitě šance je, tragédie to není. Ty jsi v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 17:19

@Cenarius cekani uz bylo dost :) a nervů také

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 17:22

@Sardelka chápu, já jsem se v tom jen vůbec nedokážu vyznat. Nevím co je normál, nemám to srovnání:)
A jinak umělému oplodnění se vůbec nebráníme, každopádně pokud by to slo prirozenou cestou, bylo by to lepší.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 17:24

@SlečnaDahlia děkuji za odpověď. Já se v tom právě vůbec nedokážu vyznat :think: jinak i já mám problém, takze umělému oplodnění se s největší pravděpodobností nevyhneme. Podstoupime vše jen aby tu s námi to naše vymodlene detatko jednou bylo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 17:25

Doporučila bych vam Reproman, manzelovi se za dva mesice zlepsil spermiogram ve vsech ohledech :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 17:26
@Anonymní píše:
Doporučila bych vam Reproman, manzelovi se za dva mesice zlepsil spermiogram ve vsech ohledech :nevim:

Děkuji moc za doporučení

• Citovat
  • Nahlásit
1076
13.1.21 17:45

Snizena koncentrace mi nepřijde zase tak špatná :hug: s čímkoliv se da otěhotnět, ale každý faktor navíc to jenom ztěžuje.
Za me je největší problém patologie, muj ma 99,9%, bere Folandrol, ale tam není moc pomoci. :nevim: Takze jdeme na ICSI, případně na dalsi pokusy pocitame s dalsimi procedurami na vyčleněni zdravych spermii.
Drzim palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3858
13.1.21 18:19

No, má jich málo.
/Za dolní hranici normy je považována koncentrace 15 miliónů spermií na 1 ml ejakulátu./
Ale zrovna tohle si myslím, že se dá ovlivnit stravou, vitamínama a životním stylem (nekouřit, nepít alkohol, nechodit do sauny a tak).
Když je špatná morfologie, je větší potíž otěhotnět a také se to hůře ovlivňuje vitamínama, takže tam je situace horší. Ale to, zdá se, vy nemáte.
Dala bych tomu šanci. Zapracovala bych na výše uvedeném a za tři měsíce bych zkusila kontrolní spermiogram - kdyby bylo vidět zlepšení, tak bych to ještě zkoušela (pokud vám není 35+). Trefovat se opravdu před ovulaci - tzn. s pomocí caru plánovat sex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat