Vysoká škola - ano nebo ne?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Kde otevírají na učitelství angličtiny a historie druhé kolo?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Havlova píše: Více
Taky by mě zajímalo. Kdysi to byl jeden z nejprestižnějších učitelského oborů. Obrovské množství zájemců.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Jsi naivní… věštci ti řekli jo? V tom případě bych silně přemýšlela, jestli si hodna ucházet se o titul, když věříš na takový krávoviny…
taky jsem byla trochu naivní, ale narozdíl od tebe jsem jen po jednom neúspěšném roce prozřela a hledala nabídky práce, hodně analyzovala situaci v ČR v uplatnění a našla si obor, který měl vyšší šanci na to dostat práci. Ano, líbil se mi i jiný obor, ale to uplatnění bylo skoro nulové. Podle mě vůbec nevíš, co se sebou a plácáš se životem. Nejdřív přemýšlej nad tím, co chceš jednou dělat, hledej, jestli se uplatniš a pak zkoušej studium. Abys pak tady nebrečela, že nemůžeš najít práci v tomhle oboru, přitom učit ani nechceš…Za mě dej si rok pauzu, najdi si full time práci a mezitím máš dost času zkoumat, co se sebou
- Citovat
- Upravit
Já moc nechápu, proč chceš studovat VŠ. Jako kvůli titulu? Fakt chceš dělat ten obor? U mě byla primárně volba oboru, profese, a až pak jsem řešila, co na to musím zvládnout.
Končit ve 26 mi teda nepřijde vůbec pozdě nebo divný. Já končila o rok dřív, tak co je rok sem, rok tam? Nikdy nemá člověk víc možností studovat, než když mu je dvacet-něco a nemá děti.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Zkusit to samozřejmě můžeš. Jen se přiznám, že by mne odrazovalo to, že se jedná o fakultu přírodovědně-humanitně pedagogickou a že jsou volná místa v druhém kole i na obory, kde je jinde malá šance se dostat.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Jezkovy zraky, co je tohle za vek. jsi mlada, studuj, za 10 let to pujde hur, za 20 jeste hur.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
V tvém případě je to hoodne na zvážení, protože jestli půjdeš na učitelství a píšeš, že Bc. by jsi končila ve 26 letech, tak musíš mít i Mgr., a to by jsi končila v 28 letech. Plus nejspíš budeš doplácet za překročení doby studia + potom od 26 letech zdravotní pojištění. Opravdu chceš učit? Nebo ti to přijde jen jako takové schudne řešení k titulu? Bude tě mít kdo finančně podporovat?
- Citovat
- Upravit