Reklama

Vysoká teplota

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 26.07.10 12:07
Vysoká teplota

Naše malinká, 6měsíců, má od neděle vysokou teplotu. Už jsem byly i na pohotovosti, protože měla 39,2°C :cry:
Tam na nic nepřišli. Malá je totiž jinak úplně v pohodě. Normálně si hraje, je usměvavá … ale taky mrzutá, ospalá. Vůbec nevim co si o tom mám myslet :-( Můžou to prý být zoubky (ale zas se mi nezdá takhle vysoká teplota), 6.nemoc nebo dokonce zánět ledvin (takže musíme chytat čůrání-to zas bude). Eliška je první miminko, takže mě znervozní úplně všechno, páč ještě nevim tak dobře, jak mám při kterém problému postupovat. Zkušenější maminky, poraďte mi co s teplotou??? Dávám po 3hodkách na střídačku paralen a nurofen-dle rad mudr (půlku čípku, ještě nemáme ani 6kg) :-( :cry: :cry:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

radnas
Kecalka 125 příspěvků 26.07.10 12:12

A brali na pohotovosti moc nebo krev na crp? My meli ve 4 mesicich zanet ledvin, teplota nesla srazit, az v nemocnici antibiotiky. :-(

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 26.07.10 12:24

Malá měla v 5. měsících 5. dětskou nemoc - atypická u kojenců, atypický průběh, měla vysoké horečky, ty u starších dětí někdy nebývají..
Naše dr. vždy kojencům i větším dětem při vysoké teplotě odebírá krev na CRP, na tom bych trvala. Tak se pozná, jestli v těle koluje zánět nebo je to virové. Byli jsme i na opakovaných CRP v jeden den, protože při zánětu rychle stoupá.

To taky měla vysoké horečky - až ke 40, ale chování jakoby se nechumelilo.
My jsme taky střídali paralen a nurofen, po 4 hodinách, dávkování podle váhy..

Taky jsme si s nemocemi užili. Hlavně s malou, je sice už druhé dítě, ale taky jsem měla strach, co a jak.

Pokud se do zítřka nic nezmění, zkus poprosit dr. o test CRP.

klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 26.07.10 12:24

Ne, ne … nebraly. Ale dostali jsme ampulky na čůrání, tak snad něco odchytnu. Zítra to mám donést doktorce … A jak se Vám to přihodilo? To se mimčo musí nastydnout nebo prostě z ničeho nic …

klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 26.07.10 12:27

Aha, tak to mě vůbec nenapadlo, že by to šlo takhle vyzkoumat. Zítra jestli teplota neopadne, tak tam jsem hned mezi prvními pacienty. A určitě si o ten odběr krve řeknu. A to jsou výsledky na počkání nebo jsi musela čekat??? Jestli jo, jak dlouho? :-?

radnas
Kecalka 125 příspěvků 26.07.10 12:28

U tak malých miminek je to zničeho nic, žádné nastydnutí nemusí být. Když jsme byli v nemocnici, tak tam byly samé záněty ledvin nebo laryngitidy, přitom já jsem o zánětu ledvin nikdy předtím neslyšela. Každopádně odběr moči to všechno odhalí. Hlavně se nenervuj dopředu, i kdyby to ten zánět ledvin byl, tak po pár dnech antibiotik to bude všechno v pořádku.

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 26.07.10 12:34
klara123 píše:
Aha, tak to mě vůbec nenapadlo, že by to šlo takhle vyzkoumat. Zítra jestli teplota neopadne, tak tam jsem hned mezi prvními pacienty. A určitě si o ten odběr krve řeknu. A to jsou výsledky na počkání nebo jsi musela čekat??? Jestli jo, jak dlouho? :-?

Podmínkou je, aby měla lékařka v ordinaci přístroj, který CRP orientačně změří. Pokud ho má, výsledky jsou myslím za 3 minuty.

U nás v nemocnici používají na odběr moči nalepovací sáčky, jdou koupit ve zdravotnickýc potřebách. Z anatomických důvodů se lépe odbírá moč chlapečkům, prostě je pindík v sáčku. U holčiček vždy něco proteče, ale prý jim stačí málo :mrgreen: Vůbec si nedovedu představit, že bych měla chytat moč holčičky do nějakých ampulek..

Moje děti toho dohromady prodělaly dost - starší laryngitida, angina, zánět průdušek,zánět střev, mladší angina kombinovaná s bronchitidou, opakované bronchitidy,záněty středouší..CRP byl vždy první krok, dokonce i na pohotovosti, kdy si tento přístroj nechala lékařka donést z JIP.

manisa
Extra třída :D 10690 příspěvků 26.07.10 12:47

Ahoj. Pokud horečky do 3 dnů neustoupí měla by jsi určitě navštívit lékaře, který by měl malou podrobně vyšetřit.
Během těch 3 dnů doporučují horečku srážet čípky, při hodně vysoké teplotě zábaly nebo omývání.
Test CRP je perfektní, je hned hotovej a doktorka zjistí zda je zánět v těle a podle toho se zařídí. :palec:
My jsme minulej týden měli taky 40, trvalo to 5 dní, no a nakonec z toho byla 6 nemoc. :wink:

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1664 příspěvků 26.07.10 12:57

Urcite ji pri srazeni teploty vykoupej ve vane, ve vode o 2-3 stupne studenejsi nez ma telo, zkratka takova vlaznejsi, ale ne moc…ona ji ta teplota pekne klesne, kdyz ji tam nechas louhovat treba 10 minut. A mas to lepsi nez zabal, ktery by ji zpusobil akorat sok.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.10 13:31

Klaro, at je malé brzy líp. Já jsem taky špatně snášela, když měl malý první teplotu.

Byl asi stejně starý jako tvoje, taky měl těch 39 st. a vyklubala se z toho šestá nemoc. My jsme tedy šli k dr. až když se osypal, docela se nám dařilo teplotu srážet čípky, případně zábaly. To ale až při opravdu vysoké horečce.

Zajdi k dr :palec:

klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 26.07.10 14:22

Naše paní doktorka má právě dovolenou, tak musíme zajít k paní co jí zaskakuje. Jestli mají tady v Táboře takový přístroj opravdu netuším … ale snad jo. Jinak moc děkuju za rady, musím zkoušet, co se osvědčí. Čípky zatím teplotku moc nesrážejí. Hlavně vždycky když jí ho dám, tak mi ho vykaká … A taky máme trochu řidší stolici, tak snad to bude ta 6.nemoc. A maminky, jak tak dlouho ta 6.nemoc trvá???
Ale už jsme se na zítra k té náhradní doktorce objednaly. Máme tam být hned na 7, tak snad ok … Nalepila jsem pytlíček na čůrání-doufám, že dobře.
Jste všechny moc hodné, já jsem vyplašená jako ratlík :cry:

Petra Z
Hvězda diskuse 51905 příspěvků 26.07.10 14:26

V půl roce měl mates teploty…taky vysoké a zrovna v pátek odpoledne to začalo.jinak mu nic nebylo,byl jinak v poho.....
tak já že v pondělí vyrazím k dr.pokud se to o víkendu nezhorší.....
a v pondělí byl bet teploty a osypal se…takže 6.nemoc.Osypanej byl asi 2 dny a pak to ustupovalo.

klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 26.07.10 15:12

Tak podle těch příznaků to u nás zatím taky vypadá na tu 6.nemoc … Tak moc děkuju za všechny rady a vaše zkušenosti.

radnas
Kecalka 125 příspěvků 26.07.10 15:29

Tak pak dej vedet, jo?

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 26.07.10 21:00

Od neděle, to znamená teprve 24 hodin? 39 není tak moc. Já bych zatím vyčkávala, dodávala tekutiny a nesrážela zbytečně. Teprve když horečky trvají dýl jak 4 dny, se má chodit k dr.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >