Vysoký tlak a přenášení

384
21.7.13 19:07

vysoky tlak a prenaseni

Dobry den,

Nemate nekdo zkusenosti s vysokym krevnim tlakem a naslednem vyvolani porodu? Dnes jsem byla hospitalizovana na par hodin kvuli vysokemu tlaku 170/90, dostala jsem kapacku, leky a na uzivani dopegyt 3 krat jednu tabletku. Predtim jsem se s tlakem nelecila a do teto doby i v tehu nemela. Preeklampsie zjistena nebyla.krev i moc jsou ok

Jde mi o to ze jsem 39+2 na porod to pry nevypada a otoky nohou mam az ke stehnum. Nechaji me v tomto stavu prenaset? V patek mam termin a jsem zvedava co se bude pak dit.

Dekuju vsem za zkusenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

288
21.7.13 19:36

Měla jsem to také tak. Když vyšla negativně bílkovina tak se mě primář zeptal jestli chci porod vyvolat nebo jít domů a počkat si. Zvolila jsem vyvolání, protože už jsem toho měla tak akorát dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
21.7.13 19:46

A to se vam stalo pri ukoncenem 40. tt? ze se vas zeptal… protoze me dneska primar rekl :,, no je skoda ukoncovat tehotenstvi kdyz vysla laborator v poradku a tlak se da korigovat lekami"… uz jsem z toho hotova, ty otoky jsou taky silene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
21.7.13 19:54

Ne, byla jsem v 39 t. t.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7106
21.7.13 20:09

Ve 39.tt je byla 4dny hospitalizovana. Tlal 180/95 cela natelka bilkovina v moci takze preeklampsie. Byla js tam tro dny a pak jsem chodila na kontrolu co po st pa a vyvolavali mi porod presne 42t. Takze aso jak kde. dopegyt je brala 1-1-1 a pak po hospitaalizaci 2-2-2

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
21.7.13 20:19

Ahoj já měla tlak 140/90 hraniční bílkovinu v moči a v krvi kyselinu močovou takže preeklapsie na tu mě ale přišli až v porodnici celý těh jsem byla v pohodě.. byla jsem v nemocnici jen jeden den a druhý mě malou vyvolali byla jsem 38tt měla jsem prý ale porodní cesty připravený. Otoky jen trochu ale ke konci mě bylo dost špatně. Měla jsem dopegyt jen 1-0-1. Podle mě záleží hodně na špitále já rodila v Brně na Obilnáku a tam je to jak na běžícím páse.. jak jen to trochu jde mimi vyvolají. A pak šup hned pryč a další.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
21.7.13 21:37

Já měla vysoký tlak celé těhotenství. V 37 týdnu mě hospitalizovali už mě léky moc nezabírali. Byla jsem celá oteklá. Týden si mě tam nechali a pak vyvolali porod, já byla ráda, už mě z toho hrabalo. Teď bych si ho asi vyvolat nedala, na synovi to asi nechalo následky :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pipa.k
21.7.13 23:42

Tak já měla otoky od 7. měsíce. 3 týdny před termínem na kontrole u gyndaře zjištěna bílkovina na 3 křížky. Odeslali mě do porodnice, kde mi už naměřili i vysoký tlak. Po lécích klesl. S porodem doktoři nespěchali. Druhý den ráno z krve zjistili, že mi selhávají játra a ledviny - akutní preeklampsie, výsledkem akutní císařský řez. Syn měl apgar skore 6-9-10. To není žádná katastrofa, ale bohužel už bylo asi pozdě, máme dítě s lehkou DMO - lehkým mentálním postižením. Syn měl smůlu, že se tehdy ještě běžně nedělal Dopler, jen ozvy. Takže za sebe radím radši nečekat. Komplikace můžou přijít rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
11.10.13 10:17

Ahojky Holky, mam tez uz asi treti den zvyseny tlak, pritom mi doktorka doporucila magnezium, beru 5 tablet denne mamagnerotu. Zjistila jsem ze nemuzu skoro nic delat, protoze se pohnu a tlak jde nahoru. Ted jsem volala k lekari a ten mi rekl at prijdu mam 149/86 a 94 pulsu, jenze jsem doma sama a je mi fakt blbe a tak nemam jak k nemu frcet, bojim se ze mi bude v aute blbe a jeste bych mohla havarovat, tak snad bude vse v poradku, pokud ne…budu muset na pohotovost az moje draha polovicka prijde, blbe je ze dela v elektrarne a neni na prijmu:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pipa.k
11.10.13 11:01

@pampelisatkoo Tak pokud je ti opravdu hodně blbě, můžeš si klidně i zavolat sanitku. Jinak taxi nebo nějaký soused. Manžel by se nedal sehnat v práci přes ústřednu nebo nadřízeného? Na doprovod člena rodiny k lékaři má nárok na propustku.

• Nahlásit
  • Citovat
11.10.13 11:04

On, m pracuje v jaderne elektrarne, ted j emi malicko lip..premerila jsem si tlak a je to lepsi… pokud se to do hodnky nezmeni, tak vyrazim..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pipa.k
11.10.13 11:27

Ono je lepší raději třikrát zbytečně plašit, než jednou něco podcenit. Ale sama autem už bys raději jezdit neměla.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama