Vyšší mzda před mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 09:22
Vyšší mzda před mateřskou

Prosím o radu. Jsem dlouhodobě zaměstnaná v jedné firmě. Momentálně se tam budou dělat personální změny a mám možnost přejít k druhé firmě, která má však stejného majitele. Měla bych mnohem vyšší plat, ale přechod by se konal měsíc před odchodem na mateřškou dovolenou. Na sociálce jsem si ověřovala, zda by se mateřská počítala pouze z posledního zaměstnání, ale paní mě dost nepříjemným způsobem informovala o tom, abych počítala s tím, že by se změna práce těsně před mateřskou prošetřovala. Bojím se, aby z toho potom nebyly nějaké tahanice… nemáte někdo zkušenost?

Reakce:
carsa
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 12.04.19 09:25

Tak prošetřovat se to asi bude, protože tohle se v minulosti zneužívalo. Zkus se domluvit s kompetentním člověkem (nadřízený, majitel), jestli by to v případě, že by to sociálka skutečně napadla, dokázal věrohodně obhájit.

Titty
Echt Kelišová 8291 příspěvků 12.04.19 09:42

Zase jestli se dělají personální změny v celé firmě a týká se to více lidí, firma by si to obhájila, ne?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66145 příspěvků 12.04.19 09:53

@Titty Myslis, ze by z niceho nic takhle zvedli mzdy vsem :think: jo, pak by to obhajil, ale to pochybuju, ze ma v planu delat.

Titty
Echt Kelišová 8291 příspěvků 12.04.19 09:58
@j.a.n.i1 píše:
@Titty Myslis, ze by z niceho nic takhle zvedli mzdy vsem :think: jo, pak by to obhajil, ale to pochybuju, ze ma v planu delat.

Všem asi ne, to je fakt. Ale třeba více lidem na konkrétních pozicích… nevím. :nevim:

kve-tinka
Kelišová 5024 příspěvků 3 inzeráty 12.04.19 10:06

Jenom se vloudim s otazkou; proc by se to jako prosetrovalo?? :think: vsak materska se pocita z posledniho odpracovaneho roku ne? Tak co s tim ma spolecny prestup??? :nevim: dekuji za vysvetlenou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 10:12

Děkuji za reakce.
@Titty @j.a.n.i1 No, uplně na rovinu - ne, všem by se mzda nezvedala, po dlouholetém zaměstnání máme s majitelem přátelské vztahy.
@carsa Jak by se měl zaměstnavatel obhájit? Řádně mě na základě pracovní smlouvy zaměstná a odvede státu vše, co je nutné…
@kve-tinka ano, počítá se to za poslední rok, ale pokud nové zaměstnání trvá kratší dobu, potom se počítá pouze to poslední zaměstnání

kve-tinka
Kelišová 5024 příspěvků 3 inzeráty 12.04.19 10:16

Aha diky za vysvetlenou, ale co je socialce do toho, kdyz materskou vyplaci zamestnavatel?!?! 8o booože

mag
Extra třída :D 11147 příspěvků 12.04.19 10:18

Tak pokud nove zamestna jenom tebe mesic pred materskou, tak to podezrele je a pravdepodobne pouze ucelove. Pokud je to nejaka reorganizace, tak je to v poradku.

Příspěvek upraven 12.04.19 v 10:19

mag
Extra třída :D 11147 příspěvků 12.04.19 10:18
@kve-tinka píše:
Aha diky za vysvetlenou, ale co je socialce do toho, kdyz materskou vyplaci zamestnavatel?!?! 8o booože

Nevyplácí. Vyplácí jí OSSZ

Tunrida
Hvězda diskuse 49713 příspěvků 12.04.19 10:20
@kve-tinka píše:
Aha diky za vysvetlenou, ale co je socialce do toho, kdyz materskou vyplaci zamestnavatel?!?! 8o booože

Mateřskou vyplácí sociálka. U nás teď zrovna probíhá jedna taková kauza, kdy ženská účelové zaměstnala 11 lidí s vysokou mzdou a ti šli marodit a na mateřskou. Už je to u soudu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 10:25

No mezera v zákoně to umožňuje… je to sice starší článek, ale myslím že se nic nezměnilo https://www.idnes.cz/…0_viteze_fib
Spíš mě zajímá, jak by takové prošetřování probíhalo, co by musel zaměstnavatel obhajovat…

carsa
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 12.04.19 10:40
@Anonymní píše:
Děkuji za reakce.@carsa Jak by se měl zaměstnavatel obhájit? Řádně mě na základě pracovní smlouvy zaměstná a odvede státu vše, co je nutné…
"

Ten důvod přechodu do jiné firmy a s tím spojené navýšení platu chvíli před nástupem na MD.

mag
Extra třída :D 11147 příspěvků 12.04.19 10:51
@Anonymní píše:
No mezera v zákoně to umožňuje… je to sice starší článek, ale myslím že se nic nezměnilo https://www.idnes.cz/…0_viteze_fib
Spíš mě zajímá, jak by takové prošetřování probíhalo, co by musel zaměstnavatel obhajovat…

Neumožňuje, jedná se o účelové obcházení zákona.

kve-tinka
Kelišová 5024 příspěvků 3 inzeráty 12.04.19 10:54

@mag @Tunrida aha ja myslela ze zamestnavatel ;)

Váš příspěvek
Reklama