Těhotná na podpoře nebo neschopenka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kolobeh
Povídálka 18 příspěvků 09.04.19 10:55
Tehotna na podpore nebo neschopenka

Dobry den, potrebuju poradit. Momentalne jsem v 7tt. na konci dubna koncim v praci vypoved jsem podavala ja. Ted nevim jak dal jestli jit na neschopenku nebo na urad prace a pobirat podporu v nezamestnanosti. Ale nevim jak to pak bude s materskou a rodicovskou jestli budu mit na materskou narok ci ne pokud budu na pracaku do porodu. Mate nekdo podobne zkusenosti? Diky za rady

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14568 příspěvků 09.04.19 11:02

jako těhotnou tě na pracák nevezmou, pokud to zapřeš budou tě posílat normálně do práce
jinak podpora je jen pár měsíců :nevim: a na neschopenku musíš mít nějakou diagnozu pro tu musíš mít pádný důvod :nevim:

Lnm
Stálice 94 příspěvků 09.04.19 11:04

@Kolobeh pokud mas odpracovano min 270 dni a stihnes nastoupit na materskou do 180 dni od ukonceni pracovniho pomeru, pak mas narok na pobirani materske a pak navazujiciho rodicaku. Pokud po vypovedi nejdes pracovat jinam a nechces si sama platit zdravotni pojisteni, tak se urcite prihlas na pracak.

unuděná
Kelišová 6962 příspěvků 09.04.19 11:04

Neschopenku hlavně dáváš zaměstnavateli a pokud jsi dala výpověď, tak jí nemáš komu dát k proplacení :nevim: Na pracák smíš jen v případě, že nic nebrání tvému nástupu do zaměstnání (což tobě nebrání, jen se ti asi nechce nastupovat někam do nového na 5,6 měsíců, že?). Proč jsi tu výpověď dávala, těhotenství nebylo plánované?

sppo
Kecalka 195 příspěvků 09.04.19 11:07

@unuděná Končí až na konci dubna, má komu předat neschopenku.

ka2ka
Extra třída :D 14568 příspěvků 09.04.19 11:08

@unuděná tak ona asi kalkuluje s tím že těžce onemocní ted a neschopenku stihne odevzdat :think:

Lendeš
Kelišová 6155 příspěvků 09.04.19 11:08
@ka2ka píše:
jako těhotnou tě na pracák nevezmou, pokud to zapřeš budou tě posílat normálně do práce
jinak podpora je jen pár měsíců :nevim: a na neschopenku musíš mít nějakou diagnozu pro tu musíš mít pádný důvod :nevim:

Proč by ji jako těhotnou nezvali na pracák? To není důvod k nezaregistrování uchazeče.

Lendeš
Kelišová 6155 příspěvků 09.04.19 11:10

@Kolobeh Jestli budeš na pracáku nebo na neschopence, to nemá žádný vliv na nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Pro neschopenku musí být zdravotní důvod.

unuděná
Kelišová 6962 příspěvků 09.04.19 11:11

@sppo @ka2ka Tohle nevím, jak je po právnické stránce. Už je ve výpovědi, z její iniciativy. Pokud nastoupí na neschopenku, tak podle mě může jen po dobu, co ještě trvá pracovní poměr, nebo ne? :think: Vím, že těhotnou vyhodit nemohou, ale ona dala tu výpověď sama.

ka2ka
Extra třída :D 14568 příspěvků 09.04.19 11:13
@Lendeš píše:
Proč by ji jako těhotnou nezvali na pracák? To není důvod k nezaregistrování uchazeče.

já měla za to že jako těhotnou jí nevezmou :think:

Kolobeh
Povídálka 18 příspěvků 09.04.19 11:13

Delam uz 5 rokem v teto praci, vypoved jsem davala protoze jsem se nedohodli a tehu jsem neplanovala

Lendeš
Kelišová 6155 příspěvků 09.04.19 11:14
@ka2ka píše:
já měla za to že jako těhotnou jí nevezmou :think:

Těhotenství není nemoc. Jako těhotná pracovat může = může se i ucházet o zaměstnání a registrovat se na ÚP.

Kolobeh
Povídálka 18 příspěvků 09.04.19 11:14

Jako tehotnou me asi me nikdo nezamestna byla jsem na par pohovorech uz a rekli bohuzel

Kriss Tina
Echt Kelišová 9422 příspěvků 09.04.19 11:15

@Kolobeh no a máš nějaké zdravotní omezení? Na neschopenku bys měla mít nějakou diagnózu, pracak je jenom na chvíli. Nemůžeš nastoupit na pár měsíců do jiné práce? Nebo cos plánovala dělat po té výpovědi, kdybys nezjistila těhotenství??

ka2ka
Extra třída :D 14568 příspěvků 09.04.19 11:15
@Lendeš píše:
Těhotenství není nemoc. Jako těhotná pracovat může = může se i ucházet o zaměstnání a registrovat se na ÚP.

jasně no otázka jestli o ní nějaký zaměstnavatel bude stát :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama