Vysvědčení na vysokou

Anonymní
26.4.20 20:58

Vysvědčení na vysokou

Dobrý den,
vím že emimino je web pro maminky, ovšem nevěděla jsem, kde jinde bych se měla zeptat.
Momentálně jsem na gymnáziu a za chvíli mě čeká rozhodování o vysoké. Nechci to zanedbat, jako jsem to udělala s výběrem střední školy :lol:. Rozhoduji se mezi právnickou fakultou UK, lékařskou fakultou UHK, politologií nebo psychologií na UK. Problém je, že nikde nemůžu najít, jaké vysvědčení budu potřebovat (samozřejmě maturitní). Taky bych ocenila rady a případné zkušenosti s obory či školou výše uvedenou.
Píši sem, protože doma mi nedokáží moc poradit a ráda bych slyšela i jiné názory. Jinak se omlouvám, že se to netýká náplně těchto stránek.
Děkuji za odpověďi :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25997
26.4.20 21:09

Znamky z maturitnihi vysvedceni nikde nehraji roli. Musis udelat prijimacky.
Na prumer berou jen nektere technicke obory a tam se pocitalu tusim posledni tri vysvedceni (ne maturitni).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
26.4.20 21:20

Na průměr se dá dostat snad jen na medicínu, možná už ani to ne :nevim: Jinak všude se dokládá maturitní vysvědčení jako doklad o splnění maturity, na známky vůůůbec nikdo nekouká, důležité jsou přijímačky :palec: Já jsem třeba byla přijatá dříve než jsem vůbec maturitní vysvědčení měla, doložení bylo jen formalitou u zápisu do ročníku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
26.4.20 21:29

@dolltam na medicínu jsem našla, že mi můžou prominout přijímačky s průměrem do 1,50. Už ale nenapsali jaká vysvědčení chtějí. Někdo tvrdí, že poslední 3, někdo je přesvědčený, že z každého ročníku chtějí vysvědčení z druhého pololetí. Každý mi odpověděl jinak :nevim:
Na práva vzali souseda bez příjimaček, ale slyšela jsem, že se účastnil mnoha soutěží a působil jako dobrovolník v neziskové organizaci. Nemám šanci se s ním setkat a vzkaz po dědovi ještě nezískal odpověď :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
26.4.20 21:41

Poslední tři vysvědčení jsem dokládala ze ZŠ na gympl. Když jsem se hlásila z gymplu na VŠ na obor bez přijímaček pouze na průměr, dokládala jsem vysvědčení za 4 roky vždy z 2.pololetí a dívali se na průměr pouze z toho předmětu (konkrétně - hlásila jsem se na češtinu, koukali na průměr z češtiny) nikoliv celkový. Takže každá škola a potažmo i fakulta to bude mít jinak. Nejlepší asi bude napsat mail do každé školy, případně se třeba na fb přidat do nějaké skupiny pro prváky. Spoléhat se na informace „jedna paní povídala“ by se zrovna v tomto případě nemuselo vyplatit ;) ale podrobné informace o přijímacíc zkouškách musí mít uvedeny na stránkách, ty jsou bohužel často nepřehledné :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4159
26.4.20 21:47

Já se v minulosti dostala na 1.LF UK s průměrem 1,19 a brali do 1,20. Zajímala je koncová vysvědčení prvák až třeťák a pololetní čtvrťák. Maturitní už roli nehraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.20 21:56
@Anonymní píše:
Dobrý den,
vím že emimino je web pro maminky, ovšem nevěděla jsem, kde jinde bych se měla zeptat.
Momentálně jsem na gymnáziu a za chvíli mě čeká rozhodování o vysoké. Nechci to zanedbat, jako jsem to udělala s výběrem střední školy :lol:. Rozhoduji se mezi právnickou fakultou UK, lékařskou fakultou UHK, politologií nebo psychologií na UK. Problém je, že nikde nemůžu najít, jaké vysvědčení budu potřebovat (samozřejmě maturitní). Taky bych ocenila rady a případné zkušenosti s obory či školou výše uvedenou.
Píši sem, protože doma mi nedokáží moc poradit a ráda bych slyšela i jiné názory. Jinak se omlouvám, že se to netýká náplně těchto stránek.
Děkuji za odpověďi :D

Není nic jednoduššího, než napsat na jednotlivá studijní oddělení. A mimo to, každá fakulta má přijímací řízení podrobně rozepsané - co se dokládá, z čeho se zkouší atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3671
26.4.20 22:00

Tohle je dneska všechno na webu, každá lepší univerzita má podrobné info k přijímačkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
27.4.20 00:17

Ahoj, rozhodovala bych se hlavně podle toho, co tě baví za předměty na gymplu - zajímá tě lidské tělo, biologie, chemie, fyzika a ráda pomáháš lidem? Začni se učit na přijímačky na medicínu. Pokud tě bavi společenské vědy a právo, zkus právnickou fakultu, chceš-li být psycholožka, tak se připrav na přijímačky z psychologie. Informace o jednotlivých přijímacích zkouškách najdeš na webu fakulty nebo napiš na studijní. Na medicínu berou na některých fakultách na známky, ale ne všechny do průměru 1,5. Pokud máš takový průměr, tak si můžeš zažádat o prominutí zkoušek a oni seřadí přijaté přihlášky a vezmou třeba 30 nejlepších, většinou do průměru cca 1,2. Takhle je to treba na lf v Plzni. Hlavně bych vybírala školu podle toho, co tě baví, každá škola bude těžká, pokud tě to nezajímá. Přijímačky jsou to nejmenší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
27.4.20 00:26

Jinak na všechny zmíněné obory je celkem nával, fakt bych si ujasnila, co chceš v životě dělat a naplno se připravovala na ten daný obor. Třeba když se rozhodneš jit na medicínu, tak si dej přihlášku i na jiné lékařské fakulty. Byla jsem na medicíně, ale po dvou letech jsem odešla na fyziotetapii a nelituji, medicína je hodně náročná a mě to vůbec nebavilo. Fyzio je taky těžký obor, ale baví mě to o dost víc. Jinak na medinu jsou dobré přípravné kurzy, nejlépe přímo od té fakulty, na kterou se chceš dostat a modelové otázky, pokud je fakulta má. LF HK je myslím nevydává, ale třeba na 1lf jsou. Taky doporučuji, aby sis našla někoho, kdo na tvém vybraném oboru studuje, třeba ti poradí jak se tam dostat. Jinak slyšela jsem, že u přijímaček na medinu v Hradci je těžká fyzika, také se tam odečítaly body za špatnou odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
27.4.20 10:26

Najskor by si si mala utriast v hlave, co chces studovat. Pravo a lekarska fakulta su diametralne odlisne odbory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1260
1.5.20 09:22

Tak jsou lidi, co studují práva i medicínu zároveň, ono právo je poměrně časově nenáročné (obvykle stačí chodit jen na zkoušky)… U nás i učí JUDr. MUDr., dopoledne operuje, odpoledne zkouší a bádá :D Jinak to je fuk, jako inteligentní student (tím spíš s dobrým prospěchem) přeci přijímačky zvládneš bez problémů i bez bonifikací. :nevim: Žádné obavy. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat