Vyvařování lahví

167
10.3.21 11:24

Vyvařování lahví

Ahoj,
jsem prvorodička, tak se případně omlouvám za blbý dotaz. Kvůli mým zdravotním problémům budeme muset do měsíce přestat kojit a tak pomalu zjišťuji, co vše budu potřebovat k UM. Mám kamarádku, která má miminko na UM od narození a radím se s ní, ale teď mě jedna rada dost zarazila. Řekla mi, že sterilizátor lahví není potřeba. Tak jsem myslela, že lahve vyvařuje v hrnci, ale ona že ne. Že vždycky hned po dokrmení umyje lahev speciálním mycím prostředkem na dětské nádobí a to hodně horkou vodou. To samé dělá u saviček a dudlíků. Tak teď nevím, musí se teda sterilizovat nebo to takhle stačí? Je pravda, že kamarádky dítě bude mít rok a půl a ještě nebylo nemocné..
Děkuji za odpovědi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7579
10.3.21 11:26

Tak pokud používá nějaký desinfekční přípravek na nádobí, tak nemusí nic vyvařovatsi myslím já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
10.3.21 11:28

@Cenarius No desinfekce to vyloženě asi není, je to prostě jako jar, ale pro miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5140
10.3.21 11:30

Já měla sterilizátor do mikrovlnky, nestojí to moc a je to super, jednoduché. Jak byla dcera malinká do cca 3-4měsícu možná jsem denně to tam dala vše večer… láhvičku, dudllíky. Pak už třeba co třetí den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
10.3.21 11:32

Zdravim, no popravde jsem to delala, taky..pokaždé jsem lahve nevyvarovala, jenom umyla prostředkem na lahvičky, a nebo hodila do myčky bez tablety..a dítě jsem taky nemela nemocne, jestli je nachlazene, lahve za to nemůžou..ale myslim, ze to je na vas, jak si to uděláte.🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25986
10.3.21 11:43

Záleží jak moc jsi na hygienu, někdo vyvařuje po každém pití, jednou denně, někdo vůbec :nevim: někdo třeba měsíc, někdo do roka. Někdo dává kojeneckou, jiný z kohoutku. Budeš si muset udělat vlastní úsudek jak to chceš dělat ty. Žádný jak se to musí dělat, jinak dítě bude nevím co není.

Příspěvek upraven 10.03.21 v 11:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3465
10.3.21 11:44

Taky jsem nevyvarovala denně. Nalila jsem do lahve kapku skutečně setrneho „jaru“ a vroucí vodu z konvice. Kartáčem umyla a nechala vyschnout. Dceři je rok a půl a měla jednou rýmu. Rozhodně bych nic nedesinfikovala, to teda do úst určitě nepatří. Některé lahve se dají rozsroubovat, dá se tam trochu vody a v mikrovlnce se to sterilizuje. Nebo pro staršího jsem měla takový sáček na zip, taky se tam nalilo trochu vody a šlo to do mikrovlnky. Za mě sterilizátor úplně zbytečná věc. Jak staré máš miminko?
Edit. Ještě bych dodala, že po vyvarovani byl na lahvích povlak z vodního kamene, máme tvrdší vodu a to mi vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
10.3.21 12:15

@ProfZav Mám dvouměsíční miminko. Máme právě taky tvrdou vodu, takže určitě budeme používat kojeneckou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3465
10.3.21 12:26

@Letynka16 na pití jsem taky dávala kojeneckou, ale nevyvarovala jsem v ní.
Rozhodnutí je na tobě, stejnou práci jako sterilizátor udělá i hrnec na plotně :-) Dva měsíce je ještě docela málo, kdyby už třeba se plazilo, tak už je sterilizovani zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4618
10.3.21 13:44
@Letynka16 píše:
Ahoj,
jsem prvorodička, tak se případně omlouvám za blbý dotaz. Kvůli mým zdravotním problémům budeme muset do měsíce přestat kojit a tak pomalu zjišťuji, co vše budu potřebovat k UM. Mám kamarádku, která má miminko na UM od narození a radím se s ní, ale teď mě jedna rada dost zarazila. Řekla mi, že sterilizátor lahví není potřeba. Tak jsem myslela, že lahve vyvařuje v hrnci, ale ona že ne. Že vždycky hned po dokrmení umyje lahev speciálním mycím prostředkem na dětské nádobí a to hodně horkou vodou. To samé dělá u saviček a dudlíků. Tak teď nevím, musí se teda sterilizovat nebo to takhle stačí? Je pravda, že kamarádky dítě bude mít rok a půl a ještě nebylo nemocné..
Děkuji za odpovědi ;)

Jsem Husakovo dite a kdyz jsem mela potomka, tak mi detska rekla, ze vyvarovat sklenene lahve nemusim jen poradne umyt v horke vode, silikon dudliky jsem vyvarovala ve varic. vode. A kluk byl v poho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
11.3.21 14:11

Do 3m by som sterilizovala po každom umytí (pri mm ani to keďže to obsahuje aj nejaké protilátky), potom postupne stále menej. V pol roku keď mi tu olizuje podlahu a pusinkuje psa by mi už prišlo smiešne sa hrať na sterilnú lahev.

Inak ale je sterilizátor fajn, oveľa lepšie sa mi s tým robí ako v hrnci vo vode. A existujú aj také čo rovno aj sušia, už sa mi za taký nechce vyhadzovať peniaze ale taký by som asi používala aj častejšie /dlhšie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat