Vývoj 14ti měsíčního prcka

Anonymní
5.4.20 09:14

Vyvoj 14 ti mesicniho prcka

Ahoj, mam 14 ti mesicniho synka..Co me tak trochu trapi je jeho vyvoj..motorika je asi ok, leze po schodech, sedi, leze po čtyřech, obchází nabytek, v prostoru stoji..Vyleze na sedacku a ze sedacky atd..
Ale neukazuje, nereaguje na povely jako podej, dej, prines atd..
Kdyz se ale zeptam kde je na fotce mama, tata a bracha tak ukaze. Zviratka tez pozna..Kdyz mu dam figurky tak vzdy pozna ktere je ktere(bud schodi nebo ukaze)..Obcas kdyz se zeptam kde je ryba tak koukne na akvarko..Ale to je tak vse. A teda kdyz neco zakazu tak poslechne z 90 procent :-)
Neukazuje ani dlani a ani ukazovackem..Co se tyka mluvy, tak slabikujeme. bzabava, tatata, nenene, tytyttty, mamamamama..Vcera se naucil slovo kuk, ma rad kdyz se schovam za roh a delam na nej kuk..
Ocni kontakt ma, kdyz se usmeju smeje se, vyžaduje treba i mou pozornost, kdyz neco dela a ja jsem otočená a z legrace se na nej otocim a udelam oblicej tak se smeje a pak kdyz chce abych to zopakovala tak bud zamumla, nebo na me kouka do te doby nez to zopakuji a pak se tomu smeje.
Ve stredu teda mame videohovor s psycholozkou jelikoz se starsim chodime k psycholozce kvuli VYvojove disfazii, tak jsem ji poprosila zda by jsme to nemohly spolu probrat..
Je na tom nekdo co se tyka vyvoje podobne?
Hezkou nedeli preji :*

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

262
5.4.20 09:18

Uz asi mas srovnani se starsim, ne? Mne pripada uplne normalni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14699
5.4.20 09:21

Ne, moje dítě na tom nebylo ani zdaleka takhle. Ženský, někdy mám pocit, že pokud vám ty děti nečtou do dvou let Vergilia v originále, tak je to podle vás špatně. Ty děti nejedou podle tabulek, ale podle sebe. Měsíc sem, měsíc tam ve vývoji nehraje roli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
5.4.20 09:23

@eva.pass no co se tyka srovnání to tam sice je, starsi byl uplne mimo oproti mladšímu..Ale spis tam jsou ty obavy, zda je mladsi ok..Kazdy apeluje ze uz by mel ukazovat, reagovat na povely atd..A ja uz jsem z toho nejaka presla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7775
5.4.20 09:23

Já mám stejně starého syna. Rozdíl jen ten, že už chodí, ale na to má tvůj syn ještě čas. Jinak to co dělá tvůj syn podle mě odpovídá věku. Můj teda občas něco přinese, ale když nechce tak ani náhodou. Musí mít náladu. Když víš, že rozumí tak bych se nebála. Mluvení taky úplně zatím neovládá, což mi přijde normální. Umí papá, háji, baf baf, mňau, mňam. Ale někdy místo slov jen ječí, je trochu vzteklina :lol: pak z toho už si hezky ukáže co chce a nebo řekne mňam. Táta říká. Máma jen když po mě něco chce a vzteká se u toho. Považuji ho za naprosto normální dítě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
567
5.4.20 09:24

Podle mě je brzo na povely „podej, ukaž, přines apod.“ To je úplný začátek, kdy tomu může rozumět a přijde to každou chvílí, jinak toho umí moc. Stejně je jakási pomyslná hranice 18 měsíců, to přece nemá smysl plašit, jestli to na povel udělá ve 13,5 nebo v 15. :roll: Zpozornila bych, pokud by vyloženě zaostával, ale dělá kde co, takže to není že by neslyšel nebo vůbec nechápal. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
5.4.20 09:25

@Janli ja nepotrebuju aby mi četl, to uz cte muj čtyřletém takovy základy :) jen me zajima nazor, samozrejmne ze tim clovek nic nezmeni to ja vim. A dle tabulek se nerodim, protoze ani prvni neni a nebyl tabulkové dite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
5.4.20 09:29

@anavi13 no uprimne, nevim co znamena rozumi ve 14 ti mesicich :D Jestli je to ze reaguje na povely nebo nevim..To je prave ono..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
5.4.20 09:32

@prejeta_zaba ne to ne, on slysi to vim, protoze kdyz neco treba spadne na zem tak se otoci, na jmeno se taky z 90 ti procent otoci pokud neni zazranej do neceho co zrovna dela.To same ve 13 ti mwsicich delal asi 14 dni v kuse paci paci, papa a varila myšička. Ted teda prestal, ale vim ze to umi nebo umel..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.20 09:32

Ahoj, co napodoba - paci paci a podobny? ma to rad? ja mam malyho autistu, coz je asi to, ceho se obavas, a tohle proste nikdy nedelal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
5.4.20 09:37

@Andrea Cakrmen starsi ma vyvojovou disfazii, takze to taky nedelal. Misak mladsi ten to delal ve 13 ti mesicich paci paci, papa, varila myšička..Ale pak prestal po mesici..Starsi ten nemel treba ocni kontakt coz Misak ma a silnej uz od miminka..Ja se nebojim ani tak autismu ale spis obavy z te VD

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2943
5.4.20 09:43

A v čem má být jakože ten problém? Vždyť rozumí a ukazuje. Z popisu úplně normální dítě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
5.4.20 09:54

@Whitedog no zalezi asi jak kdo bere ze rozumi, udajne by mel reagovat na to, ze kdyz mu reknu podej mi balon, nebo prines si boty..
Ukazovani ze by mel ukazovat na veci co ho zajimaji..Ja sama jsem z toho jelen.Me prijde brzy ale natlak je ze vsech stran..Jak to ze nedela tohle a uz dela tohle? To by mel, davej si pozor, uz jedno dite s poruchou mas atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7775
5.4.20 11:12
@Cucollino píše:
@anavi13 no uprimne, nevim co znamena rozumi ve 14 ti mesicich :D Jestli je to ze reaguje na povely nebo nevim..To je prave ono..

Na povely občas. Ale spíš to myslím tak, že už chápe trošku kdy zlobí a kdy dělá něco hezkého. Ono je to fakt hodně v uvozovkách :lol: ale zase to dítě v tomto věku není úplně hloupé :lol: neboj já myslím, že je to úplně normální dítě :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
567
5.4.20 11:27
@Cucollino píše:
@Whitedog no zalezi asi jak kdo bere ze rozumi, udajne by mel reagovat na to, ze kdyz mu reknu podej mi balon, nebo prines si boty..
Ukazovani ze by mel ukazovat na veci co ho zajimaji..Ja sama jsem z toho jelen.Me prijde brzy ale natlak je ze vsech stran..Jak to ze nedela tohle a uz dela tohle? To by mel, davej si pozor, uz jedno dite s poruchou mas atd..

No tak jim odpověz i kdyby nějakou diagnózu měl tak jako co, přestane se točit svět? Tohle mi vždycky otvírá jídlu v kapse - tohle a tamhleto by měl a jaktože ještě neumí to… člověk se kolem těch dětí může přetrhnout a pak přijde nějaký chytrolín, co by měl a neměl. Evidentně dítě umí co má, věnuješ se mu až až, tak holt nepředvádí na povel před ostatními tabulky, to je hned důvod běhat po doktorech? Nenech se těmi řečmi tolik zviklat, kolikrát ti ostatní fakt jenom něco plácnout, aby řeč nestála a máma se toho hned chytá, jestli dítě nemá poruchu. O tom přece svět není. :zed: Sama vidíš, že u staršího dysfázie vypadala markantně jinak, tak neplaš. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama