Výživné, jak co počítat?

55
12.4.21 21:20

Výživné, jak co počítat?

Dobrý večer,
mám stanovené výživné od 1. 2. 2021 splatné měsíc předem k prvnímu dni v měsíci. Za ten únor mi měla zaplatit v únoru kdy mělo dojít soudní rozhodnutí, do tří dnů od něj. Jenže to rozhodnutí došlo až 10. 3.. Asi 9. 2. mi zaplatila 1500kč, 7. 3. dalších 1500kč, teď v dubnu už nic. Když jsem se jí ozval že mi dluží 3000kč tak prý co to mluvím a co vůbec chci. Nedokáže pochopit, nebo spíš nechce přijmout soudní rozhodnutí a prý mi dluží jen 1500kč, které mi nakonec stejně taky nechce ani dát. :lol: Nerespektuje nařízení soudu a syna musím vymáhat i přez policii, jako co já mám s takovým člověkem dělat? Vypadá to že já si vlastně celou situaci vymyslel a nic pro ni neplatí, nikdy nic nerespektovala. Co mě tedy zajímá? Pravdu přeci mám ne?! Od kdy podle toho mám tedy počítat že to neplatí? Kolik to je měsíců? Chci vědět hlavně kdy to bude 4. měsíc. Je to docela zmatené takhle a lámu si nad tím hlavu. Děkuji za všechny rady. :)

Edit:
přidal jsem obrázky které jsem měl dát hned, ale nijak jsem se tu nerozhližel a nečekal že to hude taková patálie.. :lol: jinak k tomu.. proč jsme tedy na místě projednávali že v únoru mi zaplatí až 15. když tedy únor měla platit až po rozsudku a říkáte že se to předem neplatí ale v daném mesici?

Edit 2:
Nic, končím, tady je výklad právníka a ani vyšší soudy se neshodnou na tomto, takže to tady nemá cenu se hádat s deseti ženskýma, to je sebevražda :lol: :lol:
https://www.davidzahumensky.cz/…atne-predem/

Příspěvek upraven 13.04.21 v 08:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8026
12.4.21 21:23

Podle mě jednoduchý. Má platit od 1.2. rozsudek došel až v březnu, tak jak přišel tak zaplatit únor+březen a dál platit dle rozsudku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4072
12.4.21 21:28
@Cenarius píše:
Podle mě jednoduchý. Má platit od 1.2. rozsudek došel až v březnu, tak jak přišel tak zaplatit únor+březen a dál platit dle rozsudku.

Měla zaplatit rovnou i za duben, když je to splatné měsíc předem.. teď v dubnu už měla mít zaplaceno i za květen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76310
12.4.21 21:29

@TomasCZ A kolik ma platit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76310
12.4.21 21:31
@darekp píše:
Měla zaplatit rovnou i za duben, když je to splatné měsíc předem.. teď v dubnu už měla mít zaplaceno i za květen.

No, ono tam nejspis nebude psano mesic predem, když si prectes ten spatlany prispevek, tak se informacim v nem neda moc vetit. Ono to bude spis tak, ze se na dany mesic plati predem = 1. v danem mesici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
@Cenarius píše:

Já to vidím ale jinak. Má to platit měsíc předem. To znamená že v tom únoru mi platila na březen. V březnu mi platila na duben + v březnu to došlo, tak mi měla dat další za ten únor a teď v dubnu na květen. Ne přeci? Tuďíž 3000kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
@j.a.n.i1 píše:
@TomasCZ A kolik ma platit?

no těch 1500 jak platila..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
12.4.21 21:32
@j.a.n.i1 píše:
No, ono tam nejspis nebude psano mesic predem, když si prectes ten spatlany prispevek, tak se informacim v nem neda moc vetit. Ono to bude spis tak, ze se na dany mesic plati predem = 1. v danem mesici.

ne.. je to doopravdy 1. den v měsíci předem.. spousta lidí to nechápe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
12.4.21 21:33
@darekp píše:

přesně tak si to myslím a tak tvrdím že tak je..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76310
12.4.21 21:35
@TomasCZ píše:
ne.. je to doopravdy 1. den v měsíci předem.. spousta lidí to nechápe..

Takze je to presne, jak jsem psala, na duben se plati 1. dubna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
12.4.21 21:37
@j.a.n.i1 píše:
Takze je to presne, jak jsem psala, na duben se plati 1. dubna.

ne.. když je to v měsíci předem tak na duben se platí v březnu, to dítě má mít ty peníze k dispozici dopředu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
12.4.21 21:42
@TomasCZ píše:
Dobrý večer,
mám stanovené výživné od 1. 2. 2021 splatné měsíc předem k prvnímu dni v měsíci. Za ten únor mi měla zaplatit v únoru kdy mělo dojít soudní rozhodnutí, do tří dnů od něj. Jenže to rozhodnutí došlo až 10. 3.. Asi 9. 2. mi zaplatila 1500kč, 7. 3. dalších 1500kč, teď v dubnu už nic. Když jsem se jí ozval že mi dluží 3000kč tak prý co to mluvím a co vůbec chci. Nedokáže pochopit, nebo spíš nechce přijmout soudní rozhodnutí a prý mi dluží jen 1500kč, které mi nakonec stejně taky nechce ani dát. :lol: Nerespektuje nařízení soudu a syna musím vymáhat i přez policii, jako co já mám s takovým člověkem dělat? Vypadá to že já si vlastně celou situaci vymyslel a nic pro ni neplatí, nikdy nic nerespektovala. Co mě tedy zajímá? Pravdu přeci mám ne?! Od kdy podle toho mám tedy počítat že to neplatí? Kolik to je měsíců? Chci vědět hlavně kdy to bude 4. měsíc. Je to docela zmatené takhle a lámu si nad tím hlavu. Děkuji za všechny rady. :)

Občanský zákoník upravuje poměrně rozsáhle institut vyživovací povinnosti rodičů k dětem a nezapomíná ani na způsob, jakým má být výživné placeno. Ten upravuje v ust. § 921 odst. 1 o. z. Dle něj se výživné plní v pravidelných dávkách a je splatné vždy na měsíc dopředu. Uvedené platí pouze, nerozhodl-li soud jinak, anebo se osoba výživou povinná nedohodla s osobou oprávněnou jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76310
12.4.21 21:42
@TomasCZ píše:
ne.. když je to v měsíci předem tak na duben se platí v březnu, to dítě má mít ty peníze k dispozici dopředu..

Ne, když je to 1. v mesici predem, tak je to v dany mesic na dany mesic. No a presne tohle je dopredu, neb hned na začátku mesice mas dopředu penize na dany mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
12.4.21 21:44
@j.a.n.i1 píše:
Ne, když je to 1. v mesici predem, tak je to v dany mesic na dany mesic.

:lol: :lol: :lol: važně? sama píšete že předem.. tak jak pak můžete říct že je to v daný měsíc?! :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
12.4.21 21:45
@j.a.n.i1 píše:
Ne, když je to 1. v mesici predem, tak je to v dany mesic na dany mesic. No a presne tohle je dopredu, neb hned na začátku mesice mas dopředu penize na dany mesic.

ne!!! Občanský zákoník upravuje poměrně rozsáhle institut vyživovací povinnosti rodičů k dětem a nezapomíná ani na způsob, jakým má být výživné placeno. Ten upravuje v ust. § 921 odst. 1 o. z. Dle něj se výživné plní v pravidelných dávkách a je splatné vždy na měsíc dopředu. Uvedené platí pouze, nerozhodl-li soud jinak, anebo se osoba výživou povinná nedohodla s osobou oprávněnou jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat