Výživné pro studentku

23.11.15 10:28

Výživné pro studentku

Alimenty 18leté po odstěhování od rodičů…

Dobrý den,

píšu za svého manžela, který má z předešlého manželství již 18letou dceru, které pravidelně posílá na její účet alimenty ve výši 3200 Kč. Tyto mu byly určeny v době, kdy byl ještě sám -rozvedený a posílal je bývalé manželce na účet.

Dnes jsme s manželem již sedm let spolu, já mám 12letého syna z předešlého manželství, na kterého beru alimenty 2500 Kč, a společně máme syna 3 půl roku.
Já jsem momentálně po mateřské na pracáku.

Chtěli bychom se zeptat, jestli by neměla matka (bývalá manželka) manželovy dcery, také platit nějaké alimenty na účet dcery, když se od ní odstěhovala a dcera nyní žije dočasně u prarodičů, dokud nedodělá tento rok maturitu?

Dcera má v plánu jít dále studovat vysokou školu a sehnat si vlastní ubytování a brigádu.
Matka (bývalá manželka) posílá prarodičům na účet 2000 Kč na stravu.

Je to dostatečná částka, nebo by měla platit stejně, jako můj manžel (3200 Kč)? Máme právo se nějak ozvat, aby výživa byla určena stejnou měrou, pokud na to matka má finance a manželovi od doby určení výživného přibyly dvě vyživovací povinnosti (na mě a našeho syna)?

Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24410
23.11.15 10:34

Vy můžete požádat o snížení alimentů.
Aby jí platila i matka a kolik - to by ji musela zažalovat dcera sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11401
23.11.15 10:42

Přesně tak, pokud není nic soudně, může matka posílat, kolik chce. Morální stránka věci je něco jiného.

Ať se ozve dcera, jestli je jí to málo, já bych do toho nijak nezasahovala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
23.11.15 10:44

Presne, muze jen otec zazadat o snizeni alimentu, na dalsi bych se redeji optala pravnika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4496
23.11.15 10:48

No a mimo těch 2000 jí matka nic nekupuje,…? Nevidím problém, že matka posílá 2000 těm prarodičům (bydlení + strava je také něco stojí)

Hlavně se mi líbí jak to řeší nová partnerka otce, přijde mi, že by jí nejraději alimenty skrouhla, přitom sama má na mladší dítě, které není na střední škole, v poměru vůči té nevlastní dceři slušné alimenty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 10:55

Ne jen, že jí nic nekupuje, ale spoléhá na to, že jí odjakživa nakupují a podporují prarodiče a sama si užívala do jejich 18ti jejich peněz a ani obědy ve škole jí neplatila!
Nejde mi o zkrouhnutí alimentů, jak tu píšete, ale o spravedlnost, aby se i matka podílela na výživě studující dcery stejnou měrou(a příjmy na to má!),když už u ní ani nežije!
Nevím proč by měl platit jen muž a matka si mnula ruce, jak se ostatní o dcerku postarají a ona z toho vyjde tak levně!

Příspěvek upraven 23.11.15 v 10:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4496
23.11.15 10:58

@MoňaŘím. zajímalo by mě jak víte že rodičům platí jen ty 2000. U matky není dcera ani o víkendech, prázdninách a svátcích,…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3582
23.11.15 10:59

@MoňaŘím. připrav se na to že tady budeš za hyenu… neboť se otevřeně zajímáš o výživné na nevlastní dceru a to se neodpouští ;)

Tvůj muž pokud mu to vadí že on platí víc ( to že to vadí tobě tak to tě chápu) než ex tak ať si promluví s dcerou jak to vidí ona. Pokud jí stačí co jí matka posílá tak ať si s klidnou duší zažádá o snížení výživného. Jak už píšeš tak od doby posledního určení výživného se u tvého muže změnilo to že má další dvě vyživovací povinnosti, jak je na tom ex nepíšeš, jestli i ona má ještě nějakou vyživovací povinnost, pokud již ne tak by ASI u soudu dostala výživné vyšší. Švagrová s ex platí klukovi, který od ní odešle stejné výživné a to každý 3.500,– Kč.
Pokud ale vycházíš s nevlastní dcerou dobře a nezasahuje vám to výživné do rozpočtu nějak fatálně, tak ji jej nechte…vždyť je to pro ní a pokud chce jít ještě studovat tak buď ledva ráda že to není lempl, co by se jen flákal doma a parazitoval na sociálních dávkách.

Toť můj názor. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24410

@MoňaŘím. Já to chápu, ale prostě právní úprava je taková, že by plnoletá dcera musela sama podat žalobu o určení výživného k soudu. Když to neudělá, tak vy s tím neuděláte nic.
Můžete ji o tom informovat, že má takovou možnost, to je tak všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669

@MoňaŘím.

Dcera byla asi ještě malá, když měla stanoveny alimenty v této výši. Myslím, že by byly spíše zvýšeny, ale protože vám přibylo dítě, možná by je pak zas snížili, takže bych do toho asi raději nerýpala. A jak už tu bylo řečeno, musela by dcera alimenty od matky vymáhat soudně. A asi by stejně více asi nedostala, pokud matka nemá nějaké vysoké příjmy. Zkusit to můžete.
A že tu někdo řeší novou partnerku otce a její pocity, na to se vykašli. Ve velké části rodin se chlapi o platby moc nezajímají, tak kdo se o to má zajímat, když ne ty. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
23.11.15 11:10
@MoňaŘím. píše:
Ne jen, že jí nic nekupuje, ale spoléhá na to, že jí odjakživa nakupují a podporují prarodiče a sama si užívala do jejich 18ti jejich peněz a ani obědy ve škole jí neplatila!
Nejde mi o zkrouhnutí alimentů, jak tu píšete, ale o spravedlnost, aby se i matka podílela na výživě studující dcery stejnou měrou(a příjmy na to má!),když už u ní ani nežije!
Nevím proč by měl platit jen muž a matka si mnula ruce, jak se ostatní o dcerku postarají a ona z toho vyjde tak levně!Příspěvek upraven 23.11.15 v 10:59

Tohle neřeš. Řeš svoji rodinu. Stejně nic nenaděláš, to by musela dcera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48639
23.11.15 11:36

@MoňaŘím. proč by jí měla platit obědy ve škole? Náš syn taky ve škole nejí :mrgreen:. si užívala alimentů jo, aha a holka bydlel kde? S mámou? on i bydlení něco stojí, strava, oblečení, obuv…Ty si taky dopřáváš z alimentů co dostáváš ne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8507
23.11.15 11:45
@MoňaŘím. píše:
Nevím proč by měl platit jen muž a matka si mnula ruce, jak se ostatní o dcerku postarají a ona z toho vyjde tak levně!

ale vždyť neplatí „jen muž“, sama píšeš, že platí i matka… sice míň, ale platí :nevim: a holčina hlady a na ulici není, protože co chybí, to zatáhnou její prarodiče - mmch, to jsou čí rodiče? matky nebo otce?

dopřávej si z alimentů, co dostáváš na starší dítě a nezáviď alimenty staršímu manželovýmu dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
23.11.15 11:46
@sagina píše:
ale vždyť neplatí „jen muž“, sama píšeš, že platí i matka… sice míň, ale platí :nevim: a holčina hlady a na ulici není, protože co chybí, to zatáhnou její prarodiče - mmch, to jsou čí rodiče? matky nebo otce?dopřávej si z alimentů, co dostáváš na starší dítě a nezáviď alimenty staršímu manželovýmu dítěti.
:palec: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4496
23.11.15 11:52
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu