Výživné těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andula135
Povídálka 44 příspěvků 21.02.18 12:15
Výživné těhotenství

Měla bych dotaz. S přítelem jsme se bohužel nepohodli a byla jsem nucená se od něho odstěhovat. Moc bych tady v tom nechtěla pátrat, proč a co se přesně stalo. Dostala jsem se přes tuto situaci.
Jsem však těhotná s nim. Miminko jsme si přáli, ale dopadlo to bohužel jinak. Dočetla jsem se na internetu, že má povinnost platit výživné i v průběhu těhotenství a samozřejmě i po. Má to bohužel jeden háček, bydlí v Německu a já se odstěhovala zpět do ČR. Nejsme ženatí. Nevím si rady, chtěla jsem se s nim v klidu domluvit a najít řešení. On je na mě sprostý, že mi nic platit nebude, že prý není otcem a chce test otcovství. Nějaké rády, nápady?

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32528 příspěvků 10 inzerátů 21.02.18 12:18

Nejlepší by bylo, abyste problém vyřešili, nezkoušeli jste nějakou poradnu? Kdyžtak dávám odkaz na paní psycholožku na emiminu: poradna@emimino.cz, zkus napsat dotaz s podrobnějším popisem situace tam. Druhá věc týkající se placení - výživné v těhotenství žádné není, je možné získat od otce příspěvek na výbavičku a náklady spojené s porodem a po porodu výživné na dítě a neprovdanou matku do dvou let dítěte. S tím posledním moc nepočítej, je to spíš teoretický pojem, než reálná věc. Pokud se nepřihlásí jako otec, budou nejspíš testy otcovství stanoveny soudně, po prokázání otcovství a vyměření výživného bude muset v nějakých splátkách vše zaplatit zpětne.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2044 příspěvků 21.02.18 12:21

Jak jste spolu dlouho?

Andula135
Povídálka 44 příspěvků 23.02.18 07:29

2 roky

Andula135
Povídálka 44 příspěvků 23.02.18 07:30
@Tiger-lily píše:
Nejlepší by bylo, abyste problém vyřešili, nezkoušeli jste nějakou poradnu? Kdyžtak dávám odkaz na paní psycholožku na emiminu: poradna@emimino.cz, zkus napsat dotaz s podrobnějším popisem situace tam. Druhá věc týkající se placení - výživné v těhotenství žádné není, je možné získat od otce příspěvek na výbavičku a náklady spojené s porodem a po porodu výživné na dítě a neprovdanou matku do dvou let dítěte. S tím posledním moc nepočítej, je to spíš teoretický pojem, než reálná věc. Pokud se nepřihlásí jako otec, budou nejspíš testy otcovství stanoveny soudně, po prokázání otcovství a vyměření výživného bude muset v nějakých splátkách vše zaplatit zpětne.

Děkuji moc, ale vím, že už to nepůjde.

andelka83
Neúnavná pisatelka 18570 příspěvků 23.02.18 07:36

@Tiger-lily proč teoretický pojem? Má na to zákonný nárok. Akorát že návrh se podává zvlášť od návrhu na svěření do péče a výše alimentů.

Na otcův podíl na úhradu výdajů za těhotenství a porod je taky nárok. Je dobré schovávat účtenky, výpisy z účtu. Asi bych zašla na ospod nebo do právní poradny, ať víš co a jak, pomůžou ti to sepsat k soudu.

advocatus.diaboli
Kecalka 392 příspěvků 25.02.18 14:43
  • výživné a zajištění úhrady některých nákladů neprovdané matce - lze zažalovat už během těhotenství
  • výživné po narození dítěte - lze zažalovat spolu s návrhem na určení otcovství

POZOR:
kdyby se před porodem chtěl nějak udobřovat, tak jestli nemáš v Německu zázemí, tak se tam nevracej, aby se dítě narodilo v České republice

jinak bys potřebovala jeho souhlas s přemístěním dítěte do jiné země, tedy i k návratu domů do ČR

Andula135
Povídálka 44 příspěvků 19.03.18 07:42

Děkuji moc za rady.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Miliony z Ameriky? Jak Eva a Vašek udělali novou kariéru na bohaté Floridě

Podnikavost se jim upřít nedá. Oblíbené pěvecké duo Eva a Vašek, kteří si... číst dále >

Top Star v ohrožení? Tvoří ho samé krásky, které začaly zakládat rodiny

Primácký bulvárně společenský pořad Top Star je v ohrožení. V tomto případě... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Martha Issová: Role Marie v Dukle 61 mě vysvobodila ze stereotypů

Herečka Martha Issová, životní partnerka režiséra Davida Ondříčka, zazářila... číst dále >

Reklama