Reklama

Výživné těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andula135
Kecalka 144 příspěvků 21.02.18 12:15
Výživné těhotenství

Měla bych dotaz. S přítelem jsme se bohužel nepohodli a byla jsem nucená se od něho odstěhovat. Moc bych tady v tom nechtěla pátrat, proč a co se přesně stalo. Dostala jsem se přes tuto situaci.
Jsem však těhotná s nim. Miminko jsme si přáli, ale dopadlo to bohužel jinak. Dočetla jsem se na internetu, že má povinnost platit výživné i v průběhu těhotenství a samozřejmě i po. Má to bohužel jeden háček, bydlí v Německu a já se odstěhovala zpět do ČR. Nejsme ženatí. Nevím si rady, chtěla jsem se s nim v klidu domluvit a najít řešení. On je na mě sprostý, že mi nic platit nebude, že prý není otcem a chce test otcovství. Nějaké rády, nápady?

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33144 příspěvků 10 inzerátů 21.02.18 12:18

Nejlepší by bylo, abyste problém vyřešili, nezkoušeli jste nějakou poradnu? Kdyžtak dávám odkaz na paní psycholožku na emiminu: poradna@emimino.cz, zkus napsat dotaz s podrobnějším popisem situace tam. Druhá věc týkající se placení - výživné v těhotenství žádné není, je možné získat od otce příspěvek na výbavičku a náklady spojené s porodem a po porodu výživné na dítě a neprovdanou matku do dvou let dítěte. S tím posledním moc nepočítej, je to spíš teoretický pojem, než reálná věc. Pokud se nepřihlásí jako otec, budou nejspíš testy otcovství stanoveny soudně, po prokázání otcovství a vyměření výživného bude muset v nějakých splátkách vše zaplatit zpětne.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2464 příspěvků 21.02.18 12:21

Jak jste spolu dlouho?

Andula135
Kecalka 144 příspěvků 23.02.18 07:29

2 roky

Andula135
Kecalka 144 příspěvků 23.02.18 07:30
@Tiger-lily píše:
Nejlepší by bylo, abyste problém vyřešili, nezkoušeli jste nějakou poradnu? Kdyžtak dávám odkaz na paní psycholožku na emiminu: poradna@emimino.cz, zkus napsat dotaz s podrobnějším popisem situace tam. Druhá věc týkající se placení - výživné v těhotenství žádné není, je možné získat od otce příspěvek na výbavičku a náklady spojené s porodem a po porodu výživné na dítě a neprovdanou matku do dvou let dítěte. S tím posledním moc nepočítej, je to spíš teoretický pojem, než reálná věc. Pokud se nepřihlásí jako otec, budou nejspíš testy otcovství stanoveny soudně, po prokázání otcovství a vyměření výživného bude muset v nějakých splátkách vše zaplatit zpětne.

Děkuji moc, ale vím, že už to nepůjde.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19599 příspěvků 23.02.18 07:36

@Tiger-lily proč teoretický pojem? Má na to zákonný nárok. Akorát že návrh se podává zvlášť od návrhu na svěření do péče a výše alimentů.

Na otcův podíl na úhradu výdajů za těhotenství a porod je taky nárok. Je dobré schovávat účtenky, výpisy z účtu. Asi bych zašla na ospod nebo do právní poradny, ať víš co a jak, pomůžou ti to sepsat k soudu.

advocatus.diaboli
Kecalka 395 příspěvků 25.02.18 14:43
  • výživné a zajištění úhrady některých nákladů neprovdané matce - lze zažalovat už během těhotenství
  • výživné po narození dítěte - lze zažalovat spolu s návrhem na určení otcovství

POZOR:
kdyby se před porodem chtěl nějak udobřovat, tak jestli nemáš v Německu zázemí, tak se tam nevracej, aby se dítě narodilo v České republice

jinak bys potřebovala jeho souhlas s přemístěním dítěte do jiné země, tedy i k návratu domů do ČR

Andula135
Kecalka 144 příspěvků 19.03.18 07:42

Děkuji moc za rady.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >