Vznik těhoteství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
27
9.1.22 17:32

Vznik těhoteství

Holky, mám na vás takový osobní dotaz, ale věřím, že se dokážete svěřit a některá se i ráda podělí o svůj zážitek :)
Zajímá mě, jak vlastně vaše mimča vznikly.. Jestli jste se s partnerem domluvili a bylo to plánované, nebo omylem nebo jaké zkrátka situace vedly k otěhotnění?
Já jsem si mimčo moc přála, teď už jsem na to stará. Moc těžko se mi s tím smiřuje a někdy přemýšlím, kde se stala chyba a jak to vlastně mají ostatní? Na plánované těhotenství nikdy nedošlo. S prvním přítelem mi přišlo, že je na děti brzo a v 25letech byl rozchod. Pak nějaké nic moc vztahy. Pak jsem se zamilovala, přítel věděl od začátku, že dítě chci, sám už děti měl. Ale evidentně to byl slaboch, nikdy mi naplno neřekl, že už dítě nebude a tak jsme se po spoustě let rozešli. Vždy jsem chtěla, aby jsme na to byli dva a možná si to představovala moc idylicky, ale nikdy jsem nedokázala si prosadit za každou cenu svou, prostě potřebuji cítit, že i ten druhý to chce.
Budu ráda, když se podělíte o své zkušenosti, možná mi to pomůže vše tak nějak lépe pobrat.
Děkuji a hezký večer :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
875
9.1.22 17:39

To mě mrzí… Ale třeba vzdálená příbuzná rodila poprvé až v padesáti…
Já jsem děti chtěla co nejdřív (klidně v 18,ale to jaksi nešlo)… No a když jsme s manželem byli dva roky a kousek. Rok z toho manželé, tak jsem se ho ptala proč děti ještě nechce.. No že prý kvůli financím, brali jsme hypo a stavěli dům. Tak jsme řešili že vlastně s finance. A to do 50 bude pořád to samé a s vidinou toho, že nám snaha zabere aspoň rok jsme to zkusili… Máme dvojčata na první pokus. Takže naší kluci vznikli plánované ale zároveň neplánovaně na první dobrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
9.1.22 17:49

Ahojky :).První dcera se povedla po roce snažení a byla plánována :srdce:.Druhá dcera se povedla hned a také byla plánována :srdce:.Třetí dcera kterou teď nosím v bříšku byla překvápko, ale chtěná :srdce:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19823
9.1.22 17:54

Dcera planovana, snazeni rok a pul. Syn planovany, snazeni skoro 2 roky. Mezi tim se zadarilo i neplanovane neco, ale z toho nakonec nic nebylo, jako by priroda vedela, ze ted neni dobry doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 18:08

Moje teta rodila ve 45, já ve 38. Nikdy jsem dítě neplánovala a po pravdě ani nechtěla. Byla jsem spíš rozlítána po světě a dítě do mých plánů „nezapadalo“. Kvůli mému životnému stylu, jsem neměla ani dlouhodobé vztahy na založení rodiny (max 4 roky vztah). S mým partnerem jsme se dali do kupy před 3 roky a když přišla téma dítě, tak nějak jsme se shodli, že dítě mít nebudeme. Ani jsme se nepokoušeli. Až jsem nakonec otěhotněla a když jsem to zjistila, na potrat bylo pozdě. Než se měl prcek narodit, hodně jsme o tom mluvili, zvažovali všechny možnosti i dát dítě k adopci.
Když se prcek narodil, trpěla jsem depresemi, přítel zápasil s vlastníma pocity… Miminko nám obrátilo náš zažitý rytmus hoře nohami… Ale čas plynul a byla jsem odhodlaná, že dítě vychovám i sama…
Dnes je prckovi rok, je to malý andílek křížený s čertem, ale dal mi smysl života, který jsem nenašla v celým světě, a to jsem byla před tím šťastná s vědomím, že nic my nechybí. Přítel je z něho nakonec hotový, a čím je kluk starší tím jsou z nich větší kamarádi.
Nevím, kolik ti je let… ale snad ještě není pozdě :)

• Citovat
  • Nahlásit
4259
9.1.22 18:14

O miminku jsme mluvili delší dobu, dřív se trochu rozcházely naše názory na to, kdy do toho jít - ale naštěstí nijak zásadně a ve finále jsme se shodli. Pak jsem měla nějaké zdravotní problémy, které jakmile jsme vyřešili, zkusili jsme to. A díky bohu to vyšlo prakticky hned :srdce: U nás tedy čekáme miminko z obou stran opravdu chtěné a plánované. Jsem hrozně ráda, že jsme do toho vzájemně dospěli ve stejný okamžik a nikdo nemusel na toho druhého nijak tlačit nebo čekat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28701
9.1.22 18:21

Obě děti plánované. Takže jsme se proste přestali chránit. :nevim:
A já teda nezakládam rodinu s přáteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
9.1.22 18:22

@SussieS To je super, určitě ti tato shoda dodá i potřebnou pohodu. Hodně štěstí s mimčem :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
9.1.22 18:26

@Elea9 Tak to máte dvojitou radost :D
Věřím, že i v 50ti to jde, ale už to považuji za zázrak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
9.1.22 18:27
@Svistice píše:
Obě děti plánované. Takže jsme se proste přestali chránit. :nevim:
A já teda nezakládam rodinu s přáteli.

Jak to myslíš, s přáteli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7512
9.1.22 18:34
@jezatka píše:
@Elea9 Tak to máte dvojitou radost :D
Věřím, že i v 50ti to jde, ale už to považuji za zázrak :)

V jednom díle dokumentu Pološero o starších matkách vystupovala žena, co měla první dítě (přirozeně) v 49.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7512
9.1.22 18:35
@jezatka píše:

Svobodná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28701
9.1.22 18:38
@jezatka píše:
Že závazkum v podobě děti předchází závazek sdílet s někým život, mít spolecne cile, něco spolecne budovat, směřovat spolu někam. Ty děti tam pak obvykle to místo najdou vcelku přirozeně
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
9.1.22 18:49
@Svistice píše: Že závazkum v podobě děti předchází závazek sdílet s někým život, mít spolecne cile, něco spolecne budovat, směřovat spolu někam. Ty děti tam pak obvykle to místo najdou vcelku přirozeně

Jjj, taky to tak vidím a chtěla bych to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4177
9.1.22 18:52

Byli jsme spolu asi dva roky, když jsme se rozhodli přestat chránit. Trvalo to dva roky a skončilo potratem, ale do roka se pak narodila dcera, to už jsme byli manželé, a pět let na to druhá (taky plánovaná, ale trvalo jen tři měsíce než jsem počala). Prostě jsme byli od začátku ve shodě a čekali jsme, až budem mít peníze, bydlení a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat