Reklama

Vztah na dálku, VŠ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

allan
Povídálka 33 příspěvků 02.03.17 13:11
Vztah na dálku, VŠ?

Byli jste na VŠ, odděleni od svého protějšku? My jsme nastoupili teď, budeme takto, odděleni žít 5 let. Pak plánujeme společný život, dům, časem děti, budoucnost.
Myslíte, že protějšek dokáže být věrný, pakliže mu za to partner stojí?
Jaké jsou vaše zkušenosti? Nebojte se podělit o zkušenosti,
moc mi to pomůže (se sebevědomím? či klidem v duši?)
Případně, byli/y jste vy věrní?
Díky, A.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 13:17

Řekla bych, že VŠ je vůbec taková zkouška vztahu. My se s přítelem během VŠ po 5 letech rozešli. A to jsme studovali ve stejném městě, ale bydleli každý zvlášť. Já myslím, že ve spoustě případů se člověku při studiu otevřou oči. Poznají nové lidi, jiný způsob života a nakonec zjistí, že to, co žili doteď může být i úplně jinak - často lépe. Já bych to nějak předem neprožívala. Buď o ustojíte nebo ne. :nevim:

Tarinka
Echt Kelišová 8195 příspěvků 1 inzerát 02.03.17 13:21

My jo, my takhle zili, nejdriv jsem byla na vejsce jen ja, dalsi rok i tehdejsi pritel, na stejne koleji, kazdy na jinem bloku, posledni dva roky ob pokoj, pak ja se vratila domu a sla do prace a on jeste rok studoval. A za dva roky se rozeseli :mrgreen: takovejch peknejch kluku, co kolem bylo :P :oops: a ted mam dve holcicky se spoluzakem z vejsky :nevim: :mrgreen:

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 02.03.17 13:33

Nevěřím, že po těch 5 letech spolu vydržíte.

lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 02.03.17 13:43

Uplne v pohode muzete vydrzet a fungovat i za 5 let. Znam takovych paru strasne moc, muj bratr treba studoval v USA a pritelkyni mel tady cele ctyri roky a dodnes jsou spolu, manzele a maji deti. Jenze nesmis nad tim takhle premyslet. Uz dopredu uvazovat stylem, ze to mozna nepujde…

Procházející
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 02.03.17 13:46

Já bych to nesváděla na Vš. Vztahy jsou vždy sázka do loterie, riziko rozpadu vztahu je spíše ten věk. Jste oba mladí, je vám 20 let, ještě se budete hodně vyvíjet a měnit… a nikde není psaný, že budete oba na Vš 5let, taky vás můžou po semestru vyhodit. Je tam hrozně moc proměnných…

allan
Povídálka 33 příspěvků 02.03.17 13:48

@Procházející, máš pravdu. Asi jsem obětí svého vlastního přemýšlení. Po pravdě, je mi lépe, když jsem si přečetl pozitivní odpověď. (Nadějnou)

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 15 inzerátů 02.03.17 13:48

Já šla kvůli tomu na vejšku do stejného města a stejně nám to nevydrželo… moje kolegyně a její přítel to ustáli, už jsou spolu 15 let a mají dvě dítka :-)
může to dopadnout tak i tak. A taky to můžete těch pět vydržet a potom až budete spolu, to už klapat nemusí. :nevim:

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 9 inzerátů 02.03.17 13:50

@allan ano znám 2 takové případy - jednou Praha a Hradec Králové, jednou Praha a Liberec. Jedni jsou ted 2. rok po vejšce, zařizují bydlení, plánují svatbu.. Druzí se po VŠ vzali, založili rodinu a po 8 letech od svatby rozvod.. Pak znám fůru takových, co se časem rozešli.. dřív či později během studií.. To se fakt nedá říct.. ale je-li vztah pevný a kvalitní, vydrží to. Dá se to :)

ixule
Vesmírná mluvilka 34957 příspěvků 02.03.17 13:55

Pokud se uvidíte o víkendech, může to vydržet, ale moc tomu nevěřím :think: Nikdo ti to neřekne dopředu, protože nikdo neví, jaký je váš vztah a jací jste vy dva :nevim: vše ukáže čas :nevim:

Premek_Orac
Závislačka 4211 příspěvků 02.03.17 14:31

@allan Je to podobná zkouška vztahu, jako začátek společného bydlení.
Každopádně je v případě vztahu na dálku potřeba jak důvěra, tak tolerance.
Přeju hodně štěstí, ať to zvládnete. Lehké to nebude, ale příklady ukazují, že to zvládnout lze.

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 02.03.17 14:40

KDyž jsme spolu začali chodit, studoval můj přítel v Praze. Já byla 70km daleko. Vídali jsme se 3roky jen o víkendy. Pak jsem nastoupila na výšku taky. Dva roky jsem bydlela na koleji na druhé straně města a vídali jsme se jednou v týdnu a o víkendy. Pak jsme si spolu našli byt. To už přítel pracoval. Tam jsme bydleli dva roky na zkoušku, zda to nějak zvládnem. Nakonec jsme si na hypotéku pořídili dům. Pak jedno dítě, svatba, pak druhé dítě, nakonec třetí dítě. Jsme spolu 18 let. Dálkové partnerství to bylo cca 6 let.

allan
Povídálka 33 příspěvků 02.03.17 15:54

A chodil partner/ka na VŠ i na diskotéky? Nežárlili jste?

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 02.03.17 16:20

@allan Partner ne, on na to není. Ale já jo a on s tím problém neměl. Tedy po dobu, co jsem byla na koleji. Pak už nebyla příležitost (na koleji jsem chodila občas se spolubydlícími, byla to legrace, kdy jsme se šli uvolnit třeba před a nebo po zkoušce). Kdo chce žárlit, důvod si vždy najde. Vztah je hlavně o důvěře a kompromisech. Jelikož my jsme k sobě tolerantní a důvěřujeme si, jsme spolu tak dlouho. Víc v tom není potřeba hledat. A lidi si jsou věrní, pokud je to pro ně důležité. Pro nás to důležité je.

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 19:28

Nevěřím, že spolu zůstanete.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama