Vztah, stěhování hypotéka

Anonymní
10.10.19 12:33

vztah, stěhování hypotéka

Ahojte, ráda bych se zeptala těch, co mají za sebou. Jak váš vztah ustál „stresy“ a veškeré problémy kolem stěhování a hypotéky. Jsme s přítelem rok a 3 měsíce, já mám syna z předchozího manželství. Ten pujde od září do školy a já se chci vrátit zpět do rodného města. Tak, aby uz tam mohl začít se školou a nemusela měnit. Ted žijeme nekde, kde zustat určite nechceme, takže varianta je bud jeho mesto nebo moje. Já se chtela vráti jeste nez jsme se poznali, takže to vedel od začátku a tak nejak postupne se s tím smiřuje. Netlačím, nepřemlouvam, diskutujeme o tom. Ví, že přijde „o všem“ co tam za celý život měl (práce, kamarady, koníčky, bude muset prodat byt, abychom si dovolili koupit jiny, vzít si hypo…) spoustu změn, ne malých a jeste po relativně krátké době.
Máme přirozeně strach ze spousty věcí, jsme připraveni, že to bude velmi náročné období. Tak se ptám těch, co zažili neco podobného, zamávalo to s vašim vztahem? Ustáli jste to?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4917
10.10.19 12:42

My jsme se stěhovali celkem 4× než jsme pustili kořen, pokaždé úplně někam kde jsme nikoho a nic neměli. Až na posledním místě jsme zapustili kořen a už tady asi zůstaneme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 12:51

@Zabatko Na to nemáme čas a ni prostředky hledat a zkoušet, kde chceme být. Respektive já vím, kde chci být. On se tak nějak spíš přizpůsobí, nadšený z toho ale není…Spíš mi jde o ten kolotoč kolem toho všeho, jak moc je to pro vztah náročné

• Nahlásit
  • Citovat
10612
10.10.19 12:54
@Anonymní píše:
Ahojte, ráda bych se zeptala těch, co mají za sebou. Jak váš vztah ustál „stresy“ a veškeré problémy kolem stěhování a hypotéky. Jsme s přítelem rok a 3 měsíce, já mám syna z předchozího manželství. Ten pujde od září do školy a já se chci vrátit zpět do rodného města. Tak, aby uz tam mohl začít se školou a nemusela měnit. Ted žijeme nekde, kde zustat určite nechceme, takže varianta je bud jeho mesto nebo moje. Já se chtela vráti jeste nez jsme se poznali, takže to vedel od začátku a tak nejak postupne se s tím smiřuje. Netlačím, nepřemlouvam, diskutujeme o tom. Ví, že přijde „o všem“ co tam za celý život měl (práce, kamarady, koníčky, bude muset prodat byt, abychom si dovolili koupit jiny, vzít si hypo…) spoustu změn, ne malých a jeste po relativně krátké době.
Máme přirozeně strach ze spousty věcí, jsme připraveni, že to bude velmi náročné období. Tak se ptám těch, co zažili neco podobného, zamávalo to s vašim vztahem? Ustáli jste to?

My jsme se s mužem hodně stěhovali, než jsme měli děti. Já ako dítě, do15let jsem se stěhovala s rodiči 7× a bylo to hrozný. Nikdy jsem nezapustila kořeny, neznala jsem pojem „domov“ nějaké krášlení, nějakou péči o domov, vzpomínky a tak. :nevim:
Muj muž prožil celý život v jednom domě a má k tomu domu silný vztah, k té lokalitě, k těm lidem, má silné vzpomínky, tchýně třeba hodně lpí na tom domě…

A když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem chtěla to samé pro své dítě a tak jsme hledali a když dcera měla 10m, tak jsme koupili super dům a já okamžitě zapustila kořeny. Bydlíme tady 4 roky a já to tady miluju, fakt miluju ten nedokonalý dům, miluju tu zahradu, miluju to tady (jo par sousedů bych vyměnila :lol: ), nebojím se v noci chodit po domě aniž bych si rozsvítila, cítím jak ten dum prostě žije :nevim: těžko vysvětlit. Neskutečně ráda se domů vracím, jakákoli dovolená, prostě doma je doma. Moje děti milují náš dům.

Pro mě se z toho pojmu stala strašně důležitá věc. Ale je pravda, že i když starší dcera chodí do státní vesnické školky, tak ale od ledna bude mít možnost jezdit semnou do městské školky, kde nastupuju. Ale uvidíme, protože silně zakořenila v te školce a miluje tamní děti, strašně si užívá ten kontakt s nimi, sledovat je jak na sebe reagují :srdce: fakt užasný!!!

Za sebe - fakt strašně důležité zapustit kořeny a udělat si kolem sebe nějakou komunitu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
10.10.19 12:54

Já se stěhovala za bývalým přítelem 200km a ani ve snu mě tehdy nenapadlo, že toho budu po rozchodu litovat. Vybavuji si, že jsem mu i kolikrát v nějaké diskusi vyčetla, ať si uvědomí, že jsem kvůli němu vše opustila a bla bla bla bla :D
Ve stejném městě žiju stále, s jiným partnerem (bez výčitek, že jsem kvůli němu odpustila rodný domov), jen mě mrzí, že mám daleko dědečka a babičku na hlídání x)
Zařizování společného bydlení bylo na klid, domů za mými rodiči a přáteli jezdíme rádi :) a já se konečně po 10 letech cítím jako doma ;)

Očividně tvůj partner veškeré nástrahy s tím spojené zná, tak bych se toho nebála. Přesto bych očekávala, že se nějaká uštěpačná poznámka může objevit :)

Příspěvek upraven 10.10.19 v 13:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10612
10.10.19 12:55
@Anonymní píše:
@Zabatko Na to nemáme čas a ni prostředky hledat a zkoušet, kde chceme být. Respektive já vím, kde chci být. On se tak nějak spíš přizpůsobí, nadšený z toho ale není…Spíš mi jde o ten kolotoč kolem toho všeho, jak moc je to pro vztah náročné

Bude náročné, že jste spolu někde, kde jeden z vás dvou enchce být. Ujasnit si co od vztahu chcete, kde chcete být, jak chcete žít, co od života očekáváte. Jaké máte priority :nevim:

U mě by třeba vztah zabilo, kdyby tehdy muž nechtěl z Prahy odejít, protože mi bylo jasné, že třeba tam rodinu nechci :nevim: naštěstí jsme to tak viděli oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 13:06

Je to náročné. A o to víc jestli on si není 100% jistý a je tlačen časem.

Uplně si nedokážu představit, že prodávám svůj byt a kupuju jiný jinde s někým s kým jsem rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 13:16

@leylen nástrahy a problémy kolem celeho procesu si uvedomuje, mluvime o nich, ale ta realita je vzdycky potom jiná… má kolem sebe nekolik vztahu, které zabila stavba domu… Vím, že je to jiná situace, ale prodej bytu, koupě bytu, hypoteka.. nebude to asi o nic jednodušší ještě kdyz to relativne specha :(
@chs.jasmin Není to až tak o tom, že tam nechce být, ale bojí se vsech tech zmen. Jasne, že by pro nej bylo pohodlnější zustat tam, kde celou dobu žil. Ale to zas bude složitejší pro mě, nehledě na výhody pomoci rodiny v mem meste, což v jeho meste bychom hlídaní nemeli. Pojem ujasnit si, co chcete se jednoduše říká. Chceme být spolu, mít práci, co nas uživí, být spokojeni a vsechny ty klasické věci, co si predstavuje kazdy. Na dům nedosáhneme, nevadí nám žít v bytě. Obojí se dá v tom i v tom měste, z každe varianty bude jeden z nás „tratný“. Ale tohle tu nevyřeším…
Spíš jsme spolu relativně krátce a máme docela málo času na to vyřešit naši situaci. Je nám obou jasné, že to budou dost stresové záležitosti (at uz se budem stehovat do „mého“ nebo „jeho“ mesta), určite přijdou veci, na kterých se neshodneme a nedelam si iluze, že by nevznikl nejaký konflikt… Proto jak toto v klidu ustát? Vím, jak je to individuální, spíš se chci podelit o zkušenosti,…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.10.19 13:18

@Náměsíčná jo, to je přesně jedna z tech věcí, co se nám denně honí hlavou :?

• Nahlásit
  • Citovat
390
10.10.19 13:25

Lidé řeší daleko větší stresy a problémy. Tohle mi přijde jako nic. Pokud spolu chcete být, tak je snad jedno kde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 13:35

Na cihlu jsme zrekonstruovali velký bytový dům s nekolika bytovymi jednotkami a dvema zdravotnickými zařízeními + zahradou. Nehádali jsme se, bylo to náročné, navíc s malým synem, pro něhož jsme prakticky neměli hlídání. Dnes na to vzpomínám pozitivně, i přesto, že každá profese, co na domě dělala, něco totálně zmrvila (pardon za výraz). Je to o tom, jak tohle budete zvládat a umět jednat s firmami/ou. Dnes nádherně bydlíme a máme skvělé pracovní prostředí. Co se týče stěhování, přestěhovala jsem se kvůli dnes už manželovi z Prahy do města cca 70tisíc obyvatel do 2 hodin od Prahy. Nelitovala jsem ani jednou. Hlavní město jsem milovala, ale tady máme rodinu (manželovu), práci, domov, lepší výjezdy za přírodou…V době stěhování jsme spolu jen chodili, ale věřila jsem, že se vezmeme a ma to perspektivu. Kdybych měla pochybnost, že partner není ten pravý, nešla bych s ním. Neřešili jsme to tolik jako vy asi. Mně manžel taky už na začátku řekl, že se po atestaci stěhuje do svého rodného města. Byla jsem na to připravená, že to přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.10.19 13:39

PS: jen ještě dodám, že v době stěhování jsme spolu byli rok a půl

• Nahlásit
  • Citovat
3438
10.10.19 13:40

Předpokládanám, že chceš být blíže své rodině a přátelům, on své zázemí naopak opustí. Co kompromis ve stylu bydlení někde na půl cesty tak, abyste na tom byli stejně? O tom jste neuvažovali proč?

Příspěvek upraven 10.10.19 v 13:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 13:40

@Terka14 stres a problémy jsou vzdycky nejvetší zrovna ty, které prožíváme a osobně se nás dotýkají. Ale souhlasím a dekuji, v globále jsou to samozřejmě prd problémy… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.10.19 13:43
@Anonymní píše:
Na cihlu jsme zrekonstruovali velký bytový dům s nekolika bytovymi jednotkami a dvema zdravotnickými zařízeními + zahradou. Nehádali jsme se, bylo to náročné, navíc s malým synem, pro něhož jsme prakticky neměli hlídání. Dnes na to vzpomínám pozitivně, i přesto, že každá profese, co na domě dělala, něco totálně zmrvila (pardon za výraz). Je to o tom, jak tohle budete zvládat a umět jednat s firmami/ou. Dnes nádherně bydlíme a máme skvělé pracovní prostředí. Co se týče stěhování, přestěhovala jsem se kvůli dnes už manželovi z Prahy do města cca 70tisíc obyvatel do 2 hodin od Prahy. Nelitovala jsem ani jednou. Hlavní město jsem milovala, ale tady máme rodinu (manželovu), práci, domov, lepší výjezdy za přírodou…V době stěhování jsme spolu jen chodili, ale věřila jsem, že se vezmeme a ma to perspektivu. Kdybych měla pochybnost, že partner není ten pravý, nešla bych s ním. Neřešili jsme to tolik jako vy asi. Mně manžel taky už na začátku řekl, že se po atestaci stěhuje do svého rodného města. Byla jsem na to připravená, že to přijde.

Děkuji za pozitivní příběh :mavam:. Mám dítě, musím tyhle věci už řešit jinak než za svobodna, chci být připravená na vsechno to těžké, co to přinese, abych pak mohla být příjemně překvapená :D. To je samozřejmě trochu s nadsazkou…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama