Vztahy a osamělost

Anonymní
12.2.21 11:28

Vztahy a osamělost

Zdravím ve spolek předem se omlouvám za anonimitu ale vzhledem k množství lidí co velmi rádi hejtují to tak bude lepší a teď k dotazu co se mohlo přihodit? je mi už skoro 50let celý život jsem o samotě ne z vlasního rozhodnutí ale z rozhodnutí opačného pohlaví nejsem zrovna vábného vzhledu viz pokousaný obličej od psa atd a teď náhle na stará kolena se zčista jasna oběvila možnost s někým být ale já už nechci prostě už to nejde což mi má pro mě zcela nepochopitelně za zlé celý zbytek rodiny a i přátelé a já to nechápu z jakého důvodu? proč mi je vyčítáno že už o lidi a vztah nestojím i když byla celý život samota? a to nechtěná

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
152
12.2.21 11:34

Celej život si byla nechtěně sama, teď když už najednou nemusíš být sama, chceš být sama. Mají ti to za ‘zlé’, protože to nedává logiku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19102
12.2.21 11:34

Protože všichni okolo ví vždycky líp než ty, jak máš žít. U nás v rodině je to podobný. Žena 40+, sama je ovšem z vlastního rozhodnutí, je asexuální a nestojí ani o vztah a stejně do ní spousta lidí neustále vandruje a vysvětluje jí, co je pro ni nejlepší. Celkem funguje věta - „můj život, moje věc, nepleť se mi do toho“. A hlavně nic nevysvětluj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
12.2.21 11:43

Je to tvůj život, tvé rozhodnutí. Možná bych to zkusila, rozhodla se podle toho, jak by se to vyvíjelo, přece to nemusí být do konce života. Ale neřídila bych se tím co chtějí nebo radí ostatní, ale podle sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20132
12.2.21 12:07

Tak jestli jsi jim roky plakala na rameni, že jsi sama a teď odpálíš nápadníka, tak se nediv, že to nechápou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1385
12.2.21 12:21

Připomnělo mi to, jak se kdysi nejmladší sestra nesměla provdat, dokud nedoopatruje rodiče. Po jejich smrti ji často v té době už bylo přes 30, měla nálepku staré panny a musela si vzít nějakého postaršího vdovce, kterému se starala o děti z prvního manželství.

Je to Tvůj život, opravdu nemusíš být vděčná za to, že o tebe někdo projevil zájem.
Pokud bys měla zájem taky, tak to asi neřešíš.
A okolí ať si řeší vlastní problémy a nechá tě být.

A jinak, 50 let není celý život.
Pokud bys chtěla něco zkusit změnit, proč by ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
12.2.21 12:30

Je to tvůj život a tvoje volba. Okolí podle mě reaguje takhle ze dvou důvodů:

1. sami si nejsou schopni život o samotě představit, nedokázali by to (nebo mají ten pocit) a děsí je to - proto vnímají život v páru jako něco „lepšího“
  2. mají obavu, že by ti v budoucnosti museli nějak pomáhat a případný partner by z nich toto břímě sejmul (takže čistá sobeckost)

Pokud po nikom nic nechceš, nemají do toho co mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7021
12.2.21 12:39

Je to tvuj zivot a nejsi povinna komukoliv cokoliv vysvetlovat.

Reakce okoli ovsem muze pramenit i z toho, nac poukazovala @terien. Pokud sis celozivotne styskala na partnerskou osamocenost (a mozna i jistou nespravedlnost), asi okoli prilis nechape tvuj postoj. Nicmene ani to nedava nikomu pravo ti davat nevyzadane rady. Stuj si za svym, podekuj za zajem a rekni, ze se zaridis dle sveho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
12.2.21 12:39

Já na tomhle nikdy nechápu jednu věc. Když člověk nechce, aby mu do toho okolí kecalo, tak proč se s tím okolí svěřuje? Pokud o mě někdo má zájem a já si uvědomím, že vlastně už o nikoho nestojím a chci žít tak jako doposud (což se může stát i po letech nedobrovolné samoty, že vám nakonec dojde, že už tu samotu měnit nechcete), tak proč bych o tom měla někomu vykládat?

Teď vám nezbývá, než ty lidi ignorovat a dělat si to po svém.

Pro ostatní: Ani ten nejopuštěnější chudák, kterého nikdo nechtěl, nemusí brát toho jediného, kdo ho chce, pokud k němu nic necítí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
12.2.21 13:04
@Anonymní píše:
Zdravím ve spolek předem se omlouvám za anonimitu ale vzhledem k množství lidí co velmi rádi hejtují to tak bude lepší a teď k dotazu co se mohlo přihodit? je mi už skoro 50let celý život jsem o samotě ne z vlasního rozhodnutí ale z rozhodnutí opačného pohlaví nejsem zrovna vábného vzhledu viz pokousaný obličej od psa atd a teď náhle na stará kolena se zčista jasna oběvila možnost s někým být ale já už nechci prostě už to nejde což mi má pro mě zcela nepochopitelně za zlé celý zbytek rodiny a i přátelé a já to nechápu z jakého důvodu? proč mi je vyčítáno že už o lidi a vztah nestojím i když byla celý život samota? a to nechtěná

Chapu, ze je pro tebe samota lepsi. At uz jde o zvyk nebo o to mit svuj klid nebo proste, ze nemas duveru v to, ze by s tebou chtel nekdo opravdu byt.na okoli se vykasli.zij si svuj zivot tak, jak ti to vyhovuje :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10075
12.2.21 13:13
@Anonymní píše:

No, asi zadna velka laska neni, ne? Kdyz s nim byt nechces.

Ale obcas mam pocit, ze jak to dlouho odamely clovek nezazil, tak si to ani neumi predstavit a hrozne se boji to aspon zkusit.
Pod spolecnym kafem si hned predstavuje hruzu manzelstvi po 20 letech, takze nakonec nedojde ani na to neskodne kafe, vylet, koncert atd., coz je myslim velka skoda.

Takze jestli to mas stejne, doporucuju vystoupit ze sve komfortni zony a zkusit aspon neco jako pratelstvi a uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
12.2.21 16:35
@Anonymní píše:ale já už nechci prostě už to nejde což mi má pro mě zcela nepochopitelně za zlé celý zbytek rodiny a i přátelé a já to nechápu z jakého důvodu? proč mi je vyčítáno že už o lidi a vztah nestojím i když byla celý život samota? a to nechtěná

Nemá cenu se do něčeho nutit, když to tak necítíš.
Mě když někdo vyčíta, proč toho a toho nechci, vždy odpovídám. Když je tak skvělý a perfektní, tak si to s ním zkus sám. Budete perfektní pár. A mám pak klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
12.2.21 16:46

,objevila moznost, s nekym byt, to nebude laska bez te to nema smysl. Take mam kolegu co je sam je mu 48, nevyhovuje mu to, ale uz si do zivota neumi nekoho pustit. Je fakt ze o nem casto v praci mluvime ze mu nevadi ze je sam, s kym se raduje, s kym smutni…

Kazdopadne vse je jen o tom co chces ty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat