Vztahy s mámou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.18 10:23
Vztahy s mamou

Prosim anonym, alebo zmazat. Blizim sa k 40tke, 3 deti. Jeden manzel????

A coraz viac sa oddialujem od mojej mamy. Rodicia sa rozviedli ked som bola mala. S otcom sa nestykam.

Mama manipulatorka.Az teraz si zacinam presadzovat svij nazor..aj ked..ked je iny ako ma ona citim vycitky.citim.sa pri nej ako skolacka
Vraj je to.moj problem..ona mi k tomu dovod nedava. Naoko nie…ale ja ju poznam…
A najvacsie vycitky mam za to, ze ju nepotrebujem. Vidiet, pocut..jej prehnane extrovertne jednanie, predvadzanie pred ludmi, dokazovanie kto ako ju ma rad.mna to nezaujima

Uz nie
Co som sa za posl.dobu o nej dozvedela ma presvedcilo, ze to. nieje tak ze ma na… vychovala a ze si nezasluzim taku mamu ako ona…len kvoli detom nejak. udrzujem. vztahy
staci mi. vediet ze je ok a viac mi netreba.Mam problem dat jej male dieta na ruky…robim to kvoli nej a jemu aj ked nechcem…

nechcem tu moc rozpisovat veci…ale riadim sa pocitom, myslienkami a spomienkami, ktore mi vycita.Ze si pamatam to zle a na dobre zabudam.Je mozne, ze moja pamat takto pracuje?
Dakujem.

Reakce:

Božislava
Ukecaná baba ;) 1414 příspěvků 20.07.18 11:10

Ty jsi ze Slovácka? Slovácko sa nesúdí.Ani mi Tě soudit nebudem. :hug:

navy blue
Kecalka 312 příspěvků 20.07.18 11:40

podle toho, co píšeš, co konečně vymaňuješ ze zhoubného vlivu své matky, a na tom nic špatného nevidím. třeba sis doteď to zlé moc nepřipouštěla a teď to vyplouvá na povrch a pomůže ti to postupně se zbavit svých provinilých pocitů a výčitek

luccifera
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 20.07.18 11:51

@Božislava Slovácko a Slovensko je… ehm celkem rozdíl :lol:

Šťastná zahradnice
Nováček 1 příspěvek 22.07.18 09:09

Milá neznámá, když čtu tvůj dotaz, chce se mi plakat. Mě je 41 let a zažívám podobný problém, celou situaci vnímám ale z obou pohledů - dcery i matky. Sama mám maminku, která má nyní 77 let a je dost nemocná, starám se o ni. Měla jsem a mám s ní mírně komplikovaný vztah, mamka je hodně jiná, než já. O tom, že mi nikdy nedala dost lásky, porozumění, šťastného dětství a další se příliš rozepisovat nebudu. Maminka byla učitelka, takže má veškeré symptomy tohoto povolání, navíc silně ovlivněné připosraností, kterou v lidech vyvolával minulý režim. Já jsem naopak silná, tolerantní, s otevřenou myslí a naslouchající své duši i druhým. Matka se mě snažila celý život nacpat do nějaké krabičky, abych byla stejná, jako ostatní, nikde nevyčnívala a hlavně držela hubu a krok. To jsem i pod vlivem bývalého manžela dělala do svých 35 let. Přesto jsem svoji matku vždy měla ráda a mám stále. Přestože mi v životě způsobila mnoho bolesti, tak mi také způsobila ledasjakou radost a mnohokrát mi pomohla. Bylo by snadné vykašlat se na ni a říkat, jak je strašná a že ji nepotřebuji. Ale tohle nikdy neudělám, nemohla bych vydržet sama se sebou. Každý je nějaký, každý je nějaký a co jeden považuje za chybu, druhý oslavuje jako skvělou vlastnost. Vztah matka-dítě by nikdy neměl umřít, umře i něco ve vás. A vaše děti mají příklad v chování, který se vá jednou může dost šeredně vrátit. Radím vám, hledejte na matce hlavně to dobré a vězte, že ona brzy bude potřebovat vaši pomoc a lásku víc, než kdy dřív. Vraťte jí to, co i ona vám, kdysi dala.
A teď k tomu druhému pohledu. Mám dceru, které bude brzy 22 let. Po krátkém vztahu s klukem, kterého moc neznala, otěhotněla ve svých 20 letech, v 1. ročníku na VŠ. Během těhotenství se vzali a rodiče partnera jim poskytli byt v Ostravě (my bydlíme v Přerově). Nebudu se o všem příliš rozepisovat, bylo by to na mnoho stránek. Moje dcera, které jsem v životě vždy byla pevnou oporou, nepočítaněkrát jsem jí pomohla z mnoha malérů, do kterých se dostala, o penězích nemluvě, vždy měla svobodu, chtěla jsem, aby dělala, co ji baví, ať ve volném čase, tak ve studiu, zkrátka ideální matka, rozhodně nejen podle svého názoru. Tato moje mladičká dcera postupně se mnou přerušila kontakt, vyčítá mi cokoli, jen aby si ospravedlnila soje počínání. Pravým důvodem je ovšem to, že nechce stát vedle své činorodé matky, která jí dává zrcadlo. Zdůrazňuji - nevyčítám, nemanipuluji, neponižuji, ani nic podobného. Stačí jen to, že jsem dokázala pevně uchopit život do svých rukou, vystudovat při práci vysokou školu, úspěšně podnikat, mít fantastické manželství (s druhým manželem), zvládat přitom domácnost i přátele. Dcera naopak vše vzdala, největší hodnota je pohodlí, nic nedělat, nesnažit se o nic, jen si užívat. Problém tedy je pouze v kontrastu 2 osobností, řekla bych, že závist ze strany dcery. Ve společnosti panuje názor, že pokud se děti chovají špatně ke svým rodičům, je to vždy vina rodičů, jejich výchovy… A chudák je to dítě, které se musí vymanit z vlivu své strašné matky apod. Ale ono je to někdy i naopak, že dcera manipuluje s matkou a ta, pokud je silná osobnost a nenechá se manipulovat, je odvržena a nenáviděna. Snažila jsem se tuto situaci změnit mnohokrát různými způsoby, vykomunikovat, vypsat se z toho, nechat to být, prostě všechno. Ale dcera nemá o mě, ani zbytek rodiny žádný zájem. Nepřála bych vám zažívat tu bolest. Kolik kýblů slz jsem kvůli tomu už vyplakala, špatně spím, stále přemýšlím, proč to je a co s tím. Nedělejte to samé své matce. Není nic horšího, než, když vás zavrhne vaše milované dítě.
Vím, že je moje odpověď dost dlouhá, ale chtěla jsem vykreslit oba pohledy na stejnou věc. Snad jsem vám pomohla a dala nový náhled na vaši situaci. Držím pěsti, ať v sobě najdete dost lásky a neuděláte cokoli, co by se vám v budoucnu vrátilo ve zlém.

hrdas
Kecalka 280 příspěvků 26.07.18 08:48

@Šťastná zahradnice Tak musím zareagovat na tvůj příspěvek, protože já mám něco podobného,jsem o něco starší jako Ty, ale moje mamka je stejně stará jako Tvoje. Nikdy mě nedala to, co bych si představovala, studená, žádné city. generálka, chtěla řídit celou rodinu včetně našeho táty, což jí zůstalo do dnes. Stále chce radit, nerespektuje, že mám vlastní rodinu, jsem již babička a když se malý narodil, úplně mě jako babičku přehlížela a chtěla řídit mou snachu! Jenže to narazila a až snad po dvou letech to nějak respektuje, i když to na ní vidím, jak je uražená a jen čeká, že vlastně na její slova dojde. Absolutně nezná smysl pro humor, ihned se urazí a je dotčená, že si z ní děláme legraci.Veškeré nemoci co jsem měla jsem si navodila vlastně sama, tak at se nedivím…viz včera …jsme po obstřiku zad, blbě jsem se ohnula, skříplý nerv,naši se u nás náhodně zastavili..no a reakce? Ježiš ty zase chodíš a vypadáš…a můj tatka? Prosím tě co se ti to stalo, jak ti je, kde tě to bolí…no takže ji ignoruji, nemá to asi cenu. Když ji něco bolí, lítají všechny okolo ní..Mám dceru 21 let VŠ, jsme jako kamarádky,pomáhá mě když mě fakt něco hodně bolí,potřebuju pomoct..byli jsme ted spolu na dovolené na 5 dní v Londýně, supr akce,ale protože mám manžela rýpala a trochu cholerika, už se to začíná projevovat ta povaha i na ní a já se obávám, že geny má čím dál tím víc po něm..takže už začínám praktikovat to co na něj, hodně tolerantnosti, ono ji to zase přejde…vím, že někdy vztah matka dcera dost skřípou a toho se bojím. Jsem taky zařizovací a samostatný typ, tak se před ní krotím,ale protože je doma ted třetí měsíc, tak už si někdy říkám, at odjede na kolej :D . Člověk musí být asi hodně v životě tolerantní, i když ho to mrzí a říká si, že nebude nikdy jako svoje matka. Já jsem naštěstí po tátovi, ale někdy je to fakt těžké, mrzí to,na druhou stranu si říkám, každý den co jsou ještě tady rodiče je požehnáním. Ovšem asi si to odnesem do smrti, jejich tvz. nadlidskost štve, mrzí,ale myslím si, že oni to ani neví… :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Kanadský život Lucie Vondráčkové: Na čím klíně zpěvačka sedí?

„Jsem kanadská matka,“ těmito slovy se Lucie Vondráčková na konci srpna... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >