Vztahy ve třídě

Anonymní
9.12.19 18:19

Vztahy ve třídě

Zdravím, asi se potřebuji jen vypsat, chodím na gympl do třeťáku a už od prváku se ve třídě bavím se skupinkou holek, které taky nejsou z okolí a musí dojíždět, stejně jako já, všichni se už ve třídě jakž takž znali, já neznala nikoho, holky si ke mě sedly a tak nějak jsme se začaly bavit. Holky jsou hrozné introvertky, nejdůležitější jsou pro ně známky, nemají mimo školu žádné přátelé ani hobby, já jsem bohužel úplný opak, jsem spíš extrovert a mimo školu nejraději trávím venku, proto mě holky kvůli toho moc nemusí, ale tím, že jsem s nimi ve skupince, se se mnou moc lidí nechce bavit, protože mě mají taky za divnou, když se s nimi bavím. Nemyslím to zle, ale jsou opravdu hodně opožděné oproti ostatním lidem v naším věku a někdy si fakt mezi nimi přijdu jak z jiného vesmíru. Odsuzují mě za to, že mám i jiné kamarádky z vedlejších tříd a nejsem jenom s nimi. Neberu známky tak hrozně vážně a ani nemám perfektní docházku, jako ony, proto se na mě dívají dost přes prsty a neberou mě nikdy vážně, dost často si pak připadám mezi nimi fakt hloupě. Přitom ve škole patřím mezi ten lepší průměr. Ostatní lidi ve třídě, kteří mě neznají, se ke mě taky dost hnusně chovají a neberou mě vážně, proto, že se s nimi bavím, tak si prý myslí, že jsem taky taková. Jsem z toho fakt nešťastná, vím že je to jen škola, ale přece jen tam trávíme většinu dne a vydržet to tam je fakt v takové společnosti peklo. Naštěstí mám opravdové kamarádky mimo školu, ale ve škole jsem opravdu bezradná. Taky jste to některé z vás zažily? Vím, že to vyzní asi jako prkotina, ale pro mě to prkotina není a dost mě to trápí.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

21167
9.12.19 18:51

Co označuješ pojmem „peklo“, které nejde vydržet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5145
9.12.19 18:56
@hanka.br. píše:
Co označuješ pojmem „peklo“, které nejde vydržet?

Libovolnou střední školu, přece. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7859
9.12.19 18:56

Do té školy chodíš kvůli sobě, ne kvůli spolužákům, je fajn, když se sejde prima parta ale ne vždy se to povede, tak se kvůli tomu netrap. Máš dobré kamarádky mimo školu, tak se máš asponˇkomu vypovídat. Ber to tak, že každý je prostě jiný a když evíc lidí pokupě, tek to někdy stoí za to no, neboj, nebude to napořád. Ve kterém ročníku jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
828
9.12.19 18:58

Jo, já byla taky v neoblibene skupině. Mě to ale naopak lichotilo. Kašli na ostatní, střední skončí a pak se budeš divit jak někteří oblíbení dopadnou. Ale jje mi jasné, že se to těžko chápe a dělá, když tam musíš chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11620
9.12.19 19:04

A musíš být ve skupině s nima proč? Jako pracovní skupinka? Tak navrhni těm chytrilinum, co tě označují za divnou, ať si to s tebou nějaký vymění. Už vidím ty davy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 19:05

@catchthem áno, mám rovnakú skúsenosť :potlesk: celú strednu som sa cítila ako škaredé a chudobné káčatko. Ted mam super muža, dobru prácu, po cestovala som, je nám fajn. 2 hviezdy z našej triedy mali miminko v 19tich a obe sú na deti samé, iné šli na výšku a ted makaju za malo penez v neperspektivnim práci na malomeste, nikam necestuju, atď. Ich voľba :nevim:
Je dôležité si uvedomiť, že tvoja budúcnosť je v tvojich rukách :kytka: zapadnútie do kolektívu, medzi tie „top holky“ nemusí byť nutne to, o čo je nutné usilovať..

• Nahlásit
  • Citovat
9.12.19 19:33

Já jsem byla out celý gympl, vůbec jsem si s těmi lidmi nesedla. Měli jsme korektní vztahy, ale kamarádství tedy ne. Od maturity jsem nikoho z nich neviděla, ani si s nikým nepsala. Je mi 36. Mám kamarády jinde, skvělé kolegy v práci a i když ti to teď tak nepřijde, jsou to jenom blbé 4 roky. To už doklepeš, i když je to blbé, já to znám. Na VŠ to třeba bude lepší. Hlavu vzhůru.

Edit: U mě se to dost zlepšilo, když jsem si našla přítele ( teď je to už manžel…) - měla jsem se na co těšit, vztah byl pro mě důležitý a ty spolužáky jsem pak už tolik neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
9.12.19 19:52

Měla jsem to na gymplu podobně s kolektivem, ve třídě jednu kamarádku, mimo školu žádnou. nebyla jsem oblíbená, ale hlavně proto, že jsem po škole musela domů a doma jsem musela makat. Neexistovalo lítání s kámošema. Víkendy to samý. Proto jsem byla TA DIVNÁ.
Zlepšilo se to, když jsem si našla v 17 přítele.
Jinak jsem to prostě přežila, o přestávkách jsem si poslouchala hudbu, sem tam jsem se zapojila do nějaké jejich debaty. Dost jsem ve čtvrťáku zapejkala, takže jsem byla pro ně ještě divnější, protože jsem zapejkala sama a ne s partou v kavárně.
Ted se s nima 1× za rok sejdu, když se mi chce a nemám nic na práci, s některýma si rozumím víc a ráda je vidím, s některýma míň, ale jsem už taky jinde, měla jsem děti oproti ostatním brzy a zatímco spolužačky mají ted mimina, tak já mám děti 9 a 6let :D Kamarádku mám mezi nima jednu, pořád stejnou už od základky, ale ta žije v Anglii, takže ta na srazy nechodí¨
S tímhle asi nic neuděláš, rostě bud sama sebou, nechodíš tam kvůli nim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama