Vztekání při kojení

10.3.07 16:28

vztekání při kojení

Naše milá malá holčička 6ti týdenní posledních několik dnů řpi kojení saje 2-3 minuty hezky kidně, poté přestane pít a začne ječet. rudá jak rak :oops: a vzteká se. Po chvíli zkidnění se opět napije a vše se opakuje. Mléka je dost, teče stále. Po cca 1/2 hodině zklidnění je to lepší. Ale např. v noci pije klidně, 3× za noc.
dělám něco přes den špatně, je to jen její rozmar?
Dík za vlastní zkušenosti. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1666
10.3.07 16:36

Třeba se jenom rozčiluje, že ji to neteče tak rychle a tak moc jak by chtěla :lol: - tak to totiž bylo u nás :roll: :roll: :roll: . V noci je v polospánku tak jí to asi ani tak nevadí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12881
10.3.07 17:23

tak mě dělala to samé cca ve 3 měsících. většinou u kojení po koupání před spaním. dvakrát si zuřivě lokla a pak hysterák. musel si jí vzít manžel, nechat vyřvat (třeba i půl hidiny) a pak se v klidu najedla. nevím, co jí přesně vadilo, každopádně cca za 3 týdny to samo odešlo. tak pevné nervy. jediné co pomáhá je trpělivost a nechat vyřvat. ale je to strašně deprimující. já po takovém kojení byla vždycky úplně grogy…
jestli to dělá celý den, tak bych zkusila dávat jíst v malinko kratších intervalech. třeba když nebude tak hladová, tak se nebude vztekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
10.3.07 18:13

Nám se to občas stává, taky zrudne a začne řvát- a to ji trápí prdík. Většinou si pak odprdne a sosá dál :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7094
10.3.07 18:42

Taky se nám to občas stane, trvalo mi, než jsem přišla na to, že ho zrovna zabolí prdík v bříšku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1466
10.3.07 20:53

No, mě malá se taky rozčiluje při kojení. Párkrát si lokne a chce druhé prso, zase lokne a chce zpět to první. Takže střídám a střídám… Snad se to zlepší. Dělá to poslední 2 týdny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
10.3.07 20:55

Jo jo, to jsme měli kdysi taky. Po chvíli sosání se mu začnou hýbat střeva a to ho může bolet. Pak se uvolní prdík a je to lepší. Naštěstí už to máme za sebou, ale taky to nějaký čas trvalo.
Každopádně nás to brzy stejně čeká znovu… :cry:
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
10.3.07 20:59

Renáto, ještě mě napadá, pokud by nešlo o prdíky - nemáš hodně nalitá prsa? Mohlo by to možná být i tím, mimčo se pak nedovede pořádně přisát a proto se vzteká. Na to obvykle pomáhá před kojením z prsa trochu mlíčka odstříkat.
Tak ať jste brzy v pohodičce.

Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
10.3.07 22:18

Ahoj

tak tohle dobře znám, malá mi tohle dělá od 3 měsíců do 6měsíců, odkrknutí nezabíralo,jediné co pomáhalo bylo vystřídat prsa, tak jsem je kolikrát vystřídala i 5× než se dokojila. A v noci mi to dělala tady. Nevím čím to, časem jsem si na t o zvykla,tak jsem jen měnila a měnila. Prý je to možná tím, že přední mlíko vypije a aby teklo zadní,tak musí víc sát. No každopádně pevné nervy.

M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
11.3.07 13:48

Ahoj,
trochu pohledej v diskuzích, už na to tady diskuze byla. Mě to malý dělal taky. Nejdřív to byly prdíky, to pomohly kapky Sab simplex. A cca od třetího měsíce měl pocit, že má málo mlíka, i když mlíko teklo. V noci a ráno byl v pohodě, ale pak řval a řval. Takže jsem kojila častěji a skoro vždy z obou prsou. Pak mi ještě pomohlo homeopatikum Ricimus communis. To se mi prsa nalily úplně maximálně a malý byl spokojený. Ještě teď, když mám pocit, že se mi prsa moc nenalijou /třeba když cvičím/, tak to homeopatikum použiju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6847
12.3.07 01:55

Renato, treba te potesi, ze mame stejny problem :-) (Priznam se, ze me to potesilo a povzbudilo, hlavne odpovedi holek, ze to je jen docasny problem, to mi spadl kamen ze srdce.)
Giovanni mi odmita leve prso, ale jen nekdy. Marne se snazim vysledovat, v cem je problem. Nekdy je v pohode, nekdy pije treba 5 minut a pak se zacne vztekat. Ja mam navic pocit, ze tam toho mlicka az zas tak moc neni. Ale diky teto diskuzi jsem optimisticka. Proste je to potreba vydrzet… ne nadarmo se rika, ze se dite musi „vypiplat“… ted uz aspon vim, co to znamena. :-D

Takze to nevzdavej, bude lip (snad) ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
13.3.07 09:43

Ahoj, tak to mi malá dělala taky a v takové míře, že mi z toho šla hlava kolem. Poprvé ve 3.měsíci, to trvalo cca 4 týdny, než se to upravilo, jenže na ni neplatilo ani střídání prsou ani půlhodinové vyřvání, byl to boj… prostě prso odmítala úplně. Takže jsem musela odsávat a dávat jí to nejprve po lžičkách (jenže když byla hladová, tak toho tolik vybryndala, že to nešlo), pak z lahvičky a byla v pohodě… a pak, jako když utne, po asi měsíčním bojkotu ze dne na den ji to přešlo :) Teď to na mě zkusila v 6.měsíci znovu, ale jakmile jsme začali dávat příkrmy, je to v pořádku. Sice když je unavená, občas taky pěkně zuří, že jí mlíčko neteče, ale pomáhá mi vypít před kojením hrnek hodně horkého čaje, to se zadní mlíko spustí velmi rychle. Ještě na ni tehdy zabíralo kojit ji buď v polospánku nebo těsně po probuzení, jenže to neznamená, že to bude platit na tvojeho prcka… opravdu nezbývá než vydržet, taky jsem tomu nevěřila, ale prostě to fakt přešlo.
Přeju hodně sil a pevných nervů, je jich zapotřebí :wink:
p.s. když jsem byla nejzoufalejší, psala jsem si o rady tady do diskuze, zkus pohledat ve starším datu - někde kolem ledna, je tam mnoho tipů, třeba některý zabere!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
14.3.07 09:13

vztekání

někdy je to tím, že se mimčo hodně naloká a tlačí ho vzduch v bříšku, stačí jej nadzvednout, nechat odříhnout, někdy to trvá i pár min a ono přitom protestuje, jestli je ale rudé v obličeji a prohýbá tělíčko do luku, tak jal píší holky, je to prdík -tak před kojením kapičky, nám Sab simplex zabíral jen ze začátku, pak jsme dávali Baby calm, ten lze dát i během kojení. No a pokud se přece jen vztekal dál, tak dudlík(pokud ti jej příjme). My máme dudlající typ, tak si chvilku podudlal, střeva se uvolnila a kojilo se dál.
Těch diskuzí na to téma už tady hodně proběhlo,tak koukni, třeba najdeš něco,co ti zabere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
1.1.11 18:24

miky 1

mne se stava to same pije pije a pak rev a tak se to opakuje nez neodstrikam trosku mleka :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama