Vzteklý roční syn

28.1.16 12:10

Vzteklý roční syn

Ahoj maminky, můj syn je odmalička hodně uplakaný, musí být pořád středem pozornosti a často se vzteká. Měl pár období kdy to bylo lepší, tak už jsem se radovala, ale teď je mu rok a hodně se to zhoršilo. Zlobí při jídle, mlátí mi do lžičky háže lahev s čajem na zem, ale musí ji mít stále u sebe na stolku jinak do něj nedostanu ani sousto. No a když mu ji podám a sní jednu lžičku lahev letí znovu. Schválně sahá tam kam ví že sahat nemá např. strkal pořád ruce do odpadkového koše a i po domluvách a plesknutí přes ruku v tom pokračuje a ještě agresivněji. Koš jsem tedy musela už dát na balkón. Je strašně rychlý, rychle leze, chodí. Vyleze na pohovku ale pak z ní chce skákat po hlavě, takže musím být pořád u něj. V postýlce vydrží max. 10 minut a to se ještě vzteká až se klepe a teď začal i vrčet. Při přebalování a oblékání strašně křičí a otáčí se. Špatně usíná, musím ho houpat. Neumí udělat malá, jen mlátit. Venku křičí dokud mu nedám do ruky kukuřičnou křupku, a hned chce další a další dokud není přejedený, pak nechce doma jíst. Opravdu se snažím mu ve všem nepolevit, ale je to těžké, kolikrát jsem tak naštvaná. Je to v tomhle věku normální, neprojevuje se takto hyperaktivita? Děkuji všem co napíšou a poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

336
28.1.16 12:16

Ahoj,

zatím děti nemám, ale sestřenka měla s holkou přesně takovýhle problémy a byla z toho už v pytli :( holka se vztekala, potom brečela až se z toho pozvracela. Sestřenka už opravdu potřebovala víkend bez ní a tak ji dala našemu dědečkovi na hlídání. Když holka začala řvát, tak ji nechala, blbla u jídla - sníš to? ne, tak nemáš hlad, asi 3 hodiny řvala jako tur a potom snědla všechno. Vztekala se, až se pozvracela - děda ji osprchoval studenější vodou než byla zvyklá. Jinak ji dal do postýlky, řvala a prd jí bylo, tak jí nechal řvát dokud jí to bavilo. Po víkendu u dědy je z ní jiná holčička :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
28.1.16 12:20

@Bananita půjčím Ti svého, můžeš to porovnat :D mi to přijde normální…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
28.1.16 12:30

Přeji pevné nervy, některé děti jsou holt náročnější, jiné méně. Snaž se problémovým situacím předcházet, zakázané věci schovej, odváděj pozornost, měj vždy po ruce něco, co ho zabaví. S tím jídlem souhlasím s @Krťounka, taky jsem párkrát aplikovala. Dělá kraviny, jíst nechce, seberu, nedostane nic až do dalšího jídla. A bylo. Při svačině talíř vylízanej, dítě spokojené a situace se neopakovala, když bylo nejhůř, stačilo pohrozit ;) Nauč se řev (myslím ten vztekavý, ne pláč) ignorovat, časem to přejde. Respektive časem se naučí mluvit a už ti líp řekne, co chce a co ne :P A snaž se najít si čas na sebe, zaměstnej tatínka, babičky, odpočívej.

• Nahlásit
  • Citovat
4920
28.1.16 12:33

@Bananita Myslim,že máš normální dítě, v tomhle věku všechno chtěj, všechno musí vyzkoušet a vůbec neposlouchaj :D Já se snažim jit tou jednoduší cestou, když nechci mít vyhrabanou hlínu z kytek, odstraním kytky z dosahu, přebaluju a oblíkám u reklamy v tv, atd. Prostě vydržet :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24106
28.1.16 12:35

@Bananita hele sorry, ale tohle je normální chování, normálního ročního dítěte. Je na tobě, aby jsi mu začala budovat nějaké hranice, pokud chceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
28.1.16 12:48

@Bananita myslím, že je to normální naše taky chce sahat kam nesmí, když jí řeknu ne koukne se na mě a směje se to samé, když má dělat malá. Musíš už začít vychovávat a pleskat přes ruce není výchova :roll: odveď pozornost, když nechceš, aby házel lahví nedávej mu jí. Pokud mu nechceš něco dovolit trvej na svém jinak si zvykne, že si všechno vyřve :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
28.1.16 12:51

No zrovna plácnutí přes ručičku, která sahá tam, kam nemá, podle mě je celkem účinná výchova :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Lutonka
28.1.16 12:53

Navíc v tomto případě to odvádění pozornosti nevím nevím..Plácnu mámu a místo trestu mi půjde vesele ukazovat obrázkovou knížku! :think:

• Nahlásit
  • Citovat
4104
28.1.16 12:57

Takhle vztekavé děti jsem teda neměla… ale už je mu rok, rozumí co mu kdo říká/ukazuje…

osobně bych se snažila mu sdělit, že řev=NIC
prostě jakmile bude řvát, tak nic nedostane, nic nebude, nikdo s ním nemluví, nic, nic, nic.
jestli chce venku křupku, OK, proč ne – ale to přece nebude říkat řevem, tak ať to zkusí jinak. Může udělat prosím-prosím a ukázat na sáček/tašku, říct „ňami“, apod. prostě jakmile bude řvát, nic bych mu nedala a furt se ptala, co chce, že mu nerozumím když řve.

to s jídlem co tu už některé holky psaly je myslím taky velice účinné — nechce jíst, nevadí, OK, jdeme od stolu, další jídlo je svačina za dvě-tři hodiny. nechce svačinu, OK, další jídlo je večeře za další dvě-tři hodiny.
kluk se mi nezvtekal u jídla, ale spíš na něj pořád neměl čas… hlavně třeba po bazénu, chodili jsme dlouho na kurz před obědem a on si pak chtěl hrát… jenom jednou jedinkrát jsem udělala to, že jsem mu ten oběd snědla. řval tam potom chudák opravdu hlady, ostatní matky se na mě dívaly jak na vražedkyni… no ale už nikdy jsem nemusela opakovat, že mu jídlo sním - věděl že to je pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3480
28.1.16 13:03

Mám doma něco podobného :mrgreen: Akorát se zatím až tak nevzteká. Ale všechno ostatní dělá taky. Myslím, že je to prostě období. Těším se, až to přejde… :oops:
S tím jídlem a pitím dělám to, co už holky radily. Když má hlad, tak jí pěkně. Když u toho dělá blbosti, seberu. to samé věci, které háže na zem - už mu je nedám… Koš jsem schovala, aby na něj nedošáhl…
A plesknutí přes ruku teda zatím nezabralo… :? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
28.1.16 13:04
@Lutonka píše:
No zrovna plácnutí přes ručičku, která sahá tam, kam nemá, podle mě je celkem účinná výchova :mrgreen:

ano, velice účinná výchova ---- dítě se učí, že „když se mi něco nelíbí, musím plácat“. takže jakmile mi maminka něco zakáže, tak ji plácnu! je to přece v pořádku, maminka to dělá taky!

jak na tohle maminka zareaguje? – „ty mě budeš plácat? tu máš ještě jednu!“

uff, tohle bych doma nechtěla vyvolávat. plácáním se dítě učí jedině to, že „plácání/bití/mlácení je v pořádku, můžu mlátit i milované osoby“

jak takovému dítěti vysvětlím, že nesmí plácat malou sestřičku, která mu rozbila věž??? udělala něco ošklivého, co se nemá, já jsem silnější a můžu ji mlátit, máma mě přece taky hnedka mlátí!

fuj, až je mi z představy toho začarovaného násilnického kruhu špatně.
pardon, je to moje osobní úchylka.
výchova plácáním je možná dobrá pro psy (a to si taky nejsem moc jistá)

ano, plácla jsem svoje dítě… naše malá dostala na zadek vloni v září, živě si to pamatuju. chtěla si to vyzkoušet. ač je vzteklá, afektívní, umíněná, špatně jí a žárlí, tak ji nechci učit, že plácat jiné děti/lidi je v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
28.1.16 13:11

Takhle jsem to nemyslela ;) Spíš třeba dítě sahá na kabely od TV, vysvětlím že ne, odvedu ho a zabavim jinak, v momentě kdy to ale potřetí udělá znovu přes tu ruku prostě dostane.To není „dělá něco, co se mamince nelíbí“,ale „dělá něco, co se nesmí protože je to špatné/nebezpečné“.A za špatné chování si ponesu následky.
Plácne malou sestru, kamarádku, vysvětlím, uděláme spolu malá, ale v momentě, kdy tohle nezabírá (a u zakladatelky to nezabírá jak je vidět),tak prostě musí následovat adekvátní trest(ne nutně bití abysme si rozuměly).Sorry, s nevýchovou nesouhlasím, jen ať děti pochopí, že některé věci se NESMÍ i když v tuto chvíli nechápou proč.

• Nahlásit
  • Citovat
3480
28.1.16 13:15
@budi píše:
Takhle vztekavé děti jsem teda neměla… ale už je mu rok, rozumí co mu kdo říká/ukazuje…

osobně bych se snažila mu sdělit, že řev=NIC
prostě jakmile bude řvát, tak nic nedostane, nic nebude, nikdo s ním nemluví, nic, nic, nic.
jestli chce venku křupku, OK, proč ne – ale to přece nebude říkat řevem, tak ať to zkusí jinak. Může udělat prosím-prosím a ukázat na sáček/tašku, říct „ňami“, apod. prostě jakmile bude řvát, nic bych mu nedala a furt se ptala, co chce, že mu nerozumím když řve.

to s jídlem co tu už některé holky psaly je myslím taky velice účinné — nechce jíst, nevadí, OK, jdeme od stolu, další jídlo je svačina za dvě-tři hodiny. nechce svačinu, OK, další jídlo je večeře za další dvě-tři hodiny.
kluk se mi nezvtekal u jídla, ale spíš na něj pořád neměl čas… hlavně třeba po bazénu, chodili jsme dlouho na kurz před obědem a on si pak chtěl hrát… jenom jednou jedinkrát jsem udělala to, že jsem mu ten oběd snědla. řval tam potom chudák opravdu hlady, ostatní matky se na mě dívaly jak na vražedkyni… no ale už nikdy jsem nemusela opakovat, že mu jídlo sním - věděl že to je pravda.

Tohle se mi osvědčilo u staršího. A pohrozit, že mu to sním, na něj funguje dodnes - jsou mu skoro 4 roky. Mimochodem, nenutím ho dojídat. Když mu řeknu, že mu to sním, tak taky poznám, jestli opravdu nemá hlad, nebo jen dělá blbosti. Když fakt hlad nemá nebo mu to nechutná, tak by mě nechal mu to sníst. Jinak si jídlo brání a jí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3418
28.1.16 13:16
@budi píše:
ano, velice účinná výchova ---- dítě se učí, že „když se mi něco nelíbí, musím plácat“. takže jakmile mi maminka něco zakáže, tak ji plácnu! je to přece v pořádku, maminka to dělá taky!

jak na tohle maminka zareaguje? – „ty mě budeš plácat? tu máš ještě jednu!“

uff, tohle bych doma nechtěla vyvolávat. plácáním se dítě učí jedině to, že „plácání/bití/mlácení je v pořádku, můžu mlátit i milované osoby“

jak takovému dítěti vysvětlím, že nesmí plácat malou sestřičku, která mu rozbila věž??? udělala něco ošklivého, co se nemá, já jsem silnější a můžu ji mlátit, máma mě přece taky hnedka mlátí!

fuj, až je mi z představy toho začarovaného násilnického kruhu špatně.
pardon, je to moje osobní úchylka.
výchova plácáním je možná dobrá pro psy (a to si taky nejsem moc jistá)

ano, plácla jsem svoje dítě… naše malá dostala na zadek vloni v září, živě si to pamatuju. chtěla si to vyzkoušet. ač je vzteklá, afektívní, umíněná, špatně jí a žárlí, tak ji nechci učit, že plácat jiné děti/lidi je v pořádku.

Zas to tak nežer. :roll:
Svoje dítě neplácám, není důvod. Ale pokud by byl, tak nevidím v jedné výchovné po zadku, po ruce problém. Ty tvoje výkřiky Uff a Fuj jsou směšné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama