Warfarin a těhotenství

13.1.20 17:55

Warfarin a těhotenství

Ahoj holky. Beru dlouhodobě warfarin a plánujeme těhotenstvi, při kterém se warfarin brát nesmí, nicméně mi na hematologii rekli, že stačí, když na fraxiparine přejdu až když otehotnim, že snad do konce 5 týdne to pro plod není škodlivé. Nemáte s tim někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57445
13.1.20 18:07
@Lucie1793 píše:
Ahoj holky. Beru dlouhodobě warfarin a plánujeme těhotenstvi, při kterém se warfarin brát nesmí, nicméně mi na hematologii rekli, že stačí, když na fraxiparine přejdu až když otehotnim, že snad do konce 5 týdne to pro plod není škodlivé. Nemáte s tim někdo zkušenosti?

Ano, je to běžný postup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 18:20

No, zkušenost nemám, ale ty bys kdyztak věřila radši cizi ženský z internetu než doktorovi, co zná celou tvoji anamnezu? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 18:26
@skorotehotna píše:
No, zkušenost nemám, ale ty bys kdyztak věřila radši cizi ženský z internetu než doktorovi, co zná celou tvoji anamnezu? :think:

To určitě ne, jen mě zajíma, jestli nemá někdo podobnou zkušenost. Jasně, že svoji doktorce věřím, je to odborník, ale chtěla jsem vědět, zda je na tom někdo podobne jako já. Prostě ve mě jen hloda pochybnost a musela jsem se zeptat ještě někde jinde :nevim: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57445
13.1.20 18:28
@skorotehotna píše:
No, zkušenost nemám, ale ty bys kdyztak věřila radši cizi ženský z internetu než doktorovi, co zná celou tvoji anamnezu? :think:

Předpoládám, že ne. Ale třeba se může na základě zkušeností lépe zoriantovat, jaká je běžná praxe. A případěn rozporů dohledat další informace případně se se svým lékařem domluvit.
Každopádně tak 80-90% opravdu jede v režimu navržený na té hematologii - s pozitivní těhotenským testem ( tj nějaký 4+0) se převádí z warfarinu na nízkomolekulární heparin.
Je pár hematologů, kteří převedou ještě před snahou o početí, ale je to spíše vyjímka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 18:37
@Lama Lama píše:
Předpoládám, že ne. Ale třeba se může na základě zkušeností lépe zoriantovat, jaká je běžná praxe. A případěn rozporů dohledat další informace případně se se svým lékařem domluvit.
Každopádně tak 80-90% opravdu jede v režimu navržený na té hematologii - s pozitivní těhotenským testem ( tj nějaký 4+0) se převádí z warfarinu na nízkomolekulární heparin.
Je pár hematologů, kteří převedou ještě před snahou o početí, ale je to spíše vyjímka.

Přesně tak, spíše sbírám zkušenosti a rady, od někoho kdo má zkušenost s tím, že bral warfarin a otěhotněl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
13.1.20 18:45

Já jsem u dcery přešla na injekce už při stimulaci na IVF a a syna který byl pocat přirozeně hned po první návštěvě doktora, což bylo cca 4 týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama