Stárnutí placenty ve 26. týdnu kvůli kouření

81
13.1.20 17:12

Stárnutí dělohy 26TT

Zdravím, jdu si pro radu. :nevim: ( jsem 26+3, kuřačka) Dnes jsem byla u Dr. a říkala, že mi doporučuje přestat kouřit, že mám nak zralou dělohu, pak řekla že stárne ( viděla nějaké bílé tečky nebo co) a že prý když se toto děje tak pak ukončují těhotenství. Nevím jak přesně to chápat? :zed: Jako že se mi děloha už teď připravila na porod a můžu předčasně porodit malé Mimi, nebo že mi vyvolají porod se špatným koncem? Máte některá zkušenosti? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21818
13.1.20 17:16

Nejspíš nemyslela dělohu, ale placentu! Orgán, skrze který vyživuješ své dítě. Pokud kouříš, posíláš mu méně kyslíku a podstatně víc toxických látek, než je nutné.
Děti kuřaček bývají malé, mají řadu zdravotních problémů. V extrémním případě můžeš svým chováním způsobit i odumření plodu v děloze.
Takže si uvaž, jestli ti jsou přednější cigarety nebo zdravé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
734
13.1.20 17:30

Přesně tak, máš infarkty placenty, ty děloho. Pořádně se neumíš zeptat doktorky a hlavně že kouříš.
Ach jo no, chudák dítě. Dusí se Ti díky tomu kouření.

Takových diskuzí je tady dost:
Př.:
https://www.emimino.cz/…centy-19286/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
13.1.20 17:31

@pe-terka samozřejmě, že zdravé dítě! Ale bývalá Dr říkala, že zase nedoporučuje přestat úplně, jestliže jsem nepřestala před otěhotněním. Že to bude chybět mě, i miminku. Doporučovala mi snížit na minimum nebo elektronickou. A teď mi tahle nová Dr. oznámila tohle. :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
734
13.1.20 17:43

Hele já jsem s prvním pozitivním těhu testem típla poslední cigaretu a bylo. Takže asi tak…
Nevím kolik kouříš, ale mohla si přejít na nikotinové náhrady, když si zjistila, že jsi těhu a snižovat to na nulu. Ono se ti to na tom prckovi vrátí tohle.
Pak ty matky co kouřily obcházejí psychology a všechno sváděj na autismus a ADHD atp…
A chudáci ty mamči, co je tyhle diagnózy fakt potkají a nemohou za to. Ty by Ti daly… :roll:
Teď rada drahá, měla ses na to vyprdnout, když byl čas, těď už to mrně bohužel evidentně nese následky… je jen otázka jak velké…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21818
13.1.20 17:44
@muertik píše:
@pe-terka samozřejmě, že zdravé dítě!Ale bývalá Dr říkala, že zase nedoporučuje přestat úplně, jestliže jsem nepřestala před otěhotněním. Že to bude chybět mě, i miminku. Doporučovala mi snížit na minimum nebo elektronickou. A teď mi tahle nová Dr. oznámila tohle. :pocitac:

tahle teorie je dost alibistická. Ty se snaž, aby si tvé dítě závislost na nikotinu vůbec nevytvořilo.
A pokud si tvá bývalá doktorka myslí, že plodu prospívá nedostatek kyslíku a přebytek nejrůznějších jedů, obsažených v cigaretách, měla by vrátit diplom.
Tvá současná lékařka má pravdu a pokud vidí stopy degenerace i na placentě, je to dost vážné. Ve 26tt má být plodový koláč v top stavu, stárne až těsně před porodem (a ani to nemusí být pravidlem). Pokud si nechceš v budoucnu nic vyčítat, přestan s tím hned ted.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
13.1.20 17:45

@Pajik 76 myslím že kdyby se jednalo o tuto diagnózu tak by mi to řekla Dr. normálně ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
482
13.1.20 17:50
@muertik píše:
@pe-terka samozřejmě, že zdravé dítě! Ale bývalá Dr říkala, že zase nedoporučuje přestat úplně, jestliže jsem nepřestala před otěhotněním. Že to bude chybět mě, i miminku. Doporučovala mi snížit na minimum nebo elektronickou. A teď mi tahle nová Dr. oznámila tohle. :pocitac:

Jasně, doktoři za to můžou :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21818
13.1.20 17:51
@muertik píše:
@Pajik 76 myslím že kdyby se jednalo o tuto diagnózu tak by mi to řekla Dr. normálně ne?

diagnoza autismu, poruch učení a chování se fakt neprovádí v těhotenství 8) Ty máš nedostatky v základech biologie i vývojové psychologie člověka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
13.1.20 17:53

@pe-terka myslela jsem diagnózu infarkty placenty!-_-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
13.1.20 17:54

@muertik :poblion: to jsou jenom kecy. Já u prvního kouřila před těhotenstvím krabku a půl a s testem jsem to típla. Mudr samozřejmě říkal, ze je to nejlepší. Žádný kouřit dál a omezit to. Jasně řekl, že se kouřit nemá. Já s tou závislostí bojuju pořád, ale ani v jednom těhotenství ani u prvního při kojení jsem si nedala ani práska. Zdraví dítěte je mi holt přednější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21818
13.1.20 17:57
@muertik píše:
@pe-terka myslela jsem diagnózu infarkty placenty!-_-

a co myslíš, že jsou ty tvoje bílé tečky? Infarkty na placentě, místa, kde jsou ucpané/zatažené cévy a která se nedokrvují 8) A s každou cigaretou hůř a hůř, nikotin způsobuje stahy cév. S tebou je to těžký, když si pleteš i placentu s dělohou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
13.1.20 17:58

Děkuji všem za přednášky jak jste perfektní a s testem tiply cigaretu, ale na to jsem se neptala. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
13.1.20 17:59
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14651
13.1.20 18:02

Ja kdybych mela infarkty na placente, tak strachy uz neusnu. Modli se ke vsem bohum, aby to dite vydrzelo do 29tt ty kr*avo. Normalne se takto nevyjadruju, ale ty vedome svemu diteti ublizujes. A jeste nam tady kecas, jak ti bylo doporuceno neprestat. Ty infarkty na placente jsou urcite z tech 3 cigaret, ktere si denne max doprejes, vid? Nebo to je skoro cela krabka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama